Гледайте на живо мащабния военен парад за Деня на победата в Москва
До Путин на трибуните, издигнати пред мавзолея на Владимир Ленин, са лидерите на Китай, Бразилия, Сърбия, Словакия и още около 20 други държави, несъществени за света
Парадът по случай Деня на победата на Червения площад започна, след като президентът Владимир Путин посрещна световните лидери, дошли в Москва, за да отбележат 80 години от съветския триумф срещу нацистка Германия
До Путин на трибуните, издигнати пред мавзолея на Владимир Ленин, са лидерите на Китай, Бразилия, Сърбия, Словакия и още около 20 други държави - опит на Кремъл да покаже как страните от „глобалния юг“ се стремят да представляват противовес на Запада.
Те наблюдават шествие от хиляди войници и десетки бронирани машини, танкове и ядрени ракетни установки. Полк китайски войници марширува на Червения площад пред пурпурните стени на Кремъл. Очаква се и изтребители да прелетят над Москва.
Тази година парадът е най-големият след пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна през 2022 г. Русия ще посрещне най-големия брой чуждестранни високопоставени лица от 2015 г. насам и тяхното участие или отсъствие ще бъде разгледано в Москва като признаци на неподчинение или вярност към Запада.
По-рано Путин поздрави Негово Светейшество Патриарх Московски и на цяла Рус Кирил по случай 80-годишнината от Победата във Великата отечествена война. Държавният глава, по-специално, отбеляза, че е дълг на руските граждани да бъдат достойни за подвига на героите от войната.
„Поздравявам ви с това значимо, наистина историческо събитие - 80-годишнината от Победата във Великата отечествена война“, се казва текста, публикуван на уебсайта на Московската (градска) епархия на Руската православна църква.
Президентът отбеляза, че смелостта, волята и непоколебимата сила на духа са помогнали на бащи, дядовци и прадядовци да защитят свободата и независимостта на Родината, да победят нацизма, да спасят Европа и света. Освен това държавният глава добави, че гражданите на Руската федерация трябва да бъдат достойни за безсмъртния подвиг на ветераните, наричайки го морален и патриотичен дълг. „Нашият морален, патриотичен дълг е да бъдем достойни за техния безсмъртен подвиг, да служим на Русия с чест“, добави Путин.
Президентът пожела на патриарха успех и всичко най-добро.
Източник: Труд



















Трябва да миете краката на всеки руснак и да пиете водата и да благодарите на Путин.
Копейките сте човечета с мечти за западни заплати и източен манталитет.
Защо не отидеш горе в укропландия да се биеш срещу руснаците след като са толкова лоши, защото пазят сои? Бахти простия наркоманизиран,травестиран, нееволюирал хомосапиенс си ти
На колко години си, защото явно си най-възрастния човек на планетата, и освен че си приятел с Путин, капитан ли си или другаря Живков?
На 9-ти май по традиция, чуждопоклонниците у нас веят руски знамена (а понякога и съветски), окичват се с цветовете на колорадския бръмбар и скандират в подкрепа на една мъртва империя, чийто наследници днес се опитват да събудят старата мумия, но декорирана в нови, националистически дрехи.
Истината за 9ти май обаче е една - това не е "Денят на Победата" за България, а Денят на Загубата. На 9ти май, с победата на СССР над Германия се слага окончателна точка на българския национален идеал за обединение, слага се точка на културното, политическото, стопанското и военното развитие на Третото българско царство и над страната ни се спуска грозната, червена завеса на комунистическото позорище.
На 9ти май България губи. Тази загуба е започнала точно 9 месеца по-рано. Ако използваме биологичната алюзия, 9-ти май е датата на раждане на Третата национална катастрофа, зачената жестоко и насила от Червената армия и Отечествения фронт на 9-ти септември, 1944 г. Днес за жертвите на насилие е дадено правото на аборт, но за България през 1944/45 г. такова право няма. Тлъстото, червендалесто, ревящо и вечно гладно за човешки жертвоприношения отроче на комунизма ще бъде родено от грижовната съветска акушерка пред безучастните погледи на нейните партньори. След това същото това червено отроче ще расте, ще пълнее поглъщайки съдбините на десетки, ако не и стотици хиляди българи, ще достигне първо пълнолетие, когато ще се оформи неговата правешка физиономия, след което ще изкара годините на своя "зрял социализъм", за да залинее след инфаркта на 10-ти ноември, но и да се прероди за нов живот в лицето на своите отрочета. И така вече 80 години.
За съжаление, средната продължителност на живота на комунизма се оказва по-голяма от средната продължителност на живота на българина. Шансът да сте се родили заедно с комунизма и да го надживеете, е, за съжаление, нищожен. За още по-голямо съжаление нищожен се явява шансът да го надживеят и онези, които са се родили в "зрелите" му години, но вината за това, до голяма степен, си е и тяхна.
На 9-ти май 1945 г. България губи. Въпреки саможертвата на своите войски, пратени за курбан от новата Червена власт в Югославия, въпреки че 30 000 са убити и ранени в боеве за освобождение на чужди и враждебни към нас народи и земи, България не получава мечтания статут на съвоюваща държава. Той й е отказан на Парижката мирна конференция. Когато се подписват окончателните договори с Победителките на 10 февруари 1947 г., България е сред победените.
Тази загуба ни излиза скъпо - освен 30 000 убити и ранени, България става обект на година и половина съветска окупация, която ни коства тогавашните 140 000 000 000 лева. Същевременно, страната ни е осъдена да заплати 70 000 000$ (днешни около 1 300 000 000$) на Югославия и Гърция заради окупирането на техни територии между 1941 и 1944 г. Територии, населени тогава с българи, които по право би следвало да принадлежат на България. В тези суми не влиза броя на избитите от Народния съд, нито на избитите без съд и присъда от съветските слуги - един американски журналист ги оценява през 1946 г. на 30 000 души. Не влиза държавният ни резерв, изнесен към Москва, нито пенсионният ни фонд, нито всички други ресурси, които СССР ще точи от България през следващите 45 години. Не влизат над 300 000 жертви на комунистическия режим след 1945 г. Не влиза съсипания национален дух, провалената наука, обезличената армия, смазания психически и морално народ, осакатената култура.
България не печели нищо на 9ти май. България губи. Губи себе си, губи своето тогавашно настояще, а съдейки по това кой ни управлява сега, явно е загубила, още тогава, и своето бъдеще.
Гледайте си бг кочината тука в Русия заплата под 500 000 рубли няма . Пенсиите са по 3 000 долара .
Живеете си жалки живот
Да ни ги връщат Простокирчовци?
За нас той би изглеждал така:
- Опашка пред гръцкото посолство за визи. Чакат онези, които не са успели да избягат нелегално през затворените граници. Отстрани — група джендъри-соросоиди протестират за правото си да пътуват свободно и да изкупят обратно половин Северна Гърция. Най-доброто, което получават, са дънки от Кореком.
- Гордият лев има „свободен“ курс. С няколко килограма от националната ни валута можеш да си купиш… Айфон. Втора ръка.
- Политическата система е стабилна. Опозицията — в затвора. Всичко е спокойно. Като в Беларус.
- Бизнесът ни гледа на Изток. Към необятните пазари на Северна Корея. Русия купува всичките ни компоти и корнишони. Пари нямаме. А и да имахме — няма какво да купим. Важното е, че сме живи и здрави.
- Всички сме на манифестация за мир. Но мир няма. Мир има в обединена Европа — със споделена икономика и общи ценности. Все пак сме благодарни, че този път не ни вали радиоактивен дъжд.
- Студентите не заминават по програми като „Еразъм“. Но пък никой не ги трови с „прогнили западни ценности“.
- Чакаме за китайски Москвич, сглобен в руска дъскорезница.
- Стара Загора отново е най-замърсеният със серен диоксид град в Европа. Астмата при децата и скокът в онкологичните заболявания са „разумната“ цена за удоволствието да сме съборили всички вятърни перки и фотоволтаици.
- Сивотата на панелните блокове се компенсира от топлината на „руската любов“. Отново плащаме 16,5% от БВП за руско оръжие. НАТО вече не ни „притиска“ с изискване за 2%. Светът „трепери“ от военната ни мощ.
Само един ден без Европа стига, за да осъзнаем: Европа е най-великият мирен проект в историята на човечеството. Единственото място, където човешките права, върховенството на закона и достойнството не са празни думи. Единственият съюз, който е прекратил войните между членовете си и е установил траен мир.
И който вижда това като слабост, е глупак.
Това е най-голямата ни сила.
Да живее модерна България в обединена Европа!
Точно така! По-добре сме от блатниците. Факт! Гнусни, комунистически пр'о'стаци като теб никога няма да го простят. Никога повече няма да има комунизъм в България!
Гоше сворачивай шарманку !
Бери своя мамучечка и уезжайте в ее Родина ! Иди воюй за своя Родина-Россия ,нельзя здвсь язьlk чесать,,у ваша армия очень большие потери .
Няма как да твърдя че рашките победили фашизма и едновременно да твърдя че благодарение на рашките България не била ошмулена. Ако само рашките са победили фашизма,значи без тях щеше да победи Хитлер и съответно си противореча,а историческите факти ,ако не се преструвам на опростачен русодебил са :
България встъпва в Трстранния Пакт след продължително настояване на Хитлер и Сталин,от там е така наречената "Соболева акция " на бг комунистите пряко подчинени на Москва .
България не изпраща войски на Източния фронт и спасява 50 000 евреи най-много в света- това е признато от Израелската държава,история и Яд Вашем. Русофило комунистите тъпотии за прости хора .
Не случайно след Хитлеровото нападение над СССР (довчерашни хитлерови съюзници) единственото чуждо посолство
от вражеска страна работещо в Москва е българското. Което пък е свързано с едни тайни преговори между Райха със Судоплатов при посредничеството на посол Стаменов.
След Втората Световна Война точно Москва привежда в действие плана на Коминтерна от 1934 г за създаване на Македонска нация и държава и откъсване на българския Македонски край от България. Започват репресии от бг комунистите които насила отродяват българи ,а 15 000 са натоварени на вагони и изпратени в Югославия където загиват от разстрели и по лагери.
Само разрива между Сталин и Тито спасява откъсването на българския Македонски край.
Много така наречени "русофили" са чудовищно глупави и невежи но такава е реалността.
Колко скръб,колко жертви и инвалиди даде този ограбен,измамен и беден народ.
Брест-Литовският парад.
Съвместен парад на фашистка Германия и фашистка Русия.
Отзнаменувал фашисткото разделяне на Полша между фашистка Германия и фашистка Русия!
Ето такива ми ти дати......
Страна която има цялата Менделеева таблица и винаги е бедна,поробена от сатрапи и диктатори унищожаващи собственото си население с терор,бедност и масова миграция-бягство зад граница,такава страна винаги е пречупена и всичко това е подкрепено с безспорната история на Русия-част от световната история .
България е с вас!
60 млрд. в инфраструктура. Не на 3, а на 5 морета и два океана. Това е България днес като част от Европа. Честит Ден на Европа, българи, честит празник, европейци!
90% от българите са адекватни и образовани хора,а останалите са невежи и непросветни "заключени" в собствената си простотия,често предавана по наследство .
Никога повече кървави режими като Нацисткия и Сталинския -Съветски унищожили толкова много хора включително и собствените си граждани и народи !
Ние помним и оценяваме саможертвата на руснаците, въпреки десетките коментари написани от няколко трола.
90% от българите симпатизират на Русия и го смятат за братя! За съжаление, останалите 10% са завзели властта и освен кражби и мародерства, водят държавата ни към пълно унищожение и заличаването ни като народ!
Тогава Българската армия разбива руската при завоя на река Черна в Македония!
Вечна слава на Героите!
Да живее България!
Многообразие е лошо да си проZzzzzzz и като аналрусфил да напишеш за себе си " ние соросоидните изтривалки за фекалии " Ей за туй елементи пръкнали се от отвора за фекалии са празни горе в манерките,като тея дет са ги пръкнали .
Майка ти знае ли ?
Присъединяването на България към НАТО е сред най-сериозните постижения в новата история на страната ни, защото вече две десетилетия подсигурява на българите обединена защита срещу украински или грузински сценарий. Принадлежността ни в сърцето на Европа означава, че България никога няма да бъде подчинена по примера на Беларус, икономически изостанала като Молдова или териториално застрашена като Армения.
Цивилизационният избор на България зависи от нас, българите, а не от волята на поредния кръвожаден сатрап, пожелал да получи цяла Източна Европа на тепсия.
В отговор на путиновите поданици в българския парламент и нестихващите им писъци за напускане на ЕС и НАТО, ние от “Да, България” ще защитим правото на сигурност, просперитет и свободен избор на всички наши сънародници.
Какво са искали да покажат тези ненормалници ? Православни ценности ?
А сега, от руските нацисти по-големи на този свят - няма!
Нацистите са извършвали непростими зверства и затова Германия хранеше чужда армия в продължение на 40 години и от главите на немците беше избита цялата войнственост. Само че зверствата на Сталин по нищо не отстъпват. Спомнете си десетките хилядите избити в Катин - цветът на полската интелигенция, която дори немците не дръзнаха да прочистят. Спомнете си масовите изнасилвания и и безредно избиване на жени и деца в Източната Германия по пътя на руския ботуш. Спомнете си милионите хвърлени в руските лагери на смъртта след края на войната. Спомнете си прочистването на цяла Източна ЕВропа от всичко мислещо и прогресивно и окупирането и за почти половин век. И за разлика от немците, на които беше вменена вина, Сталин превърна загубата на Германия в най-силната си пропагандна карта и закърми следващите поколения орки с чувството за превъзходство и безнаказаност.
Западна Европа може да празнува свободата си, но да си източноевропеец и да празнуваш руския празник на победата, нареждайки се рамо до рамо с най-изродския режим раждал се някога на планетата е признак за абсолютно слабоумие.
СЛАВА РОССИИ
За 80 годишнината български войници няма...
Дано за 100 годищнината да сме там, ама дали ще сме живи да дидим!
Как не се научихте,че само се излагате с такива опашати лъжи ?
СЛАВА РОССИИ
СЛАВА РОССИИ