РУ на МОН разпореди проверка заради техническия проблем на матурата по английски език в Бургас
Уведомено е и Министерството на образованието и науката
РУ на МОН Бургас разпореди проверка заради техническия проблем на днешната матура по английски език, съобщи за Флагман.бг началникът на Инспектората Петя Петрова.
Както по-рано днес информирахме стотици зрелостници бяха изправени пред огромно изпитание, защото не чуваха заданията от модула Лисънинг, който сформира 25 % от крайната им оценка.
Според разкази на ученици в повечето класни стаи квесторите пуснали заданието от лаптопите, но звукът не достигал качествено дори да тези, които стоят на първите чинове. В дъното на стаите пък не се чувало абсолютно нищо. Не били подсигурени и достатъчно четци, които да четат на глас пред абитуриентите.
Огромен гаф с матурите по английски език в Бургас
Началникът на РУ на МОН Петя Петрова подчерта, че са предприели всички мерки, за да се установи дали е осигурено всичко необходимо за матурата по английски език. В момента се преглеждат записите.
Проблемът не е възникнал само в Бургас, но и в други области. Експертите в Министерството на образованието и науката са уведомени. Очаква се и тяхното решение.
„Ще направим пълна проверка, за да установим дали е имало добри условия за провеждането на матурите“, гарантира Петя Петрова.
Прогноза за времето в последната неделя на януари
Съвременните електроуреди често се развалят бързо и ето как да удължим живота им
Първи признаци на деменция, които е важно да разпознаете
Тръмп за дискомбобулатора: Тайното оръжие парализира охраната на Мадуро
Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти
Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите
Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай
Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир
Пожарът в София превърна две деца в сирачета, състоянието им е критично
Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия
Възможна ли е коалиция ПП-ДБ-Радев?
Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев

Някой знае ли какво ще се прави на мястото на бившия ресторант "Златно пиле" в Славейков? От днес е заградено с метална ограда.