Невиждано! Тръмп организира мащабен военен парад във Вашингтон
Маршът ще е общо 6 километра - от Пентагона до Националното гробище „Арлингтън” край Белия дом
Доналд Тръмп отново излезе с идеята за провеждане на военен парад в Съединените щати. Вероятно той е преследван от парада, който ще се проведе в Москва на 80-ата годишнина от победата във Великата отечествена война.
Както пише американското издание The Hill, формално новият-стар президент на САЩ иска парадът да съвпадне с 250-ата годишнина от формирането на американската армия, която се чества на 14 юни. Този ден съвпада със 79-ия рожден ден на Доналд Тръмп.
Според изданието, военният персонал и военната техника ще маршируват на около шест километра в американската столица Вашингтон, от Пентагона и националното гробище Арлингтън до Белия дом.
Кметът на окръг Колумбия Мюриел Баузър потвърди в понеделник, че администрацията е поискала от кметството да проведе парад на 14 юни.
Твърде рано е да се каже дали ще имаме парад или не, но работим с Белия дом и няколко правителствени агенции, за да превърнем честването (на 250-годишнината на армията) в национално събитие, каза говорителят на Пентагона полковник Дейвид Бътлър.
Нека припомним, че по време на първия си президентски мандат Тръмп вече планираше да проведе парад. Въпреки това, поради твърде високите потенциални разходи (92 милиона долара), беше решено да се откаже от него.
Последният път, когато Съединените щати проведоха пълномащабен военен парад, беше преди 34 години, през 1991 г., за да отпразнуват победата над Ирак във войната, известна като Пустинна буря. Оттогава американската столица стана място за съвсем различни паради...
Станка Златева: Вкарахте ме в цирк
С този трик мивката ще блести
Домашна питка за всяка трапеза - лесна рецепта стъпка по стъпка
Футболният гигант Италия ще троши исторически карък с подарък от... Бургас
Неописуема трагедия: Спортна журналистка и трите ѝ деца загинаха при пожар
Пътник от катастрофиралия самолет на Air Canada разказа за хаоса след удара на пистата
4-те изрази, които постепенно ерозират връзката
Пробив в левитацията създадоха система с почти нулева загуба на енергия
Кога да смениш зимните гуми, температурата решава
Джеф от Индия избра остави Дубай, за да бъде общ работник в Банско
МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток
Созопол посреща два спортни състезания в началото на април

Не бих могъл да го кажа по-добре, ако ми улавяш дрифта......
За да бъде шокът по пълен за крадливите глобалисти може да полани Путин :)
Усещам, ме те гони мерака за ... други паради.