Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева
Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора
Д-р Илин Димитров пое поста министър на туризма от Ирена Георгиева. Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора.
Разговорът премина в дух на приемственост и професионално познаване на работата на институцията и предизвикателствата пред туризма. Ирена Георгиева пожела успех на новия министър и подчерта значението на устойчивостта и експертния подход в управлението на сектора. Тя отбеляза, че Министерството на туризма разполага с натрупан институционален опит, който следва да бъде надграждан.
„Туризмът е сектор, в който резултатите идват чрез постоянен диалог и добра координация между държавата, бизнеса, местната власт и професионалните организации. Убедена съм, че доброто познаване на системата и натрупаният управленски опит ще бъдат важна основа за продължаване на започнатите политики“, заяви Ирена Георгиева.
Д-р Илин Димитров благодари за конструктивния диалог и подчерта, че поема ръководството на министерството с ясна представа за текущите процеси и приоритетите пред сектора.
„Министерството на туризма е институция, чиято работа познавам добре както от предишния си мандат като министър, така и от работата ми с бранша и парламентарната Комисия по туризъм. Това ще осигури необходимата приемственост, за да продължи работата по важните за сектора теми без забавяне“, заяви той.
Д-р Илин Димитров има дългогодишен опит в сферата на туризма, държавната администрация и академичната дейност. В периода 2022 – 2023 г. е министър на туризма в две служебни правителства, а преди това е народен представител в 47-ото Народно събрание и председател на парламентарната Комисия по туризъм.
В професионалната си биография заема и поста председател на Варненската туристическа камара в периода 2020 – 2022 г. Димитров е завършил Колежа по туризъм – Варна, Висшето училище по мениджмънт и Стопанската академия „Д. А. Ценов“ – Свищов със специалности в областта на маркетинга, мениджмънта, стопанското управление и фирмения контролинг. Защитава образователна и научна степен „доктор“ по туризъм в Икономически университет – Варна. От 2023 до 2026 г. е секретар по туризъм, култура, духовност и образование на президента Румен Радев.
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано
