Забраниха целогодишно шума по обед в Царево
Шумът по обед в Царево вече е забранен целогодишно, а не само през лятото, както беше до сега. Съветниците прибавиха към дразнещите звуци и този от рязане на дърва. „За повечето хора това е сериозен шум, особено за тези, които имат малки деца”, беше един от мотивите на местния парламент. За тази цел общинските съветници приеха изменение в Наредбата за опазване на обществения ред и околната среда на територията на Община Царево.
Другите забранени звуци са от строителни и ремонтни работи и дейности, извън случаите на неотложни ремонти по отстраняване на аварии; товаро-разтоварни дейности; шумно каране на МПС, форсиране на двигатели, употреба на звукови сигнали на МПС, освен в случаите предвидени в ЗДвП; шумно пеене, свирене и други на публични и /или открити места – улици, площади и в близост до жилищни сгради.
Досега те бяха забранени в периода от 1 октомври до 1 май в интервала от 22.00 до 7.00 часа и в периода от 1 май до 1 октомври от 14.00 до 16.00 часа, както и от 23.00 до 7.00 часа. Сега обедният шум се забранява и през останалата част на годината.
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"
Мартин Димитров: Финансовият план за 2026 г. ни вкарва в спирала от инфлация и рекорден дълг
САЩ изпращат спасители в Каракас
Дневен хороскоп за 25 юни 2026: Любовни обрати за Телеца и Рибите, Козирогът защитава принципите си

Хаиде да повторим занятието и да хвърлим отново прах в очите на избирателите.Първия път изпрати протежета да търсят вилата на Петко Арнаудов в Етрополе. Да преследваш лични амбиции с наши пари-меко казано не е коректно но за "каузата" ще се направим,че гледаме леко в страни.Но такова нагло и злобно отношение към всички,които не симпатизират на герб, циго - миго, мона - лизана и др. такива облечени с власт мишоци.... Проява на такова втрещаващо нехайство,в толкова трудно време,в тази бедна община,...Защо седиш на този стол г-н Лапчев,а защо ли аз гласувах за тебе и защо се събирахме и убеждавахме и другите,че гласуваме за носителя на нови идеи и просперитет на Царево. Такива хора като Георги Лапчев се оприличават с ГЕРБ използващи протекцията на ръководството от около изборите и еуфорията малко след тях.Тук тънките горски номерца не вършат работа,напротив.На стола на кмета трябва да седи човек с много по сериозни качества от" желание за промяна"Човек с такива качества и доказан професионален опит и организаторски способности е г-н Ангел Цигуларов.Той е доказан бизнесмен с обаятелен характер гъвкав и пробивен,човек от народа в стил" Бойко Борисов".Ако той беше кмет тези пари за пристанището щеше вече да са наши.
Защото избори идват и си отиват и пак идват. Избирателите могат да бъдат убедени предизборно ,че нещата ще се случат,а след това.....
В Странджанския край има една много сполучлива и показателна за случая приказка :-"Ще им свирим търновската "
Всички сме грешни