×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пенсионерка проплака: Такъв бой през живота си не бях получавала


Пенсионерка проплака: Такъв бой през живота си не бях получавала
Шокиращ казус в Сливен! Възрастна жена и общински охранител твърдят, че тя е нападната жестоко, съдът обаче реши съвсем друго
25 Юни 2025, Сряда, 09:00 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимка: бТВ

Адвокат по последвалото дело с крайно любопитна защитна теза

Шокиращ случай в Сливен - възрастна жена твърди, че е пребита за пет ореха, взети от земята. Те станали причина да я нападне непознат мъж, който живее в близък жилищен блок.

Според съда обаче тя е виновна и трябва да плати разходите по делото.

"Бой, който на никой не го пожелавам", така описва случилото се жената.

На 23 септември миналата година, в сливенския квартал "Българка" 75-годишната Златка Парушева се прибира по обяд вкъщи. Покрай блок 32 вижда на земята паднали орехи и спира да вземе няколко.

"От земята орехи. Подпрях си бастуна там и полека-полека... и в това време колата му спира тук. Аз не го познавам, за пръв път го виждам този човек. Спира, излиза и вика - "мръсницо, марш оттук". Аз му казвам, че това е общинско място и няма проблем дали аз, или някой друг ще ги обере тези орехи. Такъв агресивен човек не съм виждала през живота си", спомня си Златка.

Жената разказва, че докато се опитва да обясни за орехите, непознатият мъж хваща дървена летва и започва да я удря.

"Такъв бой през живота си не съм получавала, имах хематом колкото яйце на главата. Около 15 минути , никой не се намеси, а жена му беше в колата, без да излезе да го спре", казва Златка.

Виковете чува общински охранител, който реагира.

"Бие я с бастуна по тялото, по главата, падна на земята, продължава да я бие. Докато не го хванах, не спря", казва Ради Новаков, служител в общинска охранителна фирма, в ефира на бТВ.

Той и жената подават сигнали до властите. В заключението на съдебния лекар по случая са посочени множество хематоми, контузии и оток по тялото на жената, които съответстват на удари с твърд предмет. Започва дело за побой и причиняване на лека телесна повреда, което е отлагано няколко пъти. Преди дни районният съд в Сливен решава, че мъжът е невинен, а 75-годишната жена трябва да плати разходите по делото, които са 800 лева.

Съденият мъж пък твърди, че пенсионерката не е бита, нещо повече - тя е чупила клони и е нападнала първа. Според адвоката му синините по тялото й са от опитите на охранителя да я вдигне от земята .

Решението на съда не е окончателно и жената може да обжалва.


В категории: Темида , Сливен


4
Коментара по темата
4.
kr
25.06.2025 12:11:55
0
1
to dali mangal ili komunis se edno te sa po4ti sashtite moei tur4in da e maskiran
3.
Гражданин
25.06.2025 11:15:31
0
12
Така съди Съдът в България. Ако ви държи ходете да търсите справедливост.
2.
Въпрос
25.06.2025 10:21:22
0
29
Защо криете имената на съдията и побойника , а сте изнесли имената на пострадалата и охранителя?
1.
P0R VDovec s golem poreЦ
25.06.2025 09:11:00
5
22
За етноса да питаме ли ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България и Япония обмислят партньорство в енергийната сфера България и Япония обмислят партньорство в енергийната сфера Партньорството с Япония не е само бизнес, но и мост между ценности, традиции и опит, който ще ни даде възможност и занапред да развиваме нашите отношения, посочи министър Станков Кола се вряза в магазин, три жени пострадаха Кола се вряза в магазин, три жени пострадаха Инцидентът станал след удар между две коли, виновникът се изпарил Две Rock’N’Roll групи идват в Поморие, ще радват любителите на 1 юли Две Rock’N’Roll групи идват в Поморие, ще радват любителите на 1 юли Рокът не остарява, а намира нов живот чрез хора, които вярват в него Нотариуси спряха опит за измама и кражба на апетитен имот Нотариуси спряха опит за измама и кражба на апетитен имот Фалшификацията била хваната при сделка за замяна на имоти в София и Сапарева баня Гръмна страшен скандал с Кирил Петков Гръмна страшен скандал с Кирил Петков Кметът на район "Илинден" с бомбастични твърдения за бившия премиер Бащите губят интерес към новия отпуск за деца Бащите губят интерес към новия отпуск за деца Само 2843 мъже са ползвали през 2024 г. специалните дни, които им се полагат по Кодекса на труда Министър Мирослав Боршош участва в дискусия за нова устойчива стратегия за  европейския туризъм във Варшава Министър Мирослав Боршош участва в дискусия за нова устойчива стратегия за европейския туризъм във Варшава България остава фокусирана върху стратегическото, приобщаващо и регионално балансирано развитие Борисов за доклада за РСМ: Ако бях премиер, това нямаше да се случи Борисов за доклада за РСМ: Ако бях премиер, това нямаше да се случи Опитният политик коментира и ситуацията в Близкия изток Разтърсваща информация за побойника от Видин! Оказа се, че агресивното момче е... Разтърсваща информация за побойника от Видин! Оказа се, че агресивното момче е... Детето е оставено за осиновяване в чужбина, родителите му са се отказали от него писмено... Пенсионерка проплака: Такъв бой през живота си не бях получавала Пенсионерка проплака: Такъв бой през живота си не бях получавала Адвокат по последвалото дело с крайно любопитна защитна теза
Двама българи са задържани за наркоконтрабанда в Чехия Двама българи са задържани за наркоконтрабанда в Чехия Те са заловени с 250 000 таблетки химично вещество Кой печели от ПР войната срещу Иран? Какво постигнаха Тръмп и Нетаняху, освен руини в Израел Кой печели от ПР войната срещу Иран? Какво постигнаха Тръмп и Нетаняху, освен руини в Израел  Ударено е дори мястото, където еврейската държава обогатява урана, а принца, който искаха да замени аетоласите, е делегитимиран Докато Зеленски е в Хага, Русия с огромна атака по Украйна! Има десетки жертви, стотици са ранени Докато Зеленски е в Хага, Русия с огромна атака по Украйна! Има десетки жертви, стотици са ранени Нападнат е и пътнически влак Големи американски медии вбесиха Тръмп, причината е атаката по Иран Големи американски медии вбесиха Тръмп, причината е атаката по Иран "Ню Йорк Таймс", "Вашингтон Пост" и Си Ен Ен твърдят, че атаката наредена от Белия дом е неуспешна Радост в Иран! Обявиха победата, но в Израел тръбят, че войната не е приключила Радост в Иран! Обявиха победата, но в Израел тръбят, че войната не е приключила Предстои нов етап, казва началникът на Генералния щаб Еял Замир Предлагат 5 милиона долара на любимец на Путин за... Предлагат 5 милиона долара на любимец на Путин за... Завръщане в октагона От Кремъл с коментар за Иран От Кремъл с коментар за Иран Ето позицията на РФ Историческа концентрация на военна сила в Ормузкия проток Историческа концентрация на военна сила в Ормузкия проток "Цялото въздушно пространство над ключовата точка се контролира от израелските ВВС", сподели Милен Керемедчиев   Земетресение до столица на балканска държава Земетресение до столица на балканска държава Към момента няма данни за пострадали хора От Техеран с изявление за "прекратяването на огъня" От Техеран с изявление за "прекратяването на огъня" Тръмп съобщи, че е налице сделка между Израел и Ислямската република! Има ли вероятност отличната вест да не се случи на практика?
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Винаги, когато ми се стори, че правя нещо безсмислено, се сещам, че има и хора, които ходят на лекциите на Юли Тонкин Виц на деня Виц на деня - Скъпи, дебела ли съм?
- Идеална си.
- Занеси ме до леглото!
- Стой тук, ей сега ще го донеса.
Виц на деня Виц на деня - Тате, тате, знаеш ли колко е висока мама?
- Да метър и 60!
- Как разбра, мери ли я?
- Не! Аз съм метър и 80, и ми е дошла до гуша!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вегетарианец - стара индианска дума, означаваща "некадърен ловец".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори