Защо Община Бургас спря взривяването на "Пиргосплод"
Инвеститорът в ритейл парка, който трябва да се изгради до мол "Галерия Бургас", искаше днес да взриви няколко сгради от бившата база на "Пиргосплод". Очакваше се това да се случи между 16 и 17 часа.
Акцията обаче бе спряна за неопределен период от време. На първо място времето изобщо не изглежда подходящо - в петък, в разгара на сезона, когато трафикът в Бургас и без това е натоварен.
На второ - взривните дейности спокойно може да бъдат извършени през септември или октомври, когато в града ще има значително по-малко хора, няма да се всява паника или запрашават сериозно няколко комплекса.
Трето - документите на инвеститора не са прецизирани.
От Община Бургас уведомяват, че в представената документация има пропуски. Главният архитект на общината Тихомир Райчев изрази становище, че територията е гъсто населена и трябва да бъдат взети всички предохранителни мерки за опазване живота и здравето на хората, тяхното имущество, чистотата на въздуха. Освен това сезонът е изключително неподходящ за извършване на такива взривни дейности.
На фирмата са направени редица предписания, включително да представи застраховка, гарантираща обезпечаване на евентуални вреди върху инфраструктурата
Както Флагман.бг писа на мястото на бившата база на "Пиргосплод" трябва да се изгради ритейл парк. (ВИЖТЕ ТУК)
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите

Уж ни информират за взето решени после го отменят с горния мотив.
Флагман публикувайте протоколите от Общината тип иде ми - дойде ми, да се по смеем.
Инициирайте подписката, моля и дайте линк, за да се присъединим.
Погледни какво ще стане като се взриви азбест, моля?!
Идея си нямам и с къртач, дали отново не е опасно?
Вие имате ли си представа колко народ: млад, красив, хора с потенциал и в разцвета на силите си си замина от ракове, наред с възрастни хора, непрежалими за близките им?!?
Приятно четене с разбиране!
Нека ВСИЧКИ сме ЗДРАВИ и щастливи, и да не си докарваме зорлем допълнителни "екстри"!
https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/SAMANCTA/BG/Safety/Asbestos_BG.htm
Голямо чудо станало ейй. Хората навънка взривяват 40-50 етажни сгради в центъра на столици, вие сакън да не си нарушите рахата. По добре ли е да ви чукат с къртача месец-два?
Тогава пък ще оревете орталъка, че е много шумно.
Угодия нямате майка ви селска да е..
Не остана къде да се диша в града, завряха всичко едно до друго
Събориха орталъка и унищожиха сумата малък бизнес!
Кой ги издава тея разрешителни под път и над път??? Няма ли да се спре вече
Добре, че тук живеят хора с акъл и им писаха по форумите!
Иначе може да извадят от "9 кладенеца вода", за да се оправдават.
Да си ги събарят парче по парче, БЕЗ взривове!
Тези гипсокартони навсякъде- това: басейн, МОЛ, Айко, Практикер, Сан Сити.....
Такива поразии ще стане, че....
Ами стъклопакетите от взривната вълна?
Ами, тъпанчетата на хората?
ДГ и училище, и детски школи и там!
Ами, прахолякът, който ще се вдигне?!
То няма да се диша със седмици, бе!
Ще се задръстят климатиците и вентилационните съоражения масово.
Деца, бременни жени, възрастни хора, хора с автоимунни заболявания, аутисти.......
Никакви взривове!
Това да не ви е кариерата в полето?!
и даваме на чужди фирми да правят пари на гърба на народа .