Карбовски и Кеворк в пряк двубой за зрители
10 Февруари 2013, Неделя, 17:07 ч.
Автор: Флагман.бгДвамата застават днес в един и същи час един срещу друг в две телевизии
Рекордно скъп трансфер направил Мартин Карбовски, заплатата му щяла да бъде 50 бона на месец. Това разпространиха журналисти, на които той уж се бил доверил. С което стана ясно, че той не е избягал нито заради цензура, нито заради неразбирателство с продуцентите, а просто са го купили за малко повече. Заплатата от 50 хиляди лева на месец звучи прекалено фантастично, за да е истина и прекалено дразнещо. Ясно е, че това е рекламен трик, че такава заплата в телевизиите просто няма, но българите, които не са наясно с възнагражденията в медиите ще започнат да цъкат с уста. Ефектът обаче може и да е обратен, коментират познавачи. Хора с ниски доходи, притиснати от сметки за ток и кредити, е възможно да превключат на друг канал, защото няма да искат да гледат някой, който за всяка дума взима по левче. Ударът на ТВ7 е двоен. От една страна си взима журналист, който спокойно лъже за заплатата си, след което ще започне да лъже и за други работи. От втора слага двете предавания на Мартин във времето, в което се излъчва „Всяка неделя“. Така изправя един срещу друг двама съвсем различни журналисти със съвсем различна аудитория еднакво харесвани и нехаресвани и битката за зрители ще остане само в главите на измислилите тази постановка. Феновете на Кеворк няма как да са фенове на Карбовски и обратно. Първият с фина ирония чопли в чисто човешки проблеми и вади на показ забравени истини, вторият ляга със Златка в леглото и й взима интервю. Първият има над 30 годишна история на предаването си, вторият далеч по-малка. С двамата обаче двете телевизии могат да разберат наистина до каква степен се конкурират и какво предпочита българския народ – злободневна или разследваща журналистика. Но понеже и Кеворк, и Карбовски служат на управляващите в момента, най-вероятно е голяма част от зрителите да си пуснат мач, или чалга канал, пък двете телевизии нека се бият за рейтинг и без тях. Любопитното обаче е, че в момента явно доста пари отиват за реклама на избягалия от работодателите си Карбовски, а за Кеворк никой не пише, оставяйки го в кротка забрава.
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
