Фенове на турските сапунки скърбят! Почина звезда от "Листопад"
Загубата ѝ ще остави празнина в турската филмова индустрия, но споменът за нея ще продължи да живее чрез героите, които тя оживи на екрана
На 13 януари светът на турското кино загуби още една от своите ярки звезди – актрисата Бедия Енер, позната на българските зрители с ролите си в култовите сериали „Листопад“ и „Черни пари и любов“. Новината за кончината ѝ бе споделена от сина ѝ в социалните мрежи, който написа трогателно послание от името на покойната актриса: „Станах ангел“.
Погребението на Бедия Енер се състоя на 14 януари и събра множество известни личности от турското кино, които дойдоха да отдадат почит на легендарната актриса.
Сред присъстващите бе и Халил Ергюн, любимец на публиката с ролята на Али Ръза в „Листопад“. Ергюн, който бе близък приятел на Бедия не само на екрана, но и в живота, не скри сълзите си и сподели колко дълбоко скърби за загубата ѝ.
В „Листопад“ Бедия Енер изигра ролята на Нехир – съседката и приятелка на семейство Текин, която внесе топлота и искреност в живота на героите. За феновете на сериала Нехир остава емблематичен образ, който завинаги ще бъде запомнен, пише Флагман.
На прощалната церемония присъстваха още продуцентът на „Листопад“ Керем Чатай, както и актьорите Волкан Севеджан, Хелин Кандемир и Айтен Унджоолу. Те изразиха своите съболезнования и почит към актрисата, която остави незаличима следа в турската телевизия.

Съпругът на Бедия Енер прие съболезнованията от близките и приятелите ѝ, докато колегите ѝ споделяха вълнуващи спомени от съвместната си работа с нея. Загубата на актрисата е голям удар за всички, които я познаваха, както и за нейните почитатели.
Бедия Енер бе не само талантлива актриса, но и човек с огромно сърце. Тя остави след себе си наследство от обичани роли, които докоснаха сърцата на зрителите не само в Турция, но и в много други страни, включително България.
Загубата ѝ ще остави празнина в турската филмова индустрия, но споменът за нея ще продължи да живее чрез героите, които тя оживи на екрана.
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма

Oktapodi vari