×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Купи от битака часовник на Наполеон


14 Август 2024, Сряда, 17:17 ч.
Автор: Флагман.бг

Творбите са събирани от пътуванията му в Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия

Вежди Рашидов е купил часовника на Наполеон ІІІ от битака, разкри самият той след откриването на новата си изложба с част от личната си колекция. Той е избрал 16 униката, които показва в своята галерия Vejdi под името „Западноевропейско изкуство XVII-XIX век“.

Творбите са събирани от пътуванията му в Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия. Всяко едно от произведенията в изложбата има своята история. Сред най-любопитните е тази как се сдобива с часовника на Наполеон ІІІ, пише Ретро.

Това се случва през 1985 г., когато е едва на 34 г., по време на изложба с рисунки в галерия „Вивиен“ в Париж. Заради нея прекарва два месеца във френската столица: „Обичам да обикалям битпазарите.

Една ранна сутрин с мой приятел, французин, който има антикварен магазин, решихме да тръгнем и да обикаляме. Гледам, една баба извадила домашни неща, сред които малко часовниче. Загледах се в него – жълто, малко джобно часовниче. Тя каза, че струва 4000 франка. Реших да го взема.

Отивам при часовникар по-късно и го питам колко струва. Той ми каза, че може да ми даде 6000 долара сега, но ако изчакам – може да му намерим и по-висока цена. Гледам по един каталог и се оказва, че часовникът е на Наполеон III, рядка колекция. Я има 50 бройки по света, я няма. И така до днес това е една хубава реликва у дома“.


В категории: Животът


13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта 15/03/2026, Неделя 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Тази зодия оставя лошото зад гърба си Тази зодия оставя лошото зад гърба си 15/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Лесен трик срещу прах у дома Лесен трик срещу прах у дома 15/03/2026, Неделя 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец Бургас попиля ЦСКА II Черноморец Бургас попиля ЦСКА II 15/03/2026, Неделя 19:11 1
13
Коментара по темата
13.
скулптор
22.08.2024 10:33:25
0
1
делкай си извратените врабчета пред герберските централи и се наливай..
силата ти не е в изкуството, а в гепенето
дори тръбите от древната канализация пред цум
изчезнаха, когато тиквата те назначи
12.
Васил
22.08.2024 10:20:12
0
2
Кой можеше да ходи 1985г. по френските битаци?
Свинете от д. с. и агентите им
11.
Балков
17.08.2024 16:09:15
5
6
Бил на изложба в Париж! Два месеца!? Дал 4000 франка за джобно часовниче!!! Прекалил с първака пак ,сам се издава пиянката! Кой нормален българин ще направи това 85та, кой!? Ако не е подлога и ушенце на ДС !? Скулптор друг път ! Тоз от изкуство разбира колкото и Хисарския поп . ...събудил се веждата една сутрин и някой му казал От днес си скулптор! И той повярвал ,пълна порнография...
10.
Фгф
16.08.2024 11:19:21
13
9
Купил на корнелия топките,стои и чАка тоя алкохолик цигански часовника.Някоя бутилка менте ракия е по веротно да купи мангал.
9.
Петър
16.08.2024 09:27:53
9
12
Този хронично болен за власт и да е на показ е един никой. Сам си създава постянно измислени и безсмислени ситуации за да наромня за себе си. Неблатодарник.сучеше от герб и като го издухаха почна да плюе. За псевсоскулптупите му са арт,т.е за нищо не снават и снруват но сами гилдияна се хвалят един друг. Той е един мултак и празен мутраген. Никой в кърджали и нурците в дтраната не го обичан защото истината е една-eдин доносник на ДС и винаги при всичи власти е бил гъ.долизник
8.
Дърт мултак
15.08.2024 23:46:16
10
24
Абе Веждичка,85-та година като излезеш от България в западна Европа имаше право да носиш в себе си 30 долара!!! Ти знаеш ли колко долара са 4000 франка по това време?Ми че ти явно си обявяваш,че си един комунистически гъзолизец щото такива кинти можеха да носят само комунистическите минетчийки като тебе! А после по навик въртеше свирки и федероси на Илийката,дърт Минетчия миризлив!
7.
Чичо
15.08.2024 23:31:52
8
23
Нека да разкаже как изгуби всичките си пари, влагайки ги от лакомия на висока лихва в Корпоративна банка! Как гледаше като Тодор Живков когато го свалиха от власт! Как впоследствие му възстановиха загубите на гърба на народа, от нашия гръб! Кой и защо го направи! Да каже!
6.
Добри
15.08.2024 13:10:04
21
46
Да взема да го питам, как 85-та изкарва 2 месеца във Франция и от къде има на 34 години 4000 франка, че да ги даде за някакъв стар часовник, на който даже и не знае реалната цена?
Мръсен доносник на ДС и лъжлив Герпаджия като шефа! А на обикновените хорица им сменяха имената и ги разселваха в южната ни съседка!
5.
Окрадоха и изнесоха България
15.08.2024 10:13:03
16
36
Купил е друг път!
Най-големите търгаши на антики и иманяри
в англо-краварската клоака са все хора на изкуството. Повечето от тях и с власт.
Един няма да не е мошеник.
4.
Buc 1
14.08.2024 22:40:22
14
48
Myлтак,мултак стар филмаджия такъв..до последно сте такива дъртите комуняги
3.
Панагюреца
14.08.2024 22:31:19
8
46
Какво ли е правил по време на възродителния процес когато 1 милион турци в България ,значи агента ром на ДС,това са приказки за деца от градината,този грозник ,така се карат през граници антични произведения,а ко се отнася за часовника тези приказки да ги разправя в Столипиново .
2.
Панагюреца
14.08.2024 22:30:16
10
23
Какво ли е правил по време на възродителния процес когато 1 милион турци в България ,значи агента ром на ДС,това са приказки за деца от градината,този грозник ,така се карат през граници антични произведения,а ко се отнася за часовника тези приказки да ги разправя в Столипиново .
1.
МУТРАФОН
14.08.2024 21:18:48
29
14
В МУТРАФОНИЯ ПОЩУРЯХА ОТ РАДОСТ ЧЕ СА СПЕЧЕЛИЛИ ОЛИМПИЙСКИ МЕДАЛ ЗА СВОИТЕ УНИЩОЖИТЕЛИ РОССИ...МУТАФОНИЯ СИ Е МУТРАФОНИЯ...РЕЗИЛ ЗА ЧОВЕЧЕСТВОТО...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Хората започват да се тревожат за  реколтата, а в планините се очаква сняг до 10 см Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата БАБХ иззе 16 килограма стари колбаси от фурна във Враца и спря доставчик на закуски за училище Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Транспортните фирми обаче не могат самостоятелно да променят цените на билетите, тъй като договорите за обществен превоз са сключени на фиксирани стойности Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Търсеният кандидат трябва да притежава шофьорска книжка категория B и да бъде с чисто съдебно минало Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Лекарят, за когото се предполага, че е извършил интервенцията, отказва коментар ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград Ето кои са на следващите позиции До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети Хотелиерите предупреждават, че липсата на директни полети ограничава достъпа на германци до България Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Паричните преводи от гурбетчии намаляват с близо 12 милиона евро за година, показват данни на БНБ Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Мярката ще се прилага временно и ще остане в сила, докато цените на горивата се задържат на високи нива и оказват натиск върху домакинствата Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Бившата Мисис България се чуди как да обясни на приятелите си в Америка, че у нас чалга звездите пеят и по маси, и в дискотеки, и в големи зали
Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Разследващите продължават да проверяват всяка следа за изчезналата създателка на OneCoin, която остава най-издирваната жена от ФБР България мести американските самолети цистерни на военно летище България мести американските самолети цистерни на военно летище Пазят ни радари и системи за поразяване в Полша, Румъния, Турция, на море и в космоса, обяви зам.военният министър Йордан Божилов Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Автоматичните трансмисии вече доминират пазара, но три сегмента все още пазят механичната скоростна кутия Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Кувейтски вестник разкрива, че цялата лява половина на диктатора е била затисната при срутване. Профилът му в X стои заглъхнал вече трети ден  Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Доброволци намират домашни любимци в паркове и дори в пустинята край границата с Оман Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Днес ислямистите атакуваха отново Бахрейн и Израел  Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Остават часове до Оскарите - кои са фаворитите     Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Лондон въвежда финансови стимули за доброволно връщане след отказ за бежански статут Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Досегашните му изследвания били обнадеждаващи
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори