×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Музиката на Верди и Бетовен на една сцена в Бургаската опера


04 Април 2013, Четвъртък, 14:57 ч.
Автор: Флагман.БГ

Концерт по случай 200-годишнината от рождението на Джузепе Верди, ще се състои на 5 април  от 19 часа в Държавната опера

Концерт по случай 200-годишнината от рождението на Джузепе Верди, ще се състои на 5 април 2013 г. от 19.00 ч. в Държавна Опера - Бургас. Симфоничният концерт, в изпълнение на оркестъра и хора на Операта, ще бъде със специалното участие на диригента Марко Теца /Италия/ и солист-пианистката Антонина Бонева.

На пресконференция в сградата на Община Бургас днес, двамата гости, заедно с директорът на бургаската опера Александър Текелиев представиха подробности около инициативата.

По програма, събитието ще се открие с Концерт за пиано No 5, e moll, оп.73, известен като „Императорски” на Л. В. Бетховен. Ще последват шест от най-известните произведения на големия италиански композитор, като прочутият „Валс” (оркестрация на Нино Рота), прелюд на първо действие на „Травиата”, Хор на Шотландските бежанци „Patria oppressa” от „Макбет”, Симфония и Хор „Va, pensiero, sull'ali dorate” от „Набуко”, прелюд от „Бал с маски” и Симфония на „Силата на съдбата”.

Юбилейният концерт е в подкрепа на Кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата през 2019 година, когато един български и един италиански град ще бъдат удостоени с престижната титла. В тази връзка италианският гост-диригент не пропусна да изрази своята съпричастност към кандидатурата на града: „Това е едно много важно събитие и ние сме изключително щастливи от възможността да подкрепим именно Бургас в това начинание“.В подкрепа на своите думи, именитият диригент очерта и предимствата, които донася със себе си притежанието на тази титла: „На първо място титлата привлича голям туристически поток, а с него и вниманието на много важни институции, като по този начин превръща града в катализатор на културата“, сподели Марко Теца.

Марко Теца е роден 1964 г. в град Виченца. През 1984 г. завършва консерваторията в родния си град със специалност пиано. През 1993г. той посещава уроците на Людмил Дешев и се дипломира като диригент в Академията „Бенвенути” в Конеляно Венето. По време на своята кариера Марко Теца участва като солист и диригент в различни оркестри, между които е и Пловдивският симфоничен оркестър. Той е почетен член на Академия „Венета” на изкуствата и науката и често е канен да бъде в журито на престижни международни конкурси за пианисти и камерна музика. Теца е завеждащ катедра по пиано в Консерваторията „Педроло” във Виченца.

Антонина Бонева е родена в София и е завършила Националната Музикална Академия. Специализирала е в Кралската Консерватория в Антверпен. Печели наградата „Ланчано” – Италия и тази на Председателя на Академията „Санта Чечилия” проф. Серджо Пертикароли. Работила е в Рим като солист на Международния оркестър под егидата на ЮНЕСКО. Изнасяла е многобройни концерти в България, Белгия, Австрия, Италия, Франция, Англия, Турция и Гърция, както и в рамките на различни музикални фестивали. Солистка е на Софийската Филхармония и на Симфоничния оркестър на Българското Национално Радио. Понастоящем ръководи катедрата по пиано в Консерваторията и е заместник-председател на Асоциация „Фредерик Шопен” в България.



В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
Тервел ИЛИЕВ Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта 21/12/2025, Неделя 19:31 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тази столица е най-скъпият град за ежедневен живот! Тази столица е най-скъпият град за ежедневен живот! Когато говорим за "скъпи градове за живеене", изследването не разглежда наемите или цените на хранителните стоки Търговци от Бургас алармират: Клиентите ще ни използват като чейндж бюра, а ресурсът от евромонети няма да стигне Търговци от Бургас алармират: Клиентите ще ни използват като чейндж бюра, а ресурсът от евромонети няма да стигне Новата валута, която ще навлезе у нас, наближава, а дребният бизнес очаква трудности Биляниш заби футболиста Кристиян Балов Биляниш заби футболиста Кристиян Балов Най-актуалният славист Кристиян Балов е желан от всички водещи тимове у нас Незаконните сметища остават сериозен проблем за тази област у нас Незаконните сметища остават сериозен проблем за тази област у нас Областният управител на Велико Търново Юлия Мутафчиева настоява пред общините и институциите за повишен контрол върху незаконните сметища Храната, от която ухаем добре. И тази, която ни прави отблъскващи Храната, от която ухаем добре. И тази, която ни прави отблъскващи От характера и настроението до здравословното състояние – всичко влияе върху това как миришем Биохимик посочи 3 рецепти за закуска, които... Биохимик посочи 3 рецепти за закуска, които... При всяко хранене в тялото се активира т.нар. диетична термогенеза – процесът, при който по време на храносмилането се отделя топлина Пожарникари и полицаи измъкнаха домашни животни от огнен капан в Бургас Пожарникари и полицаи измъкнаха домашни животни от огнен капан в Бургас Горя къща, собственикът не бе в имота Как се меси обредният хляб за Бъдни вечер? Как се меси обредният хляб за Бъдни вечер? В навечерието на Коледа ви отвеждаме на едно място, където традицията не е спомен, а жива практика Кога мухлясалата храна става смъртоносна и трябва да я изхвърлите Кога мухлясалата храна става смъртоносна и трябва да я изхвърлите Дори малко петънце може да показва, че промените вече са засегнали по-дълбоките слоеве Предстои зрелищен метеоритен дъжд Предстои зрелищен метеоритен дъжд Пикът на последния за годината метеорен поток - Урсиди, може да се наблюдава от България на 22 декември, понеделник, около 12 ч.
Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Клубната медия на „белите“ атакува с твърдения за прикриване на истини и подигравка с правосъдието Откриха огромни количества злато в тази азиатска страна Откриха огромни количества злато в тази азиатска страна То се намира в морето край бреговете на град Лайджоу в провинция Шандун Предстои зрелищен метеоритен дъжд Предстои зрелищен метеоритен дъжд Пикът на последния за годината метеорен поток - Урсиди, може да се наблюдава от България на 22 декември, понеделник, около 12 ч. Вода с чесън - неочаквано добра комбинация Вода с чесън - неочаквано добра комбинация В днешно време има толкова рецепти, които обещават, че ако ги изпълним, ще сме здрави и красиви, че не може да ги изброим. Част от тях са свързани с пиенето на вода Японски учени - може да живеем до 250 години, ето как Японски учени - може да живеем до 250 години, ето как Техните изследвания се фокусират върху клетъчното препрограмиране, стареенето и регенеративната медицина След смъртта на българин в САЩ: Конгресмени искат разследване на условията в миграционния център След смъртта на българин в САЩ: Конгресмени искат разследване на условията в миграционния център Според близки на семейството Ганчев е страдал от диабет тип 2 Защо швейцарците хвърлят сладолед на земята в новогодишната нощ Защо швейцарците хвърлят сладолед на земята в новогодишната нощ Вместо фойерверки и шумни тостове, швейцарците изразяват надежда за ново начало със символичен жест, който съчетава древни вярвания и модерна сантименталност Путин иска разговор с Макрон, Русия и Франция се сдобряват? Путин иска разговор с Макрон, Русия и Франция се сдобряват? "Ако има взаимна политическа воля, това може да се разглежда само положително", каза говорителят на руския лидер Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото С въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. всички финансови продукти в левове ще бъдат еднократно и безплатно превалутирани в евро по фиксирания курс 1 евро = 1,95583 лева Установиха до какво води прекомерната консумация на кафе при жените Установиха до какво води прекомерната консумация на кафе при жените Това са откритията на изследователи от университета Флиндърс (Австралия)
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Нямам никакви проблеми с гнева Виц на деня Виц на деня - Съседке, имам да те черпя.
- Защо, комшия?
- Вчера, така вика по твоето дете, че и моето си оправи стаята и се облече по-топло.
Виц на деня Виц на деня - Знаеш ли какво е кактус?
- Не.
- Разочарована от живота краставица.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Странно нещо е съвестта! Измъчва не този, когото трябва, а този, който я има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори