×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Грешки в протоколите забавят обработката на вота в Кърджали
  • РИК-Бургас обработи рекордно бързо протоколите от всички 747 секции
  • България отбелязва 150 години от Априлското въстание
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ксения привличала късмета с магически символи преди да полудее от бедност и да заколи децата си


Ксения привличала късмета с магически символи преди да полудее от бедност и да заколи децата си
Украинската Ксения, която преряза гърлата на собствениците си деца, може да получи от 15 до 20 години затвор или доживотна присъда със или без право на замяна
Тема в развитие
виж още
скрий
04 Февруари 2025, Вторник, 20:59 ч.
Автор: Флагман.Бг

Доходите на семейството й се стопили, след като правителството спря парите за украинците и хотелиерите започнаха да ги гонят

Нуждата от пари е в дъното на проблемите, заради които е превъртяла майката, заклала двете си деца. Украинката Ксения Плачкова и близките й са изпитвали сериозни финансови затруднения, пише "България Днес", позовавайки се на близки до семейството.

Самата Ксения често е споделяла публикации в профила си в социалните мрежи със съвети за хора с кредити и със сериозни финансови проблеми. Сред тях са писане на специални знаци на дафинов лист, както и нарисуване на славянски символ на ръката, който привлича пари в рамките на 24 часа, съобщава БЛИЦ.

Украинката е вярвала в техники за отключване на блокажа с ръце и кристали и ритуали за изобилие и благополучие.

Едно от последните видеа, които споделя, е свързано с депресията и тревогите в живота - как сам да си доставяш радост и какво да правиш, за да прогониш тревогите, които те измъчват.

Разследващите работят по версията за разширено самоубийство, при което човек отнема живота на най-близките си, преди или без да посегне на себе си. При тази психоза извършителят вярва, че спасява роднините си от бедност или страдание.

Психолози подозират, че именно заради подобни проблеми жената е отключила психиатрично заболяване.

Тя тепърва ще бъде изследвана от специалисти, за да се прецени дали може да носи наказателна отговорност за смъртта на чедата си - 11-годишно момиченце и 5-годишно момченце.

"С нея се провежда психологическо изследване, за да установим дали става дума за опит за разширено самоубийство* - тоест, дали е искала да сложи край и на собствения си живот заедно с този на децата си", посочва окръжният прокурор на София област Наталия Николова.

По думите й Ксения подробно е разказала за извършеното престъпление и е обяснила механизма и мотивите, които са я подтикнали към зловещото деяние. Загатнала е, че е имала проблеми със съзнанието, но трябва да се уточни какви.

Жестоката трагедия и смъртта на двете деца потресе жители на Вакарел и на Ахелой, където доскоро живели семейство Плачкови. Тъй като родом са от Украйна, у нас се настаняват в хотел в Ахелой. Заради войната правителството плащаше на хотели, за да бъдат приютени украинските бежанци.

В началото на м.г. хотелиери пропищяват, че плащанията са спрели, и започват да гонят чужденците. Именно покрай настаняването се предполага, че се е стопил бюджетът на семейството.

В последните месеци само Иван е работел, а жена му стояла вкъщи да гледа децата. Миналата седмица техни приятели им предлагат покрив в дома си във Вакарел, като им отпускат таванския етаж.

Там в ранните часове в събота са заклани с нож децата, предполага се, докато спят. Гърлата им са нарязани с хладното оръжие. На кървавата касапница става свидетел бащата на децата Иван, който е бесарабски българин. Той бил на работа в строителството, а когато се прибира, изпада в шок и не успява да се обади на полицията. Прави го позната около 14 часа.

Криминалистите установяват множество прободни рани по телата. В този момент Ксения обикаляла из района. Купила си въже да се беси, но не успяла, после се запътила към гарата, за да се хвърли под влака, но се отказала. Накрая решила да се прибере. В къщата били разследващите и побеснелият й съпруг, който я нападнал.

Първоначално полицията се съмнява да не би и бащата да е замесен, но подозренията отпадат. Доказателствата сочат, че извършител на двойното убийство e майката на децата, която след това се е опитала да се самоубие. Тя подробно е разказала за извършеното престъпление и е обяснила механизма и мотивите, които са я подтикнали към зловещото деяние, разкриват следователите.

От Софийската окръжна прокуратура погват 32-годишната Ксения с обвинения за убийство на повече от едно лице. Грозят я от 15 до 20 години затвор или най-тежкото наказание - доживотна присъда със или без право на замяна.

След като свършат процесуално-следствените действия и телата бъдат освободени от патоанатомите, бесарабската общност в България се готви да изпрати с достойно погребение погубените дечица.

Като семейство за пример са смятани Плачкови от близките им. Ксения и Иван са заедно от ученическите години. Плодът на любовта им са момиченцето и момченцето, които приятели описват като страхотни деца, а семейството като много сплотено.

"Взимахме ги сякаш за пример. Те ядяха здравословно, спортуваха, работиха, учиха децата, допълнителни занимални - карате, балет. Те са си нормално българско семейство. Българско, украинско, както щете ги наричайте. Никога не съм ги виждал да се карат", разказва Радион Тишченко.

Според него Ксения и Иван са показвали, че се обичат.

 


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
21
Коментара по темата
21.
Аз
05.02.2025 19:10:57
0
2
...ми по-добре обява в алото да си беше направила, за пари...
... ама, такива тежки убийства на собствените ти деца...
... нямам думи!
20.
Ivan Jivotnoto
05.02.2025 17:46:01
0
1
тая украинска мастия е за елиминиране! какво я бавят още не мога да се начудя.
19.
До 18
05.02.2025 11:59:03
1
4
Не колега! Жената няма психологическо заболяване, тя има проблеми със съзнанието!
:D
18.
05.02.2025 11:07:17
2
9
Аз не мога да разбера едно нещо. Когато стане убийство проверяват дали имал психични заболявания. Ами човек, който е нормален с нормална психика не би убил друг човек. Всички убийци са психопати , т.е. имат психопатология, болни мозъци са. Но това не ги оправдава, нека да се "лекуват" в затвора. Тая щом е способна да убие собствените си деца, тръпки ме побиват какво би направила на друг човек или дете. Наистина интересно защо не е успяла да се самоубие. Доста голям "успех" е пожънала с децата си, а върху себе си не е могла да го приложи.
17.
Габи
05.02.2025 09:55:21
2
10
Престъпно и нечовешко е разни психоспециалисти и адвокати да измислят оправдания за тази детеубйца. Много интересно как уж искала да се обеси, да се хвърли под влака, но се отказала. Защо не се е отказала и от убйството това изчадие?Смъртното4наказание и е малко.
16.
Pff
05.02.2025 09:21:15
0
14
Занимавала се е с практики които не са й ясни, обладана е от демон и то я е накарало да ги убие, сега ще изпие душата й. Внимавайте с окултните практики, често така става
15.
пЕсател на заплата към ШлегМан
05.02.2025 09:18:02
1
13
“превъртяла майката“
Какво е превъртяла? Нивото, играта?
Шлегми…. Да Ви имам и речника!!

“На кървавата касапница става свидетел бащата на децата Иван, който е бесарабски българин. Той бил на работа в строителството, а когато се прибира, изпада в шок и не успява да се обади на полицията. Прави го позната около 14 часа.“

Значи хем е бил на работа, хем е станал свидетел на “кървавата касапница”!?!?!?

“Загатнала е, че е имала проблеми със съзнанието“
Третото око което е 6-тата чакра се е отворила и е станала Бог Шива- унищожителя!
Значи то е ясно, че писача на тази статия е тъп/а като антична брадва, ама толкова ли не можахте да напишете, че жената има проблеми със психиката или просто психологически проблем?


“Те са си нормално българско семейство. разказва Радион Тишченко.“

Значи укри които никога преди войната не са живяли в България са нормално българско семейство, и това го казва друг украинец! Много интересно!
14.
Читател
05.02.2025 08:58:01
1
18
В колко български семейства работи само единият родител...живеят с една заплата, но не реват и не си убиват децата....търсят начин да се препитават, простират се спрямо чергата си. Хубаво ѝ беше като им даваха безвъзмездно пари и живееха на хотел на гърба на някой!
13.
Леко странен
05.02.2025 08:25:38
4
3
Ксения, искам след като хапнеш на фурна запечени броколи със краве сиренце, да ме предупредиш преди да... ама не силно, да не ми избиеш някой зъб! Знаеш какво искам!
...Сурова ряпа също може ;) ;)
12.
Чудно ми е
05.02.2025 07:17:25
0
15
Значи някой като е психически неуравновесен може да си убива колкото иска и отговорност няма да носи. Ми ебати логиката. А тая щом я е било страх да се самоубие, баш бая добре си разсъждава и си е с разсъдъка.
11.
Езичник
05.02.2025 02:14:41
8
16
И не само магически символи ! В Украйна или как-то я наричат русите хохландия масово се практикува сатанизьм, как-то и ужасни други ритуали, пак ги пускайте и им давайте всичко това е началото
10.
To
05.02.2025 02:04:47
0
13
То звучи невероятно.Писаха в друг сайт с мъжа и ходили на лекар понеже му казала че откача явно.Какво и е лазал лекаря не пише и какво е изписал.Но странното е че е убила децата после уж 7скала да се самоубие и се отказала и се прибрала обратно.Значи нее луда щом я е било страх да се самоубие
9.
Фифи
05.02.2025 01:55:46
5
16
Супер!Да гори в ада!!!Мамка и гадна украинци-взеха се за голямо в Бг
8.
Ами
05.02.2025 00:10:54
1
36
Ами що не сее върнала в украйна със семейството и децата.В западна украйна война няма.Харесало им да живеят без пари в бг.Кой ви е длъжен не разбирам.А дето ги е убила за това няма аналог.Това нее нормално.Като е искала да се самоубие защо е убила тях
7.
Муа ха ха
04.02.2025 23:33:57
0
21
Поредните ви измишльотини. Първо, психясал човек, който мисли за масово убииство и самоубийство се заколва веднага сам. Не бяга от местопрестъплението, пък да се чуди, пък да се връща. Второ, когато разкажеш какво точно е станало, то няма как да си бил под въздействието на някакво психо заболяване,а това е целенасочено умишлено убийство. Какви са били причините законът не се интересува. Причините се изясняваха по стаите соц НПК. Не и сега. Направил си го. Това е. Толкоз.
6.
То
04.02.2025 23:11:03
2
38
Ами то повечето, които ги гледате като сплотени и щастливи семейства, всъщност изобщо не са такива. Това са роби на хорското мнение. Какво ще кажат хората, не ме излагай пред хората са най-честите изразни средства сред тях. Всичко е фалш и отричане на нетърпимостта един към друг
5.
Коста
04.02.2025 22:43:24
3
29
Това е само възможно чрез обладание от демони и други свръхестествени същества, който иска каквото да вярва, но за да станеш и да ги убиеш така от нищото не е психоза.
4.
Вина има
04.02.2025 22:11:09
1
18
Вина има здравословния начин на живот
3.
?
04.02.2025 21:36:37
1
37
Това не е майка,а някакъв урод
Как й даде сърце да си заколи децата,сякаш не ги е носила 9м под сърцето си.
Явно и от Иван и се е повръщало....щом е убила децата значи не иска да има нищо общо с него
Ама да се беше хвърлила от 8 етаж,а не да я храним сега 20-30 г в Сливенския
2.
Бангладеш
04.02.2025 21:34:04
3
42
Значи превъртат от бедност в България някои ? А във Бангладеш със 120 долара на месец как не превъртат ? Там са най щастливите хора.
1.
Пешо
04.02.2025 21:27:39
22
18
Дайте я да я въртим в склада :D хем ще излекува депресия, хем ще направи нови деца, а може... може и някой пара да изкара. Не бъдете чак такива украинофоби... Ксюша, я тебя любил!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Броенето в Бургас приключи! Разпределят мандатите, вижте трите варианта Броенето в Бургас приключи! Разпределят мандатите, вижте трите варианта „Прогресивна България“ може да спечелят 8 мандата, а „Възраждане“ дори да влезе да остане без депутат в Бургаско При близо 70 процента обработени бюлетини: "Прогресивна България" запазва преднината си, драма с партията на Костадинов При близо 70 процента обработени бюлетини: "Прогресивна България" запазва преднината си, драма с партията на Костадинов Формацията на Румен Радев е със солидните 44,49%, напълно възможен е 4-партиен парламент 80 % в Бургаско: Румен Радев продължава да е убедителен лидер, резултатът на ПП-ДБ започва да пада 80 % в Бургаско: Румен Радев продължава да е убедителен лидер, резултатът на ПП-ДБ започва да пада Идват гласовете на ДПС, ще спечели ли формацията още един мандат Половината гласове в Бургаско са преброени: "Прогресивна България" с 48 %, праща 8 депутати от региона в НС Половината гласове в Бургаско са преброени: "Прогресивна България" с 48 %, праща 8 депутати от региона в НС ГЕРБ имат 14,43 %, а ПП-ДБ – 11,12 % Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ ГЕРБ вкарват трима, а осмият в листата Атанас Пъчков засега пренарежда листата  Румен Радев може да спечели 140 депутатски мандата Румен Радев може да спечели 140 депутатски мандата "Възраждане" вероятно ще паднат под бариерата след приемането на гласовете от чужбина Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място Резултатът може да се вдигне още повече, ако "Възраждане" изпадне от парламента  Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 % Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 % Следват БСП – 6,49 %, БСП  - 5,19 %, МЕЧ – 3,9 %, ПП-ДБ – 3,9 %, „Възраждане“ – 3,25 % "Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново "Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново Формацията на Румен Радев е с 48,55 % в странджанската община Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба Според данни от "Мяра" БСП няма да е част от следващото НС
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Изключителна активност край Сена, българите извън страната показват засилен интерес и ангажираност в гласуването Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Баскетболната легенда си отиде на 68 години след дълга битка с мозъчен тумор Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Диагнозите на алкохолна зависимост скачат с 30% за една година Обрат : Над половината британци искат отново да се присъединят към ЕС Обрат : Над половината британци искат отново да се присъединят към ЕС Великобритания излезе от общността окончателно през 2020 година Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Обединените арабски емирства са в криза, след като бяха отменени близо 20 000 полета
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Тайната на успеха в живота е свързана с честността и принципността.
- Как по-точно?
- Ако ги нямате, успехът е гарантиран.
Виц на деня Виц на деня - Какво стана с голямата ти любов?
- Приключи.
- Разделихте ли се?
- Не, оженихме се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори