Български бум на имотния пазар в Кавала
До преди няколко години цената на квадратен метър в Кавала е около 900 евро, но сега сделки под 2000 евро на квадрат почти няма
В района на Кавала, Гърция, постепенно се оформя своеобразна българска Ривиера. Според публикация на местното издание "Катимерини", българите вече не са само туристи в града - те се превръщат в основна група от собствениците на недвижими имоти.
Засилен интерес от страна на българи има към всякакъв тип имоти в района на Кавала - от терени за каравани до луксозни триетажни вили, казват брокери. Новото строителство в района се изкупува още в начален етап, като основни купувачи отново са българи.
Българите се втурнаха да инвестират в имоти Гърция, плащат до 200 000 евро
До преди няколко години цената на квадратен метър в Кавала е около 900 евро, но сега сделки под 2000 евро на квадрат почти няма. Въпреки това търсенето остава високо. Част от собствениците използват имотите си за лятна почивка, други ги отдават под наем, по-възрастни българи избират да се установят постоянно в района заради мекия климат.
Местният бизнес усеща положителен ефект от българското присъствие. Собственици на заведения казват, че са благодарни на туристи и нови жители от България. В резултат много ресторанти и кафенета в областта предлагат меню и на български език.
Кавала е в Северна Гърция, пристанищен град, който предлага хубави условия за туризъм.
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"

Също, ако не може да ми продаде имота в уговорения срок, защо не ми дължи неустойка? Подписваш договор за ексклузив (така го наричат), блокират ти актива, не могат да го продадат и ти не получаваш никакво обезщетение. Ако го продадат обаче веднага лапат комисиона. Кой позволява да се сключват такива договори без никаква равнопоставеност на страните?
Лошата - българските изедници с чантите с пари, които откраднаха от нас 30г чрез партиите които управляваха, си ги изпраха и накупиха имоти там, от които още да печелят от наеми! Тези пари бяха за несъществуващите 30г детски болници, хеликоптери за Първа помощ, модерн линейки, болнични апаратури, ковиози, а не да ги купуваме от капачки, модерна евро инфраструктура, инвестиции в спорта, спортните бази, НАУКАТА, увеличаване на пенсиите който още преди 30г трябваше да се увеличат 300%, та така, тези са парите, нашите пари които мизерниците врагове на българския народ продажни алчни души, с които си купиха тия имоти в Кавала и още много градове! Вечер позор за тях и семействата им! Надявам се в един момент Гърция да им конфискува от-до, всиииичко, да ги разследва един по едни, за произход на пари, начина на плащане, и пренасяне на парите и тн. и тн, и да им ги вземат, за да бъдат наказани и съдени. По-добре там, не в България!
Лошата - българските изедници с чантите с пари, които откраднаха от нас 30г чрез партиите които управляваха, си ги изпраха и накупиха имоти там, от които още да печелят от наеми! Тези пари бяха за несъществуващите 30г детски болници, хеликоптери за Първа помощ, модерн линейки, болнични апаратури, ковиози, а не да ги купуваме от капачки, модерна евро инфраструктура, инвестиции в спорта, спортните бази, НАУКАТА, увеличаване на пенсиите който още преди 30г трябваше да се увеличат 300%, та така, тези са парите, нашите пари които мизерниците врагове на българския народ продажни алчни души, с които си купиха тия имоти в Кавала и още много градове! Вечер позор за тях и семействата им! Надявам се в един момент Гърция да им конфискува от-до, всиииичко, да ги разследва един по едни, за произход на пари, начина на плащане, и пренасяне на парите и тн. и тн, и да им ги вземат, за да бъдат наказани и съдени. По-добре там, не в България!