×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Всички, които са родени между 1950 и 1990 г., трябва да прочетат това!


28 Юни 2025, Събота, 18:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Пиехме вода от маркуча за поливане на градината, а не от бутилки, закупени в големи търговски вериги

На първо място, ние сме оцелели и ние сме родени нормално, въпреки че нашите майки, когато са били с главоболие са пили аспирин, яли са консерви и са работили до последните дни на бременността и никога не са били тествани за диабет…

Като деца, ние се возехме в автомобили, без колани и въздушни възглавници, карахме колело и летни кънки без каска на главата …

Пиехме вода от маркуча за поливане на градината, а не от бутилки, закупени в големи търговски вериги.

Пиехме от една бутилка и никой не е умрял, заради това … Хапвахме млечен сладолед, бял хляб с масло или свинска мас и чесън, пиехме безалкохолни напитки със захар, но не сме били с наднормено тегло, защото ние постоянно си играехме навън … Излизахме на сутринта и играехме по цял ден, на криеница, граничари, крадци и ченгета, кралици, каубои и индианци и всичко останало, което въображение на едно дете е в състояние да роди. Често родителите ни не можеха да ни намерят по цял ден, а шамарът бе част от образованието, а не насилие в семейството.

Никога не сме имали никакви проблеми. Прекарвахме целия ден в състезания с бордове от отпадъци от мазето, карайки колело по улицата, забравяйки, че нямаме даже спирачки.

След няколко падания, счупени пръсти и натъртвания, сме се научили как да решаваме проблемите си. Ние нямахме въображаеми приятели. Ние не добавяхме приятели в социалните мрежи, а в крайна сметка имахме истински приятели! Ние нямахме проблеми с концентрацията в училище …

Не ни даваха хапчета за хиперактивност. Ние нямахме училищни психолози и педагози, но все пак завършвахме училище. Ние не продаваме лекарства пред училището. Ние нямахме PlayStation, Nintendo, 100 кабелни канала, ние не разполагахме с видео рекордери, съраунд звук, мобилни компютри, интернет, чат стаи…

Имахме приятели и те бяха реални, бяха всичко!

Играехме с лък и стрела, правехме си крепост от сняг, хвърляхме фойерверки за Нова година, четяхме купчина комикси!

Отивахме с велосипед или пеша до къщата на приятелите ни, за да бъдем заедно, без предварителна уговорка! Когато се стигнеше до проблеми със закона, родителите не ни плащаха гаранцията, за да ни измъкнат. В действителност, те често бяха по-строги от самия закон! Последните 50 години са били най-продуктивните година в историята на света. Нашите поколения са направили най-добрите изобретатели и учени и до днес. Имахме свобода, правото на грешка, успех и отговорност. Научихме се да живеем с тях!

Вие принадлежите към това поколение?

Честито! Може би е добре да споделите това с други хора, които са имали късмета да пораснат като истински деца, преди адвокати, държавни и правителствени ръководители да започнат да определят как да живеем!

Може би искате да изпратите това съобщение и на децата си, за да видят, как са израснали родителите им?

Здравейте, поколение! Всеки от нас е ангел с едно крило и можем да летим само прегърнати!


В категории: Животът


22
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
22
Коментара по темата
22.
Истински
29.06.2025 11:54:18
1
1
Да добавя и аз нещо. Повечето неща описани за игрите у приятелството са абсолютно верни. Така беше! Аз започнах работа като стоковед в Хранителни стоки Варна. Работих четири години там. Постоянно имаше недостиг на по висококачествени стоки. За масовите стоки нямаше недостиг. Маслото явление беше ниската производителност и кражбата на работно време, не на пари. Пари имаше достатъчно за висшите кадри. Например, моята заплата беше 115 лв. По черния курс 40 долара или 50 марки. Нейсе! Отпуск 14 работни дни, при 6 дневна работна седмица. Е сега всеки да решава сам за себе си. Бяхме бедни, но по щастливи от сега. Не бяхме алчни, но не бяхме и информирани. Демокрация нула, по скоро скрита диктатура. Много колеги бяха доносници, защото това беше начин да се издигнат в системата
21.
p
29.06.2025 11:25:10
0
5
Какви опашки?! Те бяха нагласени през 89та,за да падне режима!През 80те се живееше райски,започна и частна инициатива!Просперирали партийците?! А сега?! Без връзки става ли?! Колко хора имат възможност добре да образоват децата си?! Колко млади "мозъци"се връщат,за да работят за благото на Родината си?!Възрастните се пенсионираха достойно,много от тях се занимаваха със селско стопанство и подпомагаха внуците си! А не като сега да "блъскат"или се влачат до грохване със скапаните МПСта!
20.
Йокин
29.06.2025 09:55:04
7
0
Бивш служител,в Милицията съм.Ако разкажа,кви престъпления имаше, тогаз,но не се ОБНАРОДВАХА!!!Тъй,че и къщите,заключваме и всичко.
19.
Bvc
29.06.2025 09:44:44
6
0
На кратко да Ви,,светна",за хубавото,соц.време!!!Не се заблуждавайте,че бе хубаво.Хубаво бе за ДРУГАРИТЕ,които имаха ПРИВИЛЕГИИ.Не пиша подробности,че няма място и време.Споменава се,за опашки и купони.Вярно е.Имах братовчедка,магазинерка,в хранителен магазин.Благодарение на нея,ядохме,шпек,луканка,с форма на подкова!!!И още много благини!!!А други ни завиждаха.
18.
Вай
29.06.2025 09:36:20
2
2
Тогаз наш'то време бе такова!!!Ако бяхме,с телефони,мобифони и други,щяхме,да сме същите!!!Даже по зле.Сега също има Добри,даже Отлични деца.Зависи,от средата,в която са израсли,възпитани.Мога да дам много примери,но ще обобщя,че ВСЯКО СТАДО,СИ ИМА МЪРША!!!
17.
победа и здраве
29.06.2025 08:54:00
1
5
Точно така! Толерастчетата по-долу могат да ходят да се ебат в гъза. Всяка друга форма на управление от демокрацията е по-добра от нея. Тя, демокрацията, винаги води до цивилизационен разпад и винаги след нея следва толерастията. Лекарите и адвокатите взимаха малко повече от шлосерите (и така тр да бъде, 150 с/у 250 лв), бензина беше 17 ст, бай ви тошо даваше медали на брежнев а оня подаряваше танкове и самолети. сравнение със сегашните времена (с вс си кусури и тогава) животът беше с пъти по- добър и най-важното ИМАШЕ КЕЧ„ СТРОИТЕЛНИ ВОЙСКИ И ЛАГЕРИ НА ТРУДА. БЕЗ ТЯХ НИЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОСТИГНЕ В ЕДНО ОБЩЕСТВО!
16.
До 15
29.06.2025 07:48:27
1
8
Да, а сега няма хора които се налага да избират между нужните им лекарства или храна, няма жертви на произвол от използваните като бухалки държавни институции, не ти трябва да плащаш такса спокойствие или да се присъединяваш към герб/дпс за да са окей нещата с бизнеса ти и най-вече:
хората не правят по 2-3 деца заради скуката и липсата на интернет, а защото виждат перспектива в цялата тази работа и знаят че децата им няма да се чувстват като наказани задето не са се удушили с пъпната си връв...
Не ти завиждам :)
15.
Антиспомени
29.06.2025 07:19:49
10
4
До 9. Бай Чан. А сега и минусите кажи, а...
През 80-те години често се чакаше с часове на опашка за хляб, мляко, олио или месо. Понякога стоките свършваха, а хората се връщаха разочаровани вкъщи. Имаше дефицит дори на основни продукти, имаше купони.
Искахме да пътуваме в чужбина, но за повечето хора това беше почти невъзможно. Имаше "Желязна завеса" към Запада, за да не избягаш.
Много хора имаха страх да кажат нещо, което може да се тълкува като критика срещу властта. ДС следеше хората, а някои бяха арестувани или репресирани заради 'антидържавна дейност'. Тоталитарният режим използваше Държавна сигурност за контрол и репресии.
За да напреднеш, трябваше да си член на БКП. Без партията нямаше да получиш добра работа или възможност за образование.“ Партийната номенклатура контролираше достъпа до ресурси и възможности.
Партийните кадри си осигуряваха специални магазини с вносни стоки, пътувания и лукс, докато обикновените хора живееха в ограниченост. Имаше явен социален дисбаланс, въпреки че официално всички бяха равни...
14.
Михаил
29.06.2025 07:11:42
5
1
Тези носталгични описания са класически пример за носталгична ретроспекция. Това е идеализиране на детството, а не реалност. Детството е безгрижно време, изпълнено с игра и свобода, въпреки реалните рискове и трудности. Единственият минус е по-голямата дигитална зависимост на днешните деца.
13.
Имаше
29.06.2025 03:51:58
0
7
Във всичките ми класове имаше един дебел и един с очила.
12.
До 10
29.06.2025 00:31:57
1
6
Това е просто предсмъртно осъзнаване, нормално е, както и затриването на това наше неблагодарно и гнусно племе. Всичко е наред.
11.
Бай Чан
28.06.2025 20:21:23
1
20
Така беше. Къщите бяха отключени, никой не те търсеше за нищо. Градината се пръскаше само със син камък, няма карантина. След цял ден търчане влизаш в къщи, една циганска баница и домат от градината - вкусноооо. Или чушка, пълна с домашно сирене и домат - ухаааа. А ако ти дадат 20 стотинки - обикновена вафла, чайка, байкалче, златна есен, детска закуска. После се появиха и швепс, кола, морени...... 100 грамов шоколад "Крава" по празниците.....И НЯМААШЕ ЕДИН С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО, ВСИЧКИ БЯХА ЖИЛАВИ КАТО КАИШИ....
10.
Светла му памет и вечна слава на Бай Тошо
28.06.2025 20:20:01
5
30
Направо не мога да повярвам , че във Флагман са публикували толкова ИСТИНСКА статия . За пръв път от няколко десетилития виждам , че истината започва все пак да си проправя път , и че строго етикирания като ЛОШ социализъм , всъщност си имаше и доста добри страни . Свободата в детството си , което имахме НИЕ , днес може да се види единствено в старите Български филми . За съжаление , младото поколение НИКОГА няма да може да опита и частичка от това , което имахме тогава ...
9.
Бай Чан
28.06.2025 20:18:49
0
15
Така беше. Къщите бяха отключени, никой не те търсеше за нищо. Градината се пръскаше само със син камък, няма карантина. След цял ден търчане влизаш в къщи, една циганска баница и домат от градината - вкусноооо. Или чушка, пълна с домашно сирене и домат - ухаааа. А ако ти дадат 20 стотинки - обикновена вафла, чайка, байкалче, златна есен, детска закуска. После се появиха и швепс, кола, морени...... 100 грамов шоколад "Крава" по празниците.....И НЯМААШЕ ЕДИН С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО, ВСИЧКИ БЯХА ЖИЛАВИ КАТО КАИШИ....
8.
Коко джамбо
28.06.2025 20:15:16
12
5
Воините на Аллах ще отмият позора на еврейската тирания като приливна вълна, която не се разбива в бреговете на немощна стара Европа. Подгответе си трътките хихи
7.
nezavisim
28.06.2025 19:19:48
9
9
A be bese hubavo, no nyamahme evro-atlanticeski cennosti!!!!!
6.
О В Е Н
28.06.2025 19:11:35
5
0
2 Тимотей 3:1-4
:D:D:D:D
5.
45)8
28.06.2025 19:07:00
2
28
Точно така беше! Страхотно детство и безкористни приятелства!
4.
Do 1
28.06.2025 18:47:51
4
25
Простата ти майка им пречи
3.
Прекрасно детство
28.06.2025 18:43:21
2
43
няма нищо общо със сегашните гащници!
Радвам се, че живяхме в това време!
2.
122143
28.06.2025 18:37:22
7
33
Скапаната Европа ,ръководена от педофилите евреи във Сащ ни унищожиха ,със любезното съдействие на еничарите във парламента
1.
Хахахахахаха
28.06.2025 18:10:17
60
7
Не, не искаме! Написаното е поредната простотия на някой самозабравил се "интелектуалец". Всъщност е абсолютен пасквил! И сега да ходи да пие вода от маркуча. И детето си да пои като животно! Кой му пречи? Дебили!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера” Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени Модерни времена: Мъж възбуди с орална любов приятел, за да изнасили в Слънчев бряг момиче, надрусано от тях Модерни времена: Мъж възбуди с орална любов приятел, за да изнасили в Слънчев бряг момиче, надрусано от тях Сложили ѝ наркотик в питието и се възползвали от нея
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори