Конкурс: Търсят 290 шофьори, механици и техници за Сухопътни войски
Министерството на отбраната обяви конкурс за попълването на 290 вакантни длъжности в редиците на сухопътни войски. Това съобщиха от пресцентъра на МО. Вакантните места са за шофьори, механици, техници за автомобилна и комуникационна техника и др.
Свободните места са във формирования, дислоцирани в Стара Загора, Ямбол, Хасково, Карлово, Казанлък, Благоевград, Враца, Сливен, Пловдив, Асеновград, Белене, Смолян, София, Русе и др.
От МО посочват, че кандидатите трябва да имат средно или по-високо образование, да са годни за военна служба и да са ма възраст до 40 години. Изискването за лицата, отговарящи на чл. 141, ал. 6 от Закона за отбраната и въоръжените сили (ЗОВСРБ), е да са не по- възрастни от 41 години за упражнилите правото си на пенсия и не по-възрастни от 44 години за неупражнилите правото си на пенсия.
Кандидатите могат да подадат своите документи за участие в конкурса в срок до 20 септември чрез структурите на Централното военно окръжие по местоживеене. Конкурсът ще се проведе в периода 9 -13 декември 2024 г. и включва изпит по физическа подготовка, тест за проверка на общата култура и събеседване.
Пълна информация за длъжностите, условията и необходимите документи за участие в конкурса е публикувана на интернет страницата на Министерството на отбраната в рубриката "Обяви и конкурси".
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
