Разбиха престъпна група, прекарвала бежанци през Бургаско
Превозът е осъществяван от околностите на Бургас с крайна дестинация Сърбия
При специализирана полицейска акция от служители на "Гранична полиция" и СДВР е неутрализирана престъпна група, занимаваща се само с превоз на мигранти.
"Превозът е осъществяван от околностите на Бургас с крайна дестинация Сърбия. Междинна спирка е била на територията на София - област или София-град, откъдето лицата са продължавали към "зелена" граница". Това каза окръжният прокурор на София Наталия Николова на брифинг. Привлечени са като обвиняеми пет души. Трима от тях са с обвинения не само за участие в организирана престъпна група, но и за вторична престъпна дейност — превоз на мигранти.
"Групата е от второ ниво в ОПГ-то. Занимавала се е основно с наемане и координация на шофьори и с осъществяване на превозите на територията на страната с крайната цел Сърбия. Обвинението е за действие с корисна цел — получаване на материална облага от извършваната престъпна дейност", каза още тя. Не е установен към този момент лидера на групата, която се състои от една жена и четирима мъже. И петимата са безработни, а четирима от тях имат предишни осъждания. Открити и иззети са много мобилни телефони, GPS-устройства за проследяване, електронни носители и униформи, наподобяващи полицейски- главно с надписи "Полиция“ или "Миграция".
"Чрез тези "полицейски" дрехи лицата са си осигурявали алиби при придвижването. "Намерихме и тракери, това са малки устройства, които се поставят в автомобил или чанта, като по този начин се проследява движението чрез GPS система", обясни директорът на ГД "Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов.
По оперативни данни групата е таксувала мигрантите между 3 000 и 5 000 евро. "През юни 2024 г. получихме информация за тази група, като използвахме всички средства за оперативен контрол на лицата от групата“, допълни директор на СДВР главен комисар Любомир Николов.
За по-добро функционирането на глобалната интернет мрежа - ЕС отпуска 347 млн. евро за подводни интернет кабели
Созопол обяви три нови попълнения преди старта на първенството
Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития
СЗО зове: колбасите убиват както цигарите и азбеса
Филип Кръстев вече е при Мъри Стоилов
Украинска певица се възмути от Виетнам: Пълно е с боклуци, има и много руснаци
Един висш магистрат взима близо 5 бона евро заплата
Защо 4 държави спорят вече половин век за тази необитаема скала насред океана
Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта
Тръмп: Отношенията ми с Китай и с президента Си са изключително добри
32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград
Персийският тутманик на баба Йоанна

Това трябва да е наказанието!