Изправят на съд за подкуп бившия главен архитект на община Кърджали
Делин Запартов беше задържан на 19 август 2022 г.
Наказателно дело за поискан подкупи срещу бившия главен архитект на община Кърджали Делин Запартов е насрочено за 24 юни в окръжния съд в града. Освен чиновникът пред магистратите ще се изправи и З. П., който е действал като помагач в схемата.
Три са повдигнатите обвинения срещу бившият главен архитект - за поискани и получени дарове – парични суми, които не му се следват, за да извърши действия по служба в качеството му на длъжностно лице, заемащо отговорно служебно положение. Според държавното обвинение едно от престъпленията е извършено и чрез изнудване, посредством злоупотреба със служебното му положение. Според обвинителният акт престъпленията са извършени в периода от януари 2019 г. до февруари 2022 г.
Делин Запартов беше задържан на 19 август 2022 г. Според разпространената тогава информация е поискал 50 000 евро подкуп, за да издаде разрешително за строеж.
"Мръсна, гадна, долна клевета", коментира при ареста Делин Запартов. След задържането той беше отстранен от длъжността главен архитект на община Кърджали.
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
1
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя
Хедър Бенет и Нина Русева прекрачват рамките в изложбата „BEYOND RULES“ в Бургас
Ректорът на БДУ е сред учредителите на Алианса за устойчиво развитие на изкуствения интелект

Фаса живее на свобода, а е извършил Убийство!!!!