Болен съдия отложи делото за смъртта на Габи
Йордан Йорданов /вторият отляво на дясно/ дойде в Съдебна палата, за да чуе, че за втори път делото ще бъде отложено
02 Април 2013, Вторник, 10:07 ч.
Автор: Флагман.бг, Снимка: архив Флагман.бгСлед като оздравее Мелконян ще насрочи нова дата на процеса
Процесът за смъртта на 16-годишната Габриела Статева, премазана на бул.“Христо Ботев“ през октомври 2011 г. и днес не тръгна в Бургаски окръжен съд /БОС/. Причината за второто поред отлагане бе заболяване на съдия Магърдич Мелконян. След като той укрепне и се върне на работа, ще се насрочи нова дата за стартирането на съдебното следствие.
Преди около месец делото също бе отложено, като формалният повод тогава стана невръчването на обвинителния акт в допустимия от закона срок.
Когато и да тръгне процесът, то той едва ли ще протече по съкратената процедура. Подсъдимият – 64-годишен Йордан Йорданов на този етап не признава вината си и твърди, че имало смекчаващи вината обстоятелства. Близките му винят и закъснялата реакция на екип на спешна помощ, който според твърденията им дошъл на 20-ата минута след инцидента, когато вече било прекалено късно.
Припомняме, че според последната експертиза, Йорданов е карал с 50 километра в час, когато ученичката от Френската езикова гимназия е стояла на разделителната линия, между двете пътни платна. 64-годишният мъж твърди, че не е видял Габи, която пресичала булеварда в посока търговски център „Трия”.
Както Флагман.БГ писа една от версиите е, че Йорданов е бил вторачен в брояча на зелената светлина на светофара на 100-тина метра от ПТП-то.
В категории:
Крими
Първият студентски гвардейски отряд на Бургаския държавен университет с историческо участие в София (СНИМКИ)
Баща уби 9-г. си дъщеря с резачка заради оценките ѝ в училище
Обявяването на новия кабинет попари Бербатов
Исторически удар: Най-голямата пратка кокаин, залавяна някога
Бони Тейлър е поставена в медикаментозна кома след спешна операция
Мотоциклетист е в болница след удар с тротинетка с 13-годишен водач
„Мяра“: Бюджетът и цените са водещите очаквания към новата власт
Патриарх Даниил към управляващите: Бог да им помага да изпълняват това, което ще обещаят
Клубът на богаташите: Коя европейска страна ще има най-много свръхбогати през 2026 г.?
Рекорд: Спипаха в морето дрога за 812 милиона евро
СОЛиСиМи 2026: Вълнуващ старт за Младежкия музикален фестивал в Бургас
Празник е, има редица поверия за 8 май
