„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти
На специална церемония футболният „Нефтохимик“ да благодари на всички свои спонсори, подкрепили отбора през последните четири години от старта му от Б Окръжна група. От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти.
Всички присъстващи получиха специален луксозен плакет и шалче на Нефтохимик. Спонсорите бяха представени в хронологичен ред като първи своето признание получиха от Община Бургас предвид това, че местната администрация помага на отбора от доста по-назад във времето. От нейно име събитието уважи зам.-кметът по спорт и младежки дейности Манол Тодоров. Той изтъкна успешното партньорство между двете страни и подчерта, че Общината ще продължи да подкрепя клуба според своите възможности в опитите му да постигне бъдещите си цели.
Специални благодарности бяха отправени към Пламен Киряков, с чиято основна помощ „Нефтохимик“ се завърна на ст. „Лазур“ за мачовете си от изминалия сезон в Югоизточната трета лига.
На присъстващите бе представена презентация, която онагледи организационната структура на клуба, подчертаваща, че част от неговата детско-юношеска школа в момента са около 220 деца, както и това, че на работа в клуба са около 40 души – от администрация, която поддържа работата на Спортен център „Изгрев“, през треньорския щаб, футболистите, физиотерапевт, счетоводител и др.
Сред основните изпълнени цели бяха изтъкнати придобиването на правото на ползване на Спортен център „Изгрев“ за срок от 30 години, патентоването на търговската марка, положителният финансов баланс на клуба за последните две години, както и коректност към контрагенти.
Бяха подчертани и спортно-техническите успехи за последните четири години – изкачването от „Б“ Окръжна група до третото място в Югоизточната Трета лига през дебютния сезон 2025/2026, както и класирането на втори отбор в Елитната юношеска група в края на тази кампания.
Като най-важна и основна цел за близкото бъдеще бе поставено завършването на започнатата реконструкция на терена в Спортен център „Изгрев“, както и продължаването на философията на клуба да се налагат млади местни футболисти, включително от ДЮШ, като големият стремеж е свързан с това клубът да започне да се самоиздържа със средства, спечелени от трансфери на свои играчи.
В края на коктейла присъстващите се снимаха за спомен като си пожелаха събитието да се превърне в традиция, а през следващата година да е нужна по-голяма приемна зала, която да успее да събере всички присъстващи.
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

Това уважение обаче не поставя местната власт извън критика. Един от най-сериозните въпроси остава неясното бъдеще на стадион „Лазур“. Показателно е, че завръщането на „Нефтохимик“ на този терен, през изминалия сезон стана възможно благодарение на съдействието на Пламен Киряков, а не в резултат на трайно институционално решение. Фактът, че съдбата на един градски символ продължава да зависи от личната воля, контакти и временни договорености на отделен човек, е ясен знак за липса на работеща система, в която Общината за съжаление остава част от проблема.