Роднините на задържаните моряци: Близките ни имат нужда от лекарства!
Очакваме вашето съдействие!, пишат те до ръководителите на държавата
Семействата и роднините на задържаните български моряци в Испания спешно търсят съдействие и информация от държавните институции, защото близките им имат нужда от лекарства. Припомняме, че 21-членният екипаж на плаващия под флага на България моторен кораб “Св. Николай” бе арестуван в град Кадис заради откритите на борда 3 тона кокаин.
Семействата и близките са изпратили открити писма до премиера Бойко Борисов, вътрешния министър Цветан Цветанов, председателя на парламента Цецка Цачева и министъра на външните работи Николай Младенов.
“Желаем дипломатическото представителство на България в Кралство Испания да установи правния статут на нашите близки, необходимостта от наемане на адвокати, както и тяхното физическо и психическо състояние. Имайте предвид, че членове от екипажа имат нужда от лекарствени продукти, надяваме се, че с вашата помощ, те да бъдат осигурявани”, пишат близките на задържаните българи.
В писмата си те припомнят думите на премиера Бойко Борисов, който заяви, че службите не са имали възможност да информират техните близки.
“Изхождайки от Вашите думи, г-н министър-председател, че е не е имало начин българските служби да информират нашите съпрузи, синове и деца, за превоза на наркотици, вярваме, че те са невинни!, пишат роднините. - Вероятно разбирате в какво състояние сме в момента във връзка с липсващата информация за съдбата на нашите роднини. Очакваме вашето съдействие!”
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи

отивайте там на килимчето