Болница „Сърце и Мозък“ става първият в България изпитен център към Европейското дружество по анестезиология и интензивно лечение
Изпитът ще се провежда на английски език
През септември 2025 г. болница „Сърце и Мозък“ Бургас ще предостави възможност на всички анестезиолози в страната да се явят на първата част (от общо две) на специализирания изпит за пръв път в границите на България. Високотехнологичният болничен комплекс разполага с нужната инфраструктура и отговаря на всички изискванията на Европейското дружество. Изпитът ще се провежда на английски език. Целта му е да постигне еднакво висок стандарт на познанията на анестезиолозите в цяла Европа, оценен от независим изпитващ съвет. През 2022 г. над 3300 специалисти и специализанти по анестезиология са се явили на първата част I на изпита, а още 1400 – на Част II в хибриден онлайн формат.

Отделението по анестезиология и интензивно лечение (ОАИЛ) на ,Сърце и Мозък‘, с началник д-р Валентин Милев отговаря за лечението на пациентите в най-голямото интензивно отделение в Източна България и предоставя анестезия за над 12 000 операции годишно. То е оборудвано с всички съвременни инструменти за анестезия, съобразени с всяка възрастова група, и разполага с всички модерни апарати, нужни за поддържане на функцията на органите, включително продължителна бъбречно-заместителна терапия, екстракорпорална мембранна оксигенация, тотална обмяна на плазмата.
В ОАИЛ работят специалисти, сертифицирани в прилагането на най-съвременните техники, бронхоскопия, трансезофагеална ехокардиография и други високоспециализирани дейности. Лекарите в отделението отделят особено внимание на продължаващото обучение и предлагат на своите пациенти само най-съвременните методи за анестезия и поддържане на живота.
Повече информация за изпита през септември 2025 г.:
д-р Калоян Джунов – k.dzhunov.bs@heartandbrain.bg
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
3
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
