×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НФСБ, СЕК и народът обсаждат тази вечер кмета на община Средец, вдигнал два пъти заплатите на екипа си


НФСБ, СЕК и народът обсаждат тази вечер  кмета на община Средец, вдигнал два пъти заплатите на екипа си
Общинският съвет ще приема тази вечер в 17,30 бюджета на Средец, вън ще протестират срещу сладките придобивки за съветниците и чиновниците
14 Март 2013, Четвъртък, 13:10 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА, снимка Добромир ДОСКАЧАРОВ

Общинските съветници ще приемат скоростно бюджета тази вечер, пред залата ще има протест

Протест се надига тази вечер и пред сградата на Община Средец, където местният парламент ще приема бюджета за 2013 година, предложен от кмета Иван Жабов. Сесията ще се проведе от 17,30 часа - необичайно време за гласуване на точка, която в други общини се дискутира сериозно и е ключов момент в дневния ред на заседанията на общинските съвети.
Мотивът на организаторите на днешната съпротива в Средец е, че в проекта за бюджет има раздути разходи като сред най-дразнещите са двойно повишените  заплати на общински служители, за текущи ремонти и за издръжка на местното Горско стопанство. Инициатори на протеста са партиите СЕК и НФСБ, както и движение „Антимафия”.

„Не може такъв бюджет да се приема набързо. Имало е тайно събиране на съветниците от всички партии, които са дали одобрението си предната вечер, а е недопустимо по време на криза да се вдигат двойно заплати”, каза областният координатор на НФСБ Ангел Божидаров. Според него, когато съветниците се слеят в едно и вече няма опозиция, то народът става опозиция и почва да протестира.

Митингът, насрочен за 17 часа е широко коментирана тема в бедната странджанска община днес. Трън в очите на местните хора са и намеренията на шефката на Общинския съвет Надежда Палова да заимства от местния парламент в богатата морска община Созопол, известен с екстрите за съветниците,  система за електронно гласуване. В Средец масово недоволстват, че ще бъдат изхарчени пари за лаптопи, микрофони и карти и че не може да се прави паралел между морската община Созопол и  странджанската община Средец. Тези придобивки били обсъждани в тесен кръг от месеци и само се чакал удобен момент, за да бъдат заделени пари за закупуването им. Общински съветници днес потвърдиха, че идеята на Палова наистина е била дискутирана.

„На този етап няма да въвеждаме електронно гласуване, това е идея занапред. В този бюджет също имаме заделени средства за закупуване на офис оборудване”, каза Палова. Тя заяви, че е разбрала за протеста от медиите и че тази вечер се надява да разбере срещу какво е насочен той.

Партия СЕК, която е един от организаторите на недоволството, също има свои представители в местния парламент – Димитър Янков и Динко Цъцаров, както и представители в общинската администрация, сред които и зам. кметът Николина Дамбулова. Националният лидер на партията Георги Манев има стабилни позиции в района и е добре запознат с работата на хората си там и е крайно недоволен от тях, с изключение на Цъцаров, който все пак се държал като опозиция. Благодарение на Манев Иван Жабов от ГЕРБ успя да спечели изборите на кантар след балотаж. 

Като оръжие срещу Манев  привържениците на кмета Жабов изтъкват, че е бил отрязан да вземе под наем орехова гора от 1 300 декара, за която можел да спечели стабилна субсидия. Какъв е отговорът на Манев – очаквайте след малко.

Кметът на Средец Иван Жабов беше потърсен за коментар на създалата се гореща обстановка, но той не отговаря на мобилния си телефон.

Наш екип тази вечер ще бъде пред Общината в Средец, очаквайте подробности


В категории: Средец


Боряна ТЕНЧЕВА Автор
Боряна ТЕНЧЕВА
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Празник е, налице са важни забрани Празник е, налице са важни забрани 21/01/2026, Сряда 07:33 0
Тервел ИЛИЕВ Любослав Пенев отново у дома Любослав Пенев отново у дома 20/01/2026, Вторник 21:21 0
Тервел ИЛИЕВ Социолог с "бомба" за Радев и Борисов Социолог с "бомба" за Радев и Борисов 20/01/2026, Вторник 21:00 3
Тервел ИЛИЕВ Ренар попиля Диас за пропуска на зимата Ренар попиля Диас за пропуска на зимата 20/01/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Лидерът на Гренландия със смразяващи думи Лидерът на Гренландия със смразяващи думи 20/01/2026, Вторник 20:19 2
17
Коментара по темата
17.
Ivan D.
18.03.2013 19:31:49
0
2
Абе един, човек да се намери да има смелост да се надигне и събуди хората в Общината и веднага ще се намерят хора да го плюят, щото всички си мълчите и ви е страх да се опънете на кмета и приближените му. Изрини ги всички , с теб сме г-н Манев.
16.
seks
15.03.2013 13:54:27
1
3
Рейтинг:
0

Исках орехите в Средец за себе си, за моите хора от СЕК ,исках да направя цех за мебели по този начин да осигуря работни места. За ваня да и вземат кола те сега и плащат пътните но по добре е да си има кола че пътува с неината
15.
Georgi Manev
15.03.2013 12:45:53
2
2
Исках орехите за себе си а получих едно саламче дайте поне на ИБАНКА кола кола кола или ако не даите и кока кола .даите и на нея мента глог и валериан а на мен линийка бяло сладко да са изстрелям в незнаеката много ми е хубаво .Братя даите нешто и на нас че и божура не върви и БЕНЧО МИ НАБИ ШУТА.
14.
RE:
15.03.2013 08:16:27
0
3
To za 12 Mai e jasno , no tova edva li shte reshi problemite na Obshtina Sredec. Po-skoro oshte ot sega trjabva da se vdignem i organizirame, kakto vsichki hora v stranata.
13.
до RE
15.03.2013 07:48:44
0
1
Следващия митинг е на 12 май 2013г
12.
RE:
15.03.2013 00:11:35
0
2
Koga shte e sledvashtija miting da se vkljichim i nie ?
11.
BUNTAR
15.03.2013 00:10:44
0
3
Давайте да се вдигаме, че цяла България разбра за какво става въпрос, а само ние чакахме до сега да се вдигнем срещу властта.
10.
333
14.03.2013 21:44:43
0
3
Какво строи Жабов,къщичка за Лютова ли?
9.
koko
14.03.2013 19:18:33
0
2
Kakav ekip ima Jabov,Kolio Kela,Ivan Sarafa shaika bezdelnici i moshennici po cial den se chudiat kakvo da otkachat ot Obshtinata.....
8.
ТАЙНИЯ
14.03.2013 18:47:42
0
3
Ще поставя Драчевската кметица да управлява средец!!!
Ще я издигна от листата на БСП!!!
ЗАПОМНЕТЕ ГО!!!
7.
"Чочев
14.03.2013 18:31:52
0
3
Абе тези заплати които увеличава да не са 300лв.!Да му видем дипломата.А и как строи и защо строи-необходимо ли е?
6.
John 3V
14.03.2013 14:56:40
1
5
До вчера идиотите протестираха за по-високи доходи. Днес същите идиоти ще протестират срещу увеличаване на заплатите.
5.
щъркелов
14.03.2013 14:32:37
2
5
Обича парите и лукса този самодоволен невежа, нищо, че гледа празно и дрънчи на кухо. Първите му мерки за подобряване хала на хората в общината бяха да се обзаведе с луксозен кабинет / с БЯЛ?!?? мокет / и луксозен персонален автомобил!
Май, май... и той, като варненския Киро, няма сам да ни освободи от присъствието си...
4.
!!!
14.03.2013 13:48:02
2
5
Сега сте се сетили грудовчани,че чрез Жабов заложихте на куц кон.Той нито има потенциал да управлява,нито знания,само дето се кичи с това сливенско инж.Пази боже,сляпо да прогледа!!!
3.
MITKO
14.03.2013 13:41:40
4
1
UTO4NETE ,4E NA BALOTAJA S PODKREPATA NA NDSV SPE4ELI GOSPODIN JABOV A NE MANEV VSI4KI ZNAEM ,4E MANEV PODKREPI 4ERVENITE.ZAPOZNAITE SE PREDI DA PI6ETE GLUPOSTI
2.
смях
14.03.2013 13:33:20
3
2
Тоя Манев не стига че не му остана никой в смешната партия,пък продължава да се напъва за нещо.
1.
jk
14.03.2013 13:27:11
3
0
Защо не написахте, че АТАКА също ще участва
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще е политическо самоубийство, ако Радев върне сектата на умнокрасивите във властта Ще е политическо самоубийство, ако Радев върне сектата на умнокрасивите във властта Социалните мрежи се взривиха от истерията на хората, които само преди две години издигаха Радев като свой символ на „промяната“ Цар Румен – новият Орбан или дежа вю с Н.В. Симеон II Цар Румен – новият Орбан или дежа вю с Н.В. Симеон II Андрей Райчев вижда в оставката на президента знак за източноевропейска еманципация, но и риск за сблъсък с либералния елит на Европа Борисов: Приписват ни грехове, но кой направи от дупка в Бургас модерна зала Борисов: Приписват ни грехове, но кой направи от дупка в Бургас модерна зала Когато я откриваха, президентът Радев каза, че много правителства имали принос, припомни бившият премиер Бургазлийка загуби 4250 лева – банкомат в Меден Рудник „погълна“ парите ѝ. Бургазлийка загуби 4250 лева – банкомат в Меден Рудник „погълна“ парите ѝ. Жената чакала близо месец банката да разгледа случая Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Чатботовете не прекъсват, не осъждат и не бързат с оценки, а могат ли обаче да ни научат на задълбочено слушане Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Това е поредният поход от инициативата на ротарианските клубове да даряват образите на велики българи на училища в региона "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват Лични готвачи на известни спортисти и актьори разкриват защо протеиновите барчета и нискомаслените продукти не са част от менюто им   Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Колекцията от китайски порцелан впечатлява с класически мотиви и висока колекционерска стойност А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? След рекордния брой от над 140 проектни предложения от цял свят за преобразяване на територията на непостроения ГУМ в центъра на Бургас, разговарямес арх. Райчев  какво биха искали хората  Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги АКСУ ще може да проверява и обекти без лиценз след серия разкрити незаконни домове
Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика На Световния икономически форум американският президент настоя за влияние над острова, а ЕС отвърна с твърда защита на датския суверенитет Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Български земеделци и пчелари са сред стотиците протестиращи в Страсбург, които предупреждават, че търговското споразумение със страните от Южна Америка ще унищожи европейското производство Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Президентът на САЩ възнамерява да наложи 200-процентни мита върху френско вино и шампанско Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Звездите насърчават честността, интуицията и личната трансформация за всички зодии Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия 
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ ГЕРБ няма да се бори срещу Радев, ще го оставим да се бори с реалността Виц на деня Виц на деня Пиян мъж се прибира и жена му от вратата го почва:
- Къде са парите?
- Похарчих ги.
- За какво?
- Купих слон.
Вади левия джоб:
- Ето ти едното ухо.
Вади десния:
- Ето ти другото ухо. Хобота знаеш къде е!
Виц на деня Виц на деня Една жена има две мисии:
1. Да успокои мъжа, когато е ядосан.
2. Да ядоса мъжа, когато е спокоен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитна гледачка, по лайковете ще ви разкаже, кой, кога, къде, с кого и колко дълго!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори