Цигани пребиват двама българи по грешка, взели ги за охрана
Пострадалите отишли на полето, където мургавите крадяли царевица
Двадесетина роми от врачанското село Бутан са пребили двама мъже в землището на град Вълчедръм, област Монтана към 19,30 ч. снощи, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
38-годишният Георги П., който работел за фирма "Златия агро" в Монтана, и 50-годишният Цецко П. от фирма "АСМ"-Монтана, били нападнати в царевична нива, докато сменяли спукана гума на автомобила на единия от тях. Двамата отишли на полето, за да уточнят кой къде ще жъне на следващия ден и да начертаят границата между масивите на фирмите.
Ромите, които по същото време събирали мамули, изпаднали от комбайна при жътва на други ниви с царевица на предния ден, обаче ги помислили за охранители на земеделската продукция и се нахвърлили върху тях с дървени колове.
С множество счупвания на крайници и ребра двамата пострадали са настанени в болницата в Монтана.
На техните автомобили - два джипа "Тойота", са нанесени значителни материални щети от ромите.
Нападателите са избягали и в момента се издирват, уточниха от полицейската дирекция в областния град. По случая е образувано досъдебно производство.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“
