Освободиха Любомир Киров, който беше мобилизиран в Украйна
Той е откаран в болница за прегледи
Българинът Любомир Киров, който бе мобилизиран против волята му в Украйна, е бил освободен, съобщава "Бесарабски фронт".
28-годишният мъж, който има парализа на едната ръка, има и българско, и украинско гражданство. В крайна сметка той е бил демобилизиран. Информацията е потвърдена от бащата на мъжа, който твърди, че синът му е откаран в болница, предава dnes.bg.
Позицията на МВнР
Във вторник в своя позиция българското Министерство на външните работи заяви, че Киров е български и украински гражданин и като такъв има ангажимент към Украйна и може да бъде мобилизиран. "Съгласно действащото законодателство на Украйна, лицата с украинско гражданство имат определени задължения, когато се намират на територията на страната, включително и мобилизация“, подчертаха от външнополитическото ни ведомство. Министерството на външните работи поддържа активна комуникация както със семейството на г-н Киров, така и с компетентните украински институции. „Българската страна следи внимателно развитието на случая и полага всички усилия в рамките на своите правомощия за оказване на защита на неговите права“, допълват от МВнР.
Президентската институция също изрази позиция
Президентството изпрати писмо до Министерството на външните работи, с което призовава за изясняване на случая с насилственото задържане на българския гражданин Любомир Киров в Украйна. "Президентската институция изпрати днес писмо до Министерството на външните работи, с което призовава за изясняване на случая с насилственото задържане на българския гражданин Любомир Киров в Одеса и неговата мобилизация във Въоръжените сили на Украйна, както и за информация за предприетите от министерството действия", се казва в съобщението.
Борисов изрази готовност да говори директно със Зеленски по казуса
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изрази готовност да съдейства за завръщането на българския гражданин Любомир Киров в България. „За да бъде осъществено това, той трябва официално да се откаже от украинското си гражданство. Готов съм да се свържа лично с президента Зеленски, за да се намери най-благоприятното решение“, написа Борисов в социалната мрежа Фейсбук.
Казусът на Любомир Киров привлече и вниманието на социалните мрежи. Над 3000 души се подписаха в петиция с искане за освобождаването на мъжа. Момчето е с тежък физически проблем - дясната му ръка е обездвижена и не може да държи с нея нищо. Освен това той така има и сърдечни проблеми.
Какво ще ни донесе любовта на 24 декември
Самолетът на началника на генщаба на либийската армия се разби край Анкара
Как да избегнем семейни конфликти по време на празниците - съвети за хармония
Доброволци от Айтос зарадваха 100 пенсионери в нужда преди Коледа
Пациентите плащат двойно за жизненоважни медикаменти
Истината за отрязаното ухо на Ван Гог
Катя Илиева напуска телевизията на Слави Трифонов
В сезона на Козирога кой ще се радва на личен растеж
Ето защо обмяната на левове в евро става по-достъпна
Спазвайте тези традиции, за да осигурите щастие и късмет през новата година
Купувачите на имоти в София искат простор, а във Варна залагат на кварталите
Германия се опитва да изправи икономиката си, като същевременно укрепва отбраната

- Отвлекли са българско дете в Украйна!
- Пратили са го на първа линия на фронта!
- Зеленски го обрича!
Реалност:
- ТЦК в Одеса е задържала 28 годишен мъж.
- Не е пращан на фронта.
- След необходимата проверка е освободен!
Толкоз!
Ми да бяхме зели Украйна за 3 дни и нямаше да има насилствена мобилизация ни в Украйна ни въвлича Расийката.
Хиляди българи с двойно гражданство уйраинско воюват в Украйна в най-големия конфликт в Европа след ВСВ .
То май затуй МВН предупреди българите с двойно руско гражданство да бягат от Русия,когато 1 милион руснаци задръстиха КПП пунктовете бягайки от Русия . Нищо нищо дъ си емпти шизофрен копейка е модерно.
Всички укрофашаги на фронта,убирайте ги от България и на фронта,ама що мобилизират хора в Уйрайна вееее,тя Расийката воюва с НАТО :)))))))) пък украинци и Украйна не съществуват веееее. Шизофреникиииии.
Тц тц тц
https://youtu.be/9wY7cClJvwc?si=CSVHdn-iaq1DfJjC
Ужас Ужас расийкая попу горит и не гаснет .
С министър на външните работи дето носи панталончета 7/8 и освен да смучи ръце, а сигурно и друго на господаря си нищо хубаво не ни чака.
– Какво ще стане, ако Украйна спечели войната?
Тръмп:
– Ако Украйна спечели, това ще е победа и за САЩ, и за НАТО, и за ЕС. Победа за евроатлантическите ценности, победа за целия обединен Запад!
Журналист:
– Т. е. ако Украйна загуби, това ще е поражение и за САЩ, и за НАТО, и за ЕС? Поражение за евроатлантическите ценности, поражение за целия обединен Запад?
Тръмп:
– Не, ние не сме страна в този конфликт..