Направи поредна щуротия
Технологичният магнат промени името си на Kekius Maximus и доведе до ръст в стойността на криптовалутите
Илон Мъск, най-богатият човек в света, предизвика спекулации, след като промени името си в социалната медийна платформа X на Kekius Maximus, според ВВС. Технологичният магнат и близък довереник на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп не е дал незабавно обяснение за новото си име или профилно изображение, което изобразява Жабата Пепе - меме, използвано от крайно десни групи.
Този ход предизвика буря в света на криптовалутите, довеждайки до рязко покачване на стойността на memecoin - цифрова валута, вдъхновена от интернет мемета, носеща същото име. В миналото Мъск е влияел върху цените на криптовалутите чрез своите коментари в социалните медии, но не е ясно дали има участие в този конкретен memecoin.
"Kekius" изглежда е латинизация на "kek" - дума, приблизително еквивалентна на "смея се на глас", популяризирана от геймърите и свързана с крайнодесните. "Кек" е също името на древноегипетския бог на мрака, който понякога е изобразяван с глава на жаба.
Много хора свързват "Максимус" с героя на Ръсел Кроу от филма "Гладиатор" - Максимус Децим Меридий, според британската медия. Новото профилно изображение на Мъск показва Жабата Пепе в римско военно облекло, държаща игрова конзола.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Какво ще ги прави?
С още по голям "камуфлаж".
Кой разбрал, разбрал.
ЖИВИ и Здрави