Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов
Климатичният истерик подготвял безредици по време на протест
Рим отново се оказа сцена на екстремни прояви, свързани с радикализирани климатични активисти. В квартал "Гарбатела" е арестуван мъж, идентифициран като участник в екологични движения, след като е бил заловен от карабинерите с бутилка със запалителна течност – класически коктейл Молотов – в ръка.
Според информацията, разпространена от италианската медия LaPresse, при последвалия обиск в дома на задържания са открити и няколко пиратки, за които се предполага, че са били предназначени за евентуални протестни действия.
Случаят предизвика сериозна реакция в обществото, като за пореден път постави въпроса докъде може да стигне „борбата за климата“, когато се преминава границата на законността и безопасността. Според представители на реда, в последно време се наблюдава засилване на радикалните действия от страна на отделни групи, които действат под прикритието на зелени каузи, но използват тактики, които напомнят на урбанистичен тероризъм.
Случаят в Гарбатела не е изолиран. В последните месеци италианските сили за сигурност все по-често се сблъскват с опити за саботаж, блокиране на обществени места, вандализъм и други прояви, прикривани зад екологичната реторика.
Разследването продължава, а задържаният ще отговаря за притежание на взривоопасни вещества и заплаха за обществения ред.
Самолет удари човек на пистата в Денвър
Крум Зарков: 9-ти май е ден на победа, ден на памет, ден на съвест
Волен Сидеров каза истината за скандалните кадри в София
Тайната любов на Виктор Калев се крие в екипа на „Грамофон“
Путин: Русия се бори срещу агресивна сила, подкрепяна от НАТО (ВИДЕО)
Пророкът на Страшния съд вижда трети мандат на Тръмп
Хванаха дрогиран бракониер по време на незаконен лов на сърни и елени (СНИМКИ)
Хиляди се стичат към пл. „Тройката“, след минути започва вторият етап от Джиро дИталия
Мариус Куркински: Писна ми от BG, искам България
Виждали ли сте този мъж? (СНИМКА)
Ето я колоритната майка на Коцето – голяма свежарка е!
Талантът на Дара бил „да пляска с гърди“
