Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Четириногото избягало от ветеринарна клиника, вървяло е близо 9 км, а накрая се скрило в склад на магазин
Всяка стопляща сърцето история започва с момент на истинска тревога, която впоследствие се превръща в триумф на съдбата и човечността. През изминалата неделя едно малко, изключително уплашено кученце на име Мари изчезна безследно в столицата. Изплашените стопани веднага започват трескаво издирване и публикуват призиви за помощ в социалните мрежи, като дори обявяват сериозна парична награда от 1000 евро за човека, който успее да им върне жив и здрав домашния любимец. Никой от тях обаче не подозира през какво невероятно, почти невъзможно изпитание ще премине кучето.
Мари успява да избяга от ветеринарна клиника в столичния квартал „Зона Б-18“ (близо до Зона Б-5) и съвсем сама извървява внушителното разстояние от близо 8-9 километра. През какви натоварени улици е минала, как е успяла да се опази от шумните и бързи коли по пътя и колко голям е бил страхът в малкото ѝ сърце - остава мистерия. Изглежда обаче по дългия си път Мари е имала своите пазители, защото когато най-накрая спира да си почине, някой е оставил вода и дреха до нея, за да я стопли.

Умореното кученце намира убежище на стълбите в склада на магазин на ул. „Пушкин“ в софийския кв. Павлово. Именно там я открива софиянецът Орлин Асенов, който работи в обекта. Без изобщо да знае, че кучето се издирва под дърво и камък, той веднага проявява чиста и безкористна загриженост. Първоначално Орлин остава с впечатлението, че животинчето е мъжко, на около 2-3 години, и го кръщава Майло. Спечелването на доверието му обаче се оказва трудна задача - по природа Мари е изключително предпазлива и с характер. Младият мъж публикува пост в интернет, решен да я даде само на истинските ѝ собственици срещу доказателство, а ако никой не я потърси - да я приюти завинаги в своя дом. Първоначално смята, че е захвърлена и умишлено оставена в кашон на задния входа на склада.
„Получи се недоразумение, защото мислех, че е изхвърлено на улицата. Оказа се, че не е така. Признавам си, за краткото време, в което беше при мен, успях да се привържа към него. Но най-важното е, че се прибира при хората си", споделя по-късно Орлин.
Щастливият край настъпва, когато истинското семейство на Мари вижда публикацията му и се свързва с него, описвайки точно всяка нейни характерна черта. Истинското вълнение за Орлин идва тогава, когато разбира, че неговият нов приятел „Майло“ всъщност е 14-годишната дама Мари, показала невероятна воля за живот. Моментът на събирането със семейството й се превръща в сцена, която не се забравя - миг на чиста радост, сълзи на облекчение и доказателство, че любовта между човека и неговия верен приятел може да преодолее всяко разстояние.
Днес Мари е отново на сигурно място у дома, обградена с обич, а София има един нов и тих герой в лицето на Орлин.

35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
