Той е основателят на Telegram и обяви, че е баща на над 100 деца
Павел Дуров от години е донор на сперма
Създателят на Telegram Павел Дуров е многодетен баща. Собственикът на популярното приложение съобщи, че от години е донор на сперма и благодарение на този факт днес той има повече от 100 деца.
Сега Дуров иска да "разсекрети" своята ДНК, за да могат биологичните му деца да се идентифицират, ако желаят.
Руският предприемач разказа, че преди 15 години негов приятел го помолил да дари сперма в клиника, тъй като той и съпругата му не можели да имат деца.
Така той не само помогнал на своите близки, но и станал донор на мъжки генетичен материал.
„Шефът на клиниката ми каза, че „висококачественият донорски материал“ е в недостиг и че е мое гражданско задължение да дарявам повече сперма, за да помогна анонимно на повече двойки. Това прозвуча достатъчно налудничаво, за да ме накара да се запиша за даряване на сперма", обясни Павел Дуров.
През 2024 г. Дуров научил, че неговата „благотворителна дейност“ е помогнала на повече от 100 двойки в 12 държави. Сега той планира да даде възможност на биологичните си деца да разберат кой е баща им и да открият своите братя и сестри.
"Планирам да разкрия моята ДНК, за да могат биологичните ми деца да се намират по-лесно. Разбира се, има рискове, но не съжалявам, че бях донор. Недостигът на здрава сперма се превърна във все по-сериозен проблем в световен мащаб и аз съм горд, че дадох своя принос, за да помогна за облекчаването му, смята руснакът.
Дуров иска също така да „дестигматизира концепцията за донорство на сперма“ и да насърчи мъжете да го правят, за да помогнат на семействата, които изпитват затруднения да имат деца.
Очаква се нов ръст на цените на бензина и дизела заради напрежението в Близкия изток
Една година от трагедията в дискотека Пулс
60-годишен шофира с 2,76 промила алкохол в Бургаско
Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания
Млади бандити ограбиха жена в градския парк на Каблешково
Водката в Русия поскъпна рекордно през 2026 година
Баница със сирене за начинаещи
Среднощен вандализъм: Mъж наряза гумите на 36 автомобила и стреля по жена в карловското село Иганово
Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит
Сметка за вода от 840 евро разтресе блок в "Младост" 1
Слънчево време на 16 март - вижте кой празнува имен ден

Такава информация ( донор, ползвател) е абсолютно конфиденциална и за двете страни.
И ако има изтичане на информация, на Сурови и два Телеграма няма да му стигнат да плаща обезщетения.