×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес ФК Черноморец 1919 започва своята подготовка
  • Температурите скачат до 33° днес
  • Планов ремонт оставя „Люлин“ без топла вода
  • Протест пред Апелативния съд в Пловдив за по-тежка присъда по делото за трагедията със семейство Пушкови
  • Самолет с парашутисти се разби в Мисури, няма оцелели
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полски инвеститор поиска да строи комплекс в Свети Влас, изправи на нокти стотици


Полски инвеститор поиска да строи комплекс в Свети Влас, изправи на нокти стотици
Ние сме много обезпокоени, живущите, че може да тръгне свлачище, да затрупа пътя, който води към Елените”, каза местният жител Валентин Манолов
15 Юни 2026, Понеделник, 09:00 ч.
Автор: Тервел ИЛИЕВ, снимка и видео: Нова ТВ

Твърди се, че се е отказал, но местните виждат багерите край гората и се притесняват

Живущите в Свети Влас се притесняват от появата на свлачище в рискова зона. Парцелът се оказал частен, а полски инвеститор искал да строи комплекс, но се твърди, че плановете му пропаднали след големите наводнения в края на миналата година.

Местните жители изразяват тревога заради започнали изкопни дейности в гората и край пътя, на метри от входа на ваканционния комплекс, месеци след опустошителния потоп от октомври миналата година. Строителните дейности към момента са спрени, а тежката техника е изтеглена от района.

В ефира на Нова ТВ местният жител Валентин Манолов коментира: „Ние сме много обезпокоени, живущите, че може да тръгне свлачище, да затрупа пътя, който води към Елените”. От общината уверяват, че необходимата документация и издадените разрешителни са изрядни. За по-голяма сигурност местната власт проверява за свлачища склоновете и пътищата в Елените и съседните райони.

Кметът на Свети Влас Иван Николов изясни ситуацията около проверявания парцел: „На този етап не се извършват никакви строителни дейности, парцелът е проверен, това е урбанизиран терен, който е изкаран от горски фонд”. Той допълни, че документите са проверени, извършена е геодезия и проучвания, като подчерта, че „абсолютно няма никакви свлачища в този район”.

В същия контекст на засилен строителен контрол в региона се появи и петицията на собствениците на имоти в „Баба Алино“ за спиране на събарянето на незаконните сгради.

Междувременно на съседния плаж „Робинзон”, разположен на метри от плаж „Елените”, почистването след потопа продължава с пълна сила. Александър Стоянов, собственик на ресторант в района, коментира: „За два-три дена нямахме ток и вода, после пуснаха. Плажът е добре, леко-полеко тоя район се оправя”. Това показва, че въпреки претърпените сериозни материални щети от водната стихия, бизнесът и местната инфраструктура постепенно се нормализират.

Наред с текущите дейности по възстановяване на крайбрежните ивици, държавните институции продължават да нищят казусите около по-големите обекти в района. Очаква се в края на юни да стане ясен докладът от проверката на РДНСК за комплекс „Астория” на Елените, която бе изрично възложена от ресорното министерство. Резултатите от този официален документ ще дадат окончателни отговори за законността и безопасността на строителството в тази силно дискутирана зона.


В категории: Несебър


Тервел ИЛИЕВ Автор
Тервел ИЛИЕВ
2
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент 15/06/2026, Понеделник 11:20 1
Светлозария КИДЕРОВА Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун 15/06/2026, Понеделник 11:04 0
Светлозария КИДЕРОВА Почина актриса от култов сериал „Алф” Почина актриса от култов сериал „Алф” 15/06/2026, Понеделник 10:56 1
Тервел ИЛИЕВ Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" 15/06/2026, Понеделник 08:12 0
2
Коментара по темата
2.
До 1. Мда
15.06.2026 11:57:36
0
0
Бе откъде ги измисли тези лъжи, всички, които имахме места по постановление на "Инцараки", ги закупихме по много ниски цени, моя милост също, другите земи бяха реституирани. Аман от хора, които пишат лъжи без никаква представа за ситуацията! ВСИЧКИ имоти там са частни.
1.
Мда
15.06.2026 10:44:03
1
11
От къде се появи частен терен там!? Изобщо от Елените до Сл.бряг няма частни имоти..всичко е "върнато с кошаревски свидетели" но като гледам измамниците един по един измряха ред е на Фитила, Статев пукна
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Работим много сериозно в две направления, отбеляза министър-председателят Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Грешката на лекаря е, че няма валидно информирано съгласие от пострадалия, а не в операцията Черна вест край Бургас! Пазач полетя в 30-метрова бездна на кариерата в „Горно Езерово“ Черна вест край Бургас! Пазач полетя в 30-метрова бездна на кариерата в „Горно Езерово“ 62-годишният Костадин К. е загинал на място, разпитват свидетел за нелепата ситуация Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун В съхраняваните данни имало изображение на обекти в района на бившия военен лагер „Фармаки“ в Каламария Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците" Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците" Кандидатите трябва да са здрави, с вид на чеченци и вероятно доста глуповати Шок на пътя: 15-годишен кара родителите си, бащата - пиян на мотика Шок на пътя: 15-годишен кара родителите си, бащата - пиян на мотика Полски инвеститор поиска да строи комплекс в Свети Влас, изправи на нокти стотици Полски инвеститор поиска да строи комплекс в Свети Влас, изправи на нокти стотици Твърди се, че се е отказал, но местните виждат багерите край гората и се притесняват Извънредна ситуация на Летище "Васил Левски", пасажери на тръни Извънредна ситуация на Летище "Васил Левски", пасажери на тръни Проблемът продължи около два часа Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" Елегантното създание не се плаши от внимание Дъжд от голове на Световното, България с леден душ на волейбол Дъжд от голове на Световното, България с леден душ на волейбол "Лъвовете" на Бленджини с колебливи изяви срещу Сърбия
Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Майка му Мете-Марит се бори с тежко заболяване и ѝ предстои трансплантация Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Решението за забраната за достъп е на Киър Стармър Почина актриса от култов сериал „Алф” Почина актриса от култов сериал „Алф” Ан Шедийн оставя след себе си изключително наследство от творческа енергия, която през 90-те караше българите да се скъсват от смях Пълен абсурд в Несебър: Друсан чужденец се заби в стълб, вижте уникалното изпълнение Пълен абсурд в Несебър: Друсан чужденец се заби в стълб, вижте уникалното изпълнение 47-годишен унгарски гражданин се качи зад волана след опасен коктейл от амфетамини и бензодиазепини САЩ и Иран постигнаха споразумение за мир и отваряне на Ормузкия проток САЩ и Иран постигнаха споразумение за мир и отваряне на Ормузкия проток В резултат на глобалното политическо успокоение цените на петрола на международните борси отбелязаха спад Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Едното крило свика в Техеран безпрецедентни протести срещу другото. Но може би и самият Тръмп не иска мир Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори