Не се хабете да снимате касови бележки, банално е! В Созопол плажовете са пълни, а заведения има за всеки джоб!
По-добре се наслаждавайте на прекрасното лято. И без това е кратко...
Снимки от Централния плаж на Созопол разбиха прогнозите, че туристи тази година няма и няма да има. Ивицата е пълна с хора. Кадрите са публикувани от жителка на Созопол, която апелира хората да спрат с негативизма.
„За всички "доброжелатели," "притеснени", че Созопол ще остане без туристи, успокойте се! Плажът е по-пълен от обичайното за сезона! А колкото за цените по заведенията - има за всеки според джоба. Не се хабете да снимате касови бележки, доста банално вече, а се наслаждавайте на прекрасното лято!“, пише тя в социалните мрежи.
Подобна е картинката и на другите места по Южното Черноморие. Всички курорти се радват на туристи, които към този момент предимно са българи. Времето е горещо, перфектно за плаж. А прогнозите са да стане още по-топло.
„Въпреки постоянния хейт срещу българското Черноморие и бранша, гости има. Резервациите са следващите месеци вървят с пълна сила. Туристическите обекти работят, заведенията и баровете са пълни. С настъпването на астрономическото лято и отпускарските месеци юли и август, очакваме потокът и интересът да се увеличи още повече“, споделят от бранша.
И без това лятото е прекалено кратко, грабвайте от него максимално..., апелират те.
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии

Колко проЗ и Закъсал трябва да си, че да дойдеш на наШото море!
Това са Ваши думи г-жо,излиза,че Бургас е някаква отделна територия,различна от Южното Черноморие,затова и коментара ми беше такъв,както и да е,ако съм Ви засегнал ,моля приемете извиненията ми....
А не тези конюшни и то за по 200 евро. бгто е за тези които искат но само искат да имат това което нямат.
2006г. последно бяхме там. Имаше пясъчни лилии. Вляво от моста беше по- дивото. Там си го харесахме. Вдясно имаше един павилион за скара и тази навалица ми лазеше по нервите.
След това само в Гърция основно, Турция, Италия, Испания.
Силистар как е?
Направо клипче с въпроса и тагнете НАП.
Първо, тон за това, дадоха софиянци..защото предпочитат да са на къмпинг с каравани.
да живеят като диваци..близо до природата.
Сега вече е масово.
Но, пак казвам, това е мое мнение..
Аз съм за цивилизовано летуване,дори да е по-скъпо, защото нечовешко е да спиш в колата, да се облекчаваш в храстите и да се миеш, където видиш чешма.., както някакви от Русе, видях паркирали пред вилата ни и спали в колата си..а някои спят и на плажа.
Ти би ли платила да паркираш в синя зона за 12 часа по 1,20 на час, или зелена зона, смятат да правят и червена зона.. Балтията е голяма. може да спреш на пристанището, но там по евро за 24 часа, та затова бягат туристите на юг, защото на някой места все още няма пембени зони за автомобилите. С това презастрояване и липсата къде да се паркира сега или да плащаш на мафията з за час престой на семейниа автомобил пъди хората от града на мафията
Южното Черноморие.
На плаж във Варна съм била, живяла съм във Варна, но не ми харесва колкото родния
Бургас.
Както нежно го е възпяла Петя Дубарова ,в поезията си, така и аз го обичам...
За какво да идвам при вас е беззаконие и скъпотия, карат като луди, забрави.
От мен за материала по тея земи
Да ви иб@ шибаната мутренска територия, щом и децата ни вече ги е страх да се върнат... Боклуци, крадете още, дано се задавите, в гроба занесете краденото.
Едно кафе 4 евро;
Миди на тиган 11 евро;
Салатата 11евро.
Парко места няма, обикаляш сега преди сезона половин час за да паркираш,
Синя зона 1евро на час;
Частния паркинг за автогарата 4 евро на час,
Големия Паркинг на Марина вече няма, мутри строя бетон,
Това лято приключих със Сополис и лятото в Бг.
Ще се радвам, ако и в Созопол е така. Познавам добре Созопол след презастрояването няма шанс. Това е нещо като Сен Тропе, където богатите да си имат имоти, а не да се развива туризъм.
Аааа, видях, че са прикрили добре жабарника с разни шарени картинки, рекламиращи най-добрия град за наркомания, убийства и самоубийства. Та, за съжаление, туристите може да не успеят да се насладят на фауната ни по Тройката. Имах щастието да видя и "господаря на Тройката", който си караше някакво моторче през детската площадка до хотел "България". Е, трябва да отбележа, че все пак само кротко го прекарваше оттам.
Явно е учудена, че вече хората търсят качествена услуга и призиви ат рода “отпуснете му края, един път се живее” вече не ловят шарани.
Ха ха
Пристигаме там и навсякъде само българи. И в Турция е така. Кой ще си причини мазут, пи*ни, Ешерихия, ентероколит, въшки... на плаж на Бетономорието.
От поколения да сме по морето и да ни отвратят да стъпваме тук, значи мнооооооого са се престрали. Да си го ползват.
Първо на централния плаж ивицата е широка и пясъкът жълт, между централния плаж и този под Казиното има и скалист мост, става и за плаж .
Старият плаж до лугата пясъкът е черен.
Така, че има разнообразие на пясък, който е ситен и мек и идеален за плаж.
Условията са добри за почивка, защото
Бургас има много интензивен живот през лятото.
Всяка вечер Летният театър предлага,концерти или театрални постановки, много са и културните прояви в Казиното по площадите и естрадите, навсякъде в града..
За изхранването на гостите на града има множество заведения, от всякаква класа -
така че всеки избира, според бюджета си.
Чудя се защо туристите търсят Южното черноморие, където условията не са така добри, както Бургас?
Това е мое мнение, може би защото ми е роден град, но по-удобно и уютно никъде не се чувствам.
Да не говорим, че докато плувах се озъртах във всички посоки да не попадна на украински дрон.
Ба си и адреналина!
Grozna rabota
а чи койту иска да снима - да си снима! ко пречи?