×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Преди да убие, децата си Ксения споделяла видеоклипове за депресия


Преди да убие, децата си Ксения споделяла видеоклипове за депресия
Все още разследващите не знаят какви са мотивите за зловещото убийство. 32-годишната Ксения бе арестувана, след като двете й деца са открити мъртви с множество прободни рани
Тема в развитие
виж още
скрий
03 Февруари 2025, Понеделник, 20:20 ч.
Автор: Флагман.Бг

Кметът на Ахелой потресен, никой не е предполагал, че подобна трагедия може да се случи

32-годишната украинка Ксения, която е арестувана за зловещото убийство във Вакарел, е споделяла в социалните мрежи видеоклипове за тревожността и депресията, но дали е била с психически проблеми и дали е търсила помощ все още не е ясно, съобщава БНТ.

В събота 11-годишното момче и 5-годишната му сестричка бяха намерени от баща им мъртви с множество прободни рани. Самопризнания направила майката.

Служители на криминална и на охранителна полиция влязоха за оглед и в квартирата в Ахелой, в която семейството до скоро е живяло, а пред националната телевизия кметът Димитър Нейчев сподели, че не само той, но и всички в морския град са потресени. 

Потресени сме от случката, сподели кметът на Ахелой Димитър Нейчев

"Познавах бащата, майката съм я виждал. Много приятни и добри хора са. Нищо не е показвало какво може да се случи. Просто нямаме думи, потресени сме в нашия град от случката", каза Нейчев.

В Ахелой описват двойката като дори прекалено скромна, а майката като грижовна. Работили в сферата на туризма, не личало да имат финансови или лични проблеми.

"Тя се грижеше за децата. Нито сме чували, нито съм виждал по някакъв начин да повиши тон на децата или нещо да се държи по-грубо с тях. Никога не е имало такова нещо", коментира пък хазаинът им Явор Иванов.

Преди няколко дни семейството се пренесло във Вакарел. По информация на кметството в Ахелой, без дори да отпишат децата си от училище и детска градина, а след убийството - със съучениците на момчето ще работят психолози.

Според експерти достъпът на украински граждани до здравеопазването у нас не е лесен. Само през миналата година фондация "За нашите деца" са помогнали на близо 200 родители и деца от украински произход да намерят лекар.

"Много трудно откликват лекарите да вземат като свои пациенти хора с т. нар. временна закрила. Обясняват го с това, че много е труден достъпът до регистъра, след това издаване на необходими документи, направления", коментира Ангелина Стоянова - културен медиатор и експерт във Фондация "За нашите деца".

По данни на разследването майката е споделяла за проблеми със съзнанието. Изяснява се дали е направила опит да посегне и на себе си. Очаква се утре съдът да реши дали тя ще остане в ареста.

Пред Нова телевизия пък Явор Иванов, който е бил хазаин на семейството, дошло от района на Одеса, сподели, че били съпрузите никога не са се карали. 

През есента на 2023 година Ксения и Иван, заедно с двете им деца, заживяват на квартира в Ахелой. Жената започнала работа в хотел, а децата им ходили на училище и детска градина. „Не съм видял някакви семейни проблеми - нещо, което да индикира за случката. Много добри впечатления имам от хората. Момченцето ходеше до магазина, връщаше се с торбите. Тя постоянно беше с дъщеря си, караха ролери”, спомня си човекът, в чието жилище живеело семейството.

През цялото време те били изрядни наематели. Явор Иванов разбрал, че напуснали Ахелой от новините по телевизията. „За мен това не е реално. До вчера бяха тук. Знам, че те са в добри отношения, никога не са се карали в семейството, децата не са показвали страх”, казва той.

Хората в морското градче разказват, че Ксения се е разхождала с децата в града, но не разговаряла много с местните. „Децата играеха, тя седнала на пейката. Мълчеше, не контактуваше с никого”, спомня си Мария Шаркова, която живее в Ахелой. Момченцето тренирало карате, а сестра му посещавала балет и кръжоци, твърди кметът на града.
 




В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
изчадия
04.02.2025 08:40:07
1
3
такива са всички украинци и всички които са на тяхна страна и ги защитават
11.
*********
04.02.2025 08:20:52
3
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
10.
Bvc
04.02.2025 07:30:26
2
2
Много некадърно написана статия. Пълна с повторения и правописни грешки. Срам
9.
*********
04.02.2025 07:19:49
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
8.
Прав човек с верен коментар
04.02.2025 07:10:40
4
3
Разбирам омразата към жената, всички укри са противни дриснита. Мисля обаче колко от нас са утепали поне една укра, докато тя е утепала поне 2? Само това е достатъчно, за да бъде давана за пример, а не съдена и порицавана! Да не говорим пък, както някои споменават- осъдена на затвор и/или глобявана!
#МедалЗаКсюша
<3 ако всички укри бяха като нея, светът щеше да е едно много по-добро място <3
7.
123
04.02.2025 06:58:15
2
3
Може да е била в депресия, че трябва да гледа деца вместо да ходи като останалите укростанки да разнася бацили срещу добро заплащане.
6.
До 4
04.02.2025 06:54:51
1
4
Бе то и една женичка 1997 ли беше я обвиниха че си убила детето уж го удавила в 1 шадраван,после се.оказа че.май някой от властта или децата на властта бешв го утрепал имаше големи протести на такситата тогава
5.
Ами
04.02.2025 00:17:26
4
1
Кой ги знае.Бяха писали че същия ден видели мъж да излиза оттам.Кой знае.Може да е отмъщение и тя като е видяла е превъртяла и е отишла да се самоубие
4.
do 2
03.02.2025 22:05:46
3
6
Параноята яко те гони.човеко....с мотор те гони,лекувай се овреме,че си му изпуснал края.....!!!!
Такива ,,умозключения,, които правиш,само болен мозък,като твоя може да си въобрази...!!!
3.
Пусть всегда будет Солнце
03.02.2025 21:50:55
2
9
Кмета на Ахелой мяза на КАДИРовец чеченец
2.
...
03.02.2025 21:42:25
7
5
"Преди няколко дни семейството се пренесло във Вакарел. По информация на кметството в Ахелой, без дори да отпишат децата си от училище и детска градина"

За депресия не знам, но очевидно нещо се е случило, нещо много сериозно, което да ги накара да си напуснат скорострелно моренцето и да отидат в оная мизерия... Та въпросното "нещо" (заплаха?) може да ги е накарало да изтрещят... Или пък някой друг да е убил децата и те да не смеят да гъкнат поради евентуална заплаха...? И тяхната мафия не е за подценяване. Може да са били забъркани в някаква игра... Ако изобщо децата са убити, което също ме съмнява (може да са примерно отвлечени), предвид много изнесени детайли.
1.
Дали ще остане в ареста...
03.02.2025 21:27:01
1
10
Сериозно...дали щяла да остане в ареста...тоя изрод е отнел живота на децата си.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Купувачите вече не искат жилище на шпакловка: Ремонтът добавя до 500 евро на квадрат Купувачите вече не искат жилище на шпакловка: Ремонтът добавя до 500 евро на квадрат Нова тенденция във Велико Търново - готовите за нанасяне апартаменти изместват новото строителство и старите къщи, които изискват сериозен ремонт Всички в Слънчев бряг ли се страхуват от собственика на павилиона, който нападна данъчни (ВИДЕО) Всички в Слънчев бряг ли се страхуват от собственика на павилиона, който нападна данъчни (ВИДЕО) Екип на Флагман.бг провери на място какво се случва след екшъна с инспекторите на НАП. Съседните търговци отказаха да говорят, а жена от близко заведение даде различна версия за случилото се. Жегата свива Седемте рилски езера, потоци към Джерман вече са пресъхнали Жегата свива Седемте рилски езера, потоци към Джерман вече са пресъхнали При Рибното брегът се е отдръпнал с метри, а край Бъбрека ниската вода вече отваря пътека покрай скала, която при пълно езеро остава недостъпна На Петрова нива отбелязват 123 г. от Илинденско-Преображенското въстание На Петрова нива отбелязват 123 г. от Илинденско-Преображенското въстание Научна конференция на тема „Тракийските българи в борба за свобода“ започва в 13:00 часа Да организираш парти в софийски парк - попълваш заявление като да организираш протест, иначе глоба до 500 евро Да организираш парти в софийски парк - попълваш заявление като да организираш протест, иначе глоба до 500 евро Кметът Васил Терзиев уверява, че никой няма да бъде глобяван само защото е занесъл торта в парка Таверната Келари, където откриха мощния GPS заглушител, не е случайна - през тайните й тунели преди три години избяга Пепи Еврото Таверната Келари, където откриха мощния GPS заглушител, не е случайна - през тайните й тунели преди три години избяга Пепи Еврото Заведението се свързва с Таки и Ами  Странен завой на руския Ил-76 към Безмер вдигна въпроси към МО и РВД Странен завой на руския Ил-76 към Безмер вдигна въпроси към МО и РВД Машината е летяла към Сърбия с разрешение, но анализът на траекторията поставя под съмнение дали е следвала изцяло одобрения маршрут Уикендът по морето започва с идеално време за плаж, в неделя става още по-топло Уикендът по морето започва с идеално време за плаж, в неделя става още по-топло По Черноморието днес ще е до 29 градуса с морска вода 24 - 25 градуса, а в неделя Варна и Бургас се насочват към 32 градуса Дневен хороскоп: Луната и Юпитер носят късмет на две зодии, но Венера поставя любовта на изпитание Дневен хороскоп: Луната и Юпитер носят късмет на две зодии, но Венера поставя любовта на изпитание Телецът и Стрелецът са сред любимците на съдбата днес Сигнал до Флагман.бг: Луда гонка с 4 коли по бул. „Стефан Стамболов“ тази вечер Сигнал до Флагман.бг: Луда гонка с 4 коли по бул. „Стефан Стамболов“ тази вечер В 23:04 часа преминаха с бясна скорост пред Новата поща, помислиха си, че са в „Бързи и яростни“, казва очевидец
Хари се връща във Великобритания, но най-трудната среща остава тази с Уилям Хари се връща във Великобритания, но най-трудната среща остава тази с Уилям Шест години след раздялата на двамата братя Атлантикът вече няма да стои между тях, но недоверието, публичните обвинения и старите рани не изчезват с един адрес Двама в ареста за пожара край Медвен, деца подпалили нов огън в Градец Двама в ареста за пожара край Медвен, деца подпалили нов огън в Градец Разследващите са иззели видеозаписи и разпитват свидетели след стихията, изпепелила около 2000 декара, а родителите на децата са санкционирани за отделния пожар в Градец Уби новородения си син и скри тялото му в гардероб, година по-късно призна всичко Уби новородения си син и скри тялото му в гардероб, година по-късно призна всичко Лейкън Снелинг промени първоначалната си версия и заяви пред съдията, че сама е лишила детето от кислород Киев: Русия разположи 8500 севернокорейски военни в Курск, 400 от тях управляват дронове Киев: Русия разположи 8500 севернокорейски военни в Курск, 400 от тях управляват дронове Украинското разузнаване твърди, че Путин ще поиска от Ким Чен-ун до 50 000 допълнителни военнослужещи, докато Пхенян отхвърля подобни планове GPS заглушител в София: ДАНС, Келари, Таки и Ами - какво знаем до този момент GPS заглушител в София: ДАНС, Келари, Таки и Ами - какво знаем до този момент Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца Почивката край кристално чистото море се превърнала в грозна сцена - мъж извадил животното от водата, откъснал щипките му и го хвърлил обратно Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие За поредна година събитието ще събере изследователи, преподаватели и медицински специалисти от различни области на здравеопазването, които ще споделят научни разработки, професионален опит и актуални постижения в медицината Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари Браншът вече внесе искането си в Столичния общински съвет - само горивата са поскъпнали с 24%, а при одобрение минималната дневна тарифа ще доближи 0,80 евро на километър САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре Американските военни твърдят, че през южния канал вече извеждат близо 10 млн. барела дневно, докато официалното корабно проследяване вижда едва седем съда за денонощие Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26 Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26   Входът е свободен!
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори