Калин Каменов: Можеше да спасим Цецко от ампутирането на пръстите му
Малкият Цецо вероятно ще бъде настанен в приемно семейство, а правата на родителите му ще бъдат отнети, каза Каменов
10 Април 2013, Сряда, 07:36 ч.
Имаше начин да предотвратим насилието над него, призна шефът на Агенцията за закрила на детето
5-годишно дете от Враца, което загуби пръстите на краката си след измръзване и зверско пребиване от родителите си, е можело да бъде изведено от дома му още през 2010 година. Ако това се беше случило, Цецко нямаше да преживее ужаса в болницата, призна председателят на Агенцията за закрила на детето Калин Каменов в интервю за Нова телевизия. Два пръста от единия крак на момчето и три от другия бяха ампутирани заради опасност от гангрена. То е с множество рани по цялото тяло, но най-сериозно е било удряно по ходилата. Детето е малтретирано от майката, от бащата. Държано е гладно и е връзвано.
“Това не е единственият случай на насилие в семейството му. Родителите му често посягат на децата. Има много голяма вероятност да им бъдат отнети или ограничени родителските права”, каза Каменов. Според него, малкият Цецко ще бъде настанен или в приемно семейство, или в специализирана институция. Състоянието му разплаква и лекарите, и сестрите, болните, социалните работници.
“Имало е начин да бъде предотвратено насилието. През 2010 г. е имало сигнал в прокуратурата. Но не е взела решение за проверка за насилие над това дете”, съобщи
шефът на Агенцията за закрила на детето. Той призова хората, които искат да помогнат на детето с отрязаните пръсти, да му изпращат играчки в болницата. Те ще му бъдат предадени, ако бъде настанен в приемно семейство.
“Детето е недохранено. То просто в отделението не може да се наяде. Мисля, че това дете, попаднало в едни добри условия, може да излезе нещо от него”, каза лекуващият го лекар д-р Емилиян Кюркчийски.
В категории:
Животът
Зеленски с коментар за ситуацията в Покровск
31/10/2025, Петък 22:00
2
Жестока вражда между банди в Брюксел
31/10/2025, Петък 21:29
0
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро
Колин Фарел се напи зверски и вбеси Том Крус
31/10/2025, Петък 21:00
0
Бърз трик за по-лесно заспиване
Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър
Трилърът със Светльо Вуцов продължава
31/10/2025, Петък 19:30
0
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша
31/10/2025, Петък 19:17
0
Мъж се направи на жена в "Ергенът"
31/10/2025, Петък 19:03
0
Какво се случва с водата в голям роден град?
31/10/2025, Петък 18:33
2
Круизен кораб заседна в Дунав
31/10/2025, Петък 18:21
0
