Тръмп си промени мнението: този път каза, че Русия е започнала войната срещу Украйна
Във вторник Тръмп обвини Украйна за започването на войната, но сега промени позицията си по въпроса
Само в рамките на три дни американският президент Доналд Тръмп промени мнението си по един наглед елементарен въпрос – кой е агресорът и кой жертвата във войната между Русия и Украйна. Във вторник Тръмп каза, че Украйна „никога не е трябвало да започва“ войната преди три години, което предизвика критики в страната и в чужбина. В интервю за Fox News radio в петък Тръмп заяви, че Русия е нахлула в Украйна по заповед на Владимир Путин.
Това е коренна промяна в позицията на американския лидер, който накрая призна, че Русия е тази, извършила инвазия в Украйна, пише The Guardian. Тръмп добави, че Володимир Зеленски, украинският президент, и тогавашният президент на САЩ Джо Байдън, е трябвало да предотвратят войната (не е ясно как). „Не трябваше да го оставят да атакува“, заяви Тръмп.
Вашингтон и Москва обявиха, че се водят разговори между двете страни за провеждането на среща между Тръмп и Путин, но все още не е насрочена дата за нея. Тръмп, който обещаваше да сложи край на войната в Украйна за 24 часа, вече седмици след встъпването си в длъжност все още няма конкретен план как да го направи. Отношенията между новата американска администрация и Киев достигнаха взривоопасна точка, след като Тръмп нарече Зеленски диктатор и заплаши да спре помощта за Украйна.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп изрази очакване страната му да подпише скоро споразумение с Украйна за нейните ценни полезни изкопаеми, предаде междувременно агенция "Ройтерс". "Ще подпишем споразумение, надявам се през следващия кратък период от време", каза вчера Тръмп пред репортери в Овалния кабинет на въпрос дали има сделка за т. нар. редки земни елементи, пише БТА. Украинският президент Володимир Зеленски, който отхвърли първоначалния вариант на текста, заяви снощи във вечерното си видеообръщение, че двете страни "работят по проект на споразумение". "Надявам се на резултат - справедлив резултат", подчерта той, без да даде подробности.
Жена измами германски гражданин с 60 000 евро за фиктивен имот край морето
Домейните на най-големите български торент тракери са конфискувани при международна операция
Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти
„Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“
Френският парламент премахва секса като "брачно задължение"
България приема Белгия за Купа Дейвис на първия вътрешен клей корт у нас
Консултациите при президента навлизат в решаваща фаза
Илияна Йотова: Над век и половина българските читалища пазят паметта за миналото и отварят хоризонти за бъдещето
Русия преминава към нов модел на висше образование
Везенков наказа бившия си отбор
Църквата отбелязва много важен празник

Дълго няма да изкара, бас държа!
Дълго няма да изкара, бас държа!
Изобщо системата за избори се оказа доста калпава. Има пожизнени президенти из цял свят. Навсякъде има фалшификации, манипулации на раята, някой избиратели не знаят защо гласуват....тъжна картинка
пък тръмп,че се е извъртял...еми.....политиката казват била к*****...вярно е....
Честито им на малоумните олигофрени дето гласуваха за него - все по-трудно ще им става да му оправдаят шизофреничните изстъпления.
Те бая хора се отрекоха от него де - включително от собствената му партия.