×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ)
  • Заради ракетния обстрел: Болница в Йерусалим лекува десетки пациенти под земята
  • БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
  • Иран заплаши Румъния заради US самолетите на нейна територия
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

58% от българите вярват в съществуването на Бог, 50% имат доверие на Църквата


58% от българите вярват в съществуването на Бог, 50% имат доверие на Църквата
34% нямат доверие на Църквата, близо една четвърт смятат, че Бог не съществува
03 Май 2024, Петък, 14:31 ч.
Автор: Флагман

Това сочи изследване на "Галъп"

Църквата е сред институциите, които традиционно се ползват с високо доверие сред обществото ни. Тези нагласи се запазват стабилни през последните години, като доверието варира между 40 и 50 на сто, съобщава „Галъп интернешънъл болкан“. На фона на отношението към други институции, особено тези на държавната власт, това са впечатляващи стойности. Църквата сякаш остава встрани, нагласите към нея са стабилни, без резки пикове и спадове, макар че наличието на скандали и обвинения не е изключение и за тази сфера на обществените процеси у нас и назад в годините е давало своето отражение. Показателно е, че погребението на патриарх Неофит през март тази година беше определяно като едно от събитията, които в най-голяма степен обединиха обществото ни.

Последните месеци показват запазване на добри нива на доверие в Църквата като институция в по-скоро горните граници на традиционното за обществото ни. 49,7% от запитаните българи в национално представително изследване на „Галъп интернешънъл болкан“, проведено специално за БНТ през април, отговарят, че имат доверие в Църквата, 34,1 на сто отговарят отрицателно, а останалите не могат да преценят.

Сравнително положителните нагласи към църковната институция обаче не могат да бъдат приравнени към отношението към религиите въобще или вярата в Бог. Глобално изследване, проведено преди време от Световната асоциация „Галъп интернешънъл“ показва, че обществото ни е сред умерено религиозните (средно за света 61% се определят като религиозни; средно за ЕС – 43%). У нас 53% заявяват, че са религиозни. Близо една трета (29%) не се възприемат като религиозни хора, а една десета са атеисти (9%). Други 10 на сто не могат да преценят как да отговорят. Страната ни е по-скоро в средата (или дори малко под нея) на „класацията“ по декларирана религиозност – под средните нива в глобален мащаб, но далеч от крайно ниските нива, които са наблюдават в други държави. България е близка по нагласи до другите източни държави от ЕС. Обществото ни обаче е по-религиозно в западноевропейските държави.

Тези нагласи и у нас се запазват по-скоро стабилни през последните години – делът на определилите се като религиозни остава същият, но и атеизмът като че ли расте. Минимален спад има сред дела на заявилите, че по-скоро не са вярващи. През 2014 г. отново една втора (52%) от българите се определят като религиозни. 36% тогава казват, че не са вярващи, а 3% са атеисти. Няколко години по-късно, през 2016 г., нагласите са на практика същите – 51% се определят като религиозни хора, 36% – като нерелигиозни, 3% са атеисти, а останалите не могат да отговорят.

И у нас, както и в повечето държави по света, вярващите в съществуването на Бог (58%) изглежда са повече от определящите се като вярващи изобщо. Близо една четвърт смятат, че Бог няма, а 15% не са съвсем сигурни. Малцина не знаят как да отговорят. Отговорите на българите отново се доближават до средните, регистрирани за ЕС – по-близко до тези на респондентите от източните държави на Съюза. Вярата в съществуването на Бог у нас се запазва на същите декларирани нива през последните години.

Изследването е проведено за БНТ между 28 март и 5 април 2024 г. сред 805 души по метода „лице в лице“ с таблети. Извадката е представителна за пълнолетното население на страната. Максималното стандартно отклонение е ±3.5% при 50-процентните дялове. 1% от цялата извадка е равен на около 54 хиляди души, информира още „Галъп интернешънъл болкан“

Глобалното изследване на Световната социация „Галъп интернешънъл“ обхваща общо 57 768 души, интервюирани в 61 държави от целия свят.. Във всяка държава през периода август-октомври 2022 г. са интервюирани около 1000 души по метода „лице в лице“, по телефона или онлайн. Статистическата грешка в изследването е в диапазон ±3-5% при доверителен интервал – 95%. В България изследването е финансирано и проведено от „Галъп интернешънъл болкан“ за световната Асоциация „Галъп интернешънъл“.

 


В категории: Животът


39
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Гответе като професионалист: Основни правила Гответе като професионалист: Основни правила 16/03/2026, Понеделник 19:33 0
39
Коментара по темата
39.
САЩ забраняват Библията
04.05.2024 23:27:41
1
3
САЩ забраняват Библията и премахват Първата поправка в нов закон по настояване на Израел
- Първата поправка гарантира свободата на словото. Това най-важно основно право на американците вече е премахнато и наказуемо.
- Конгресът току-що прие законопроект, който ще КРИМИНАЛИЗИРА БИБЛИЯТА.
Цитирането на факта, че евреите са убили Исус, вече ще се счита за ПРЕСТЪПНА АНТИСЕМИТСКА РЕЧ НА ОМРАЗА.
https://twitter.com/jacksonhinklle/status/1785824888680243584
Мат Уолш:
По-голямата част от републиканците току-що гласуваха в подкрепа на законопроект за криминализиране на критиката към израелското правителство. Ако законопроектът бъде приет, вие ще бъдете виновни за реч на омразата, ако „прилагате двойни стандарти“ срещу правителството на Израел или го обвинявате в геноцид. Това честно казано е един от най-лудите законодателни актове, които съм виждал.
Можете да критикувате всяка страна по света, но не и Израел.
Мисля, че евреите прекаляват с това законодателство от паника.
Първо, вече не може да се отрече, че те държат американското правителство изцяло в джоба си.
Второ, те признават, че са антихристияни, въпреки че от години им е натрапван фалшивият оксиморон „юдео-християнин“. Вече никой не може да повярва на това. Сега, когато криминализират Новия завет.
https://twitter.com/Megatron_ron/status/1785872781667688776
38.
Вяра
04.05.2024 17:10:37
1
4
Ето какво говори Йосиф Флавий в съчинението си "Юдейски древности" за личността на Иисус Христос. Това място гласи дословно:

"По това време (при управлението на Пилат Понтийски в Юдея – б.а.) живееше също и Иисус, мъдър мъж, доколкото той може да бъде наречен човек, защото той извършваше удивителни дела като учител на хората, които приемаха истината с радост. Той привлече към себе си много юдеи, както и мнозина елини. И този беше Христос (Месия – б.а.). Макар Пилат по обвинения на нашите народни първенци да го подхвърли на кръстна смърт, останаха му верни тези, които го бяха обикнали отначало. Тогава той им се яви на третия ден отново жив, както пророците Божии бяха предсказали това, а също така и хиляди други чудни неща за него. И до днес съществува община от християни, които се наричат така по неговото име."
37.
Вяра
04.05.2024 17:07:33
2
4
Българинът вярва в какви ли не езически ритуали,цветя,конци,сини очи,зодии и суеверия,прераждания...
и какво ли още не ,но не и в Бог..
А теорията за прераждането и християнството са напълно несъвместими. Те се отричат едно друго, нямат допирни точки.
Ако прераждане съществува то...Христос става напълно излишен. Излишна става жертвата Му, мисията Му на земята, изкуплението, спасението...всичко.
Прераждането е измислено именно с тази цел - да направи Христос излишен в живота на хората и те сами да поемат в ръце съдбата и живота си. Прераждането е вид човешката алтернатива на онова, което Христос прави за нас.  Нека го казажем направо - прераждането отрича напълно Христос.

Много, ама страшно много са нещата, които нашият свят е измислил като заместител на Христовото учение. Хората не обичат и не искат да слушат за неща като грях, покаяние, радикална промяна на ума и живота, послушание на Божийте заповеди. Въобще идеята за подчинение на Бог предизвиква съпротивление. Затова човек си измисля учения, които да задовоят егото му.
Вместо за покаяние се говори за самоусъвършенстване, вместо за любов към Бога и съчовеците, се говори за любов съм себе си. Вместо да чакаш спасението от този, който наистина може да те спаси, ти се опитваш да се спасяваш сам - прераждаш се. Тези учения сега са издигнати в култ и се считат за много духовни, и който не ги изповядва е назадничав, а християнското учение се счита невярно и остаряло..
А колкото до това ,че говарите ,че няма доказателства,че Иисус е съществувал ..това не е вярно ,защото по това време известният историк Йосиф Флавии пише за него не от духовна гледна точка ,а от прагматична:
него. И до днес съществува община от християни, които се наричат така по неговото име." [Josefus Flavius. Antiquitates Judaicae, lib. XVІІІ. cap. ІІІ 3. (Flavii Josephi Opera. Graece et latine Recognovit Guilemus Dindorfius. Paris 1865 Volumen І. p. 699).]

Следователно безспорно е, че според Йосиф Флавий Иисус Христос бил историческа личност. Това се потвърждава не само от споменатото изрично свидетелство на Йосиф Флавий за Иисус Христос като "мъдър мъж" и "учител на хората", но и от цялото съчинение на Йосиф Флавий, било, като се споменава за Иисус Христос като за действителна човешка личност, а не като за някакъв обоготворяван митичен образ, било, като се описват лица и събития от Новия Завет, свързани със земния живот на Иисус Христос.
36.
до 35
04.05.2024 14:37:45
2
4
Не мисля, че някой отрича съществуването на велика сила... По-скоро спорим дали тя е човеколюбива или не. И тъй като всичко е базирано на математика/сакрална геометрия, тя е очевидно от компютърен характер и се оказва, че всички видео игри, "научно-фантастични" книги и филми, които адски мразя и никога не съм играла, гледала и чела всъщност са ни подготвяли за разкритието, че действително живеем в симулация/матрица... В този смисъл, техните почитатели са по-подготвени. Аз отчитам, че съм пропуснала много в това отношение и дори се опитах да гледам някои от тези филми, но просто не мога да ги понасям. Явно още в началото инстинктивно ме отблъснаха. Сякаш някакво шесто чувство ми е казвало, че животът ни ще се превърне точно в такъв дистопичен кошмар, но се надявах че няма да съм жива дотогава. Всичко обаче ескалира неимоверно бързо докато съм още тук...
35.
ас;кфасл
04.05.2024 14:11:06
1
4
Като се започне от Големия взрив, формирането на планетите чрез космическа мрежа от газове и галактики, които се преплитат с разрушителни сблъсъци, и се стигне до нашата Земя с атмосфера, магнитно поле, което ни предпазва от слънчевата радиация, луна, която обикаля около нея, и слънце на идеалното разстояние, с идеалния размер... Всичко това е изпълнено с твърде много щастливи случайности, за да бъде просто съвпадение... Съществува висша сила. Дали тя е под формата на Бог в традиционния смисъл на думата, или не, не знам. Знам само, че масово хората, които се представят за атеисти, са дегенерати, комунисти или прикрити евреи.
34.
до 32
04.05.2024 10:18:25
3
7
Така е. Специално в България, не вярвам някой "религиозен" някога дори да е отворил Библия, да не говорим да има задълбочени познания. Имам приятелка която спазва всички "табиети", но не съм чувала да притежава Библия или да я е чела... Просто се носят по течението, традициите, без да влагат реално никаква мисъл в действията си, камо ли собствена мисъл и критично мислене.

Дори и тези които четат Библията са като коне с капаци. И преди съм го казвала: в САЩ се кълнат във версията на Библията на масона цар Джеймс, без да имат понятие, че другото му известно произведение е Демонология. Какво да говорим повече...
33.
До 23
04.05.2024 09:46:26
0
3
Точно на този на който и ти . Същия ,който те е създал по негов образ и подобие . Същия ,който ти е дал свободата да си всичко . Този ,който не те е оставил да страдаш а ти е дал познанието какво ще получиш от твоите лични действия. Този ,който ти е отворил очите и те оставил сам да избираш за себе си. И както се вижда ти самият вярваш нещо ,което си приел за истина и сам доказваш, че вярата е най-голямата сила . И тези за които има Бог и тези за които няма Бог го твърдят казвайки аз го искам , аз го вярвам, че ще стане и и то става . Библията се тълкува по много начини . Може да е погледнеш от философска страна , може от астрономическа , историческа и като пророчество и предскавазване на бъдещето. Не случайно е писано ,че ги е нахранил с пет хляба и две риби . Случайно да си забелязал изобилието от храна сега в епохата на риби . Влизаш в магазина и има всичко по всяко време . Всеки религиозен важен празник, не само християнски е астрономическо събитие . И да ти пиша тука едва ли ще те накара да си ползваш мозъка и да проумееш какво са оставели тези преди тебе .
32.
оффф...
04.05.2024 09:12:22
3
7
Отговорете си сами на теЗи въпроси:

От всички хора, които срещате (роднини, приятели, колеги), колко от тях:
- са чели Библията?
- сте ги чували да казват молитва?
- сте ги чували изобщо да говорят за Бог?

Сами си направете изводите
31.
Слава на Исус Христос
04.05.2024 05:31:22
1
7
Нашият Господ и Спасител! Амин
30.
Исус Христос
04.05.2024 05:30:22
0
8
Аз съм Пътят, Истината и Живота! Никой не Дохожда при Отца,освен чрез мене! Амин
29.
Бургас
04.05.2024 04:42:27
0
5
Доверие в институцията: Църква, ли?
Нищо подобно!
Сред кои българи е правена тази анкета?
28.
Тони Канзаска от Троянския манастир
04.05.2024 02:13:38
1
1
Мяяяяууууууууу,мяууууу
27.
Иван Полянски
04.05.2024 01:17:53
3
2
Аз.куту ибаф попа на Бакаджика сеги грешен ли съм или не съм той ми даде 10 лв ,а белите му бузи бяха меки и топли като пресен козунак
26.
Цар Симо мадриския Пергиш
04.05.2024 01:15:28
0
3
Ехеее лъжете повече от мене .
Браво.
25.
Бай....
03.05.2024 23:02:22
7
2
Кур, бог, малоумници ! Бог няма ! Бог е измислен от мошениците и разбойниците за да ограбват обикновените хора! Исус Христос може да е бил един реален човек, опълчил се на римляните подобно на Васил Левски и после митологизиран!
24.
до 20
03.05.2024 22:19:46
1
3
Той като че ли е и старият/единственият бог, към чието връщане винаги са се стремили и успяват да го направят на този етап... А може и да е предопределено... Неслучайно е казано, че историята се повтаря, може би не точно повтаря, но римува, и сме в непрекъснат loop/повтарящ се цикъл/лупинг и че времето не е линеарно. Има и много доказателства за това. Преди не ми се вярваше, а и не бях отделяла никакво време на този въпрос, но от 2020 насам действително имам чувството, че живеем в симулация/матрица и ужасна и абсурдна времева линия, вероятно дължаща се и на намесата на CERN...

България е член на CERN от почти 25 години и членството е започнало на знаменита окултна дата, както обикновено, но тук нищичко не се чува, както и за всички останали важни неща. Не че информацията липсва съвсем или не съществува, но тя е само за тези които я търсят, а за да я търсят, те трябва да имат някакви познания и интелектуално любопитство.
23.
До 21
03.05.2024 21:58:37
3
5
Ти като си я чел би ли отговорил на въпроса ми на кой Бог се молиш на Отеца,сина или светия дух? Запомни едно Исус никога и никъде не бил Бог. Христос значи учител. Христос е учителя в училище, човек който то показва пътя на загубил се ит.н Исус в бил пророк,учител, родил се тук на Земята по волята на Бога да разпространи божествените учения по които да вървим. Това няма да го прочетеш никоя книга. Религиите са създадени от хора с цел управление и владеене на масите. Бог е един за всички народи по света. Не ражда и не в роден, няма синове и дъщери. Бог е титла, човек на външност като нас , но разума му съвършен нямаш равен нему, имащ знанията за разрушаване и изграждане на всичко видимо и невидимо във Вселената. В Галактика живеем хора на различни нива в развитието си, на земята сме най ниско развити, разбирайте около 4 клас, ниво детски разум и затова а вас си говорим още. за религии. Тук пиша от време на време не да се правя на много знаеш, а да споделя наученото от посланика на Бог за 21век Кръстьо Ангелов. За повече имате възможност да се информирате от негови участия в предавания. Не може във време напреднало на технологии и знания ние още да се занимаваме с религии, да се делим и настройваме един срещу друг. За това пиша за да покажа една различна гледна точка за Бога и вярата.
22.
Чил Жил до 13
03.05.2024 21:46:49
2
2
Има нещо наречено интерпретация
21.
До Z
03.05.2024 20:46:53
6
3
Струва ми се коментираш книга ,която не си чел . Вземи е прочети и за момент спри да мислиш математически . Освен математиката съществуват и други науки на тази планета.
20.
Секи сам да си преценя
03.05.2024 20:46:23
2
6
Ще има нов Бог, безгрешен човекомразец и чат-ботовете са негови пророци. Изкуствения интелект.
Той , обаче няма да е Началото, а Края.
19.
Z
03.05.2024 20:23:36
1
10
На планетата Земя живеем най ниско развитите човеци във Вселената. В 21 век още имаме религии, вярваме в икони,палим свещи, молим се на статуи и камъни. Животът тук е едно училище, на което ние бягаме от час мислим се за най великите във Вселената а сме най изостаналите. В религиите има и добри послания, но тяхното време отминава. Не може в 21 век да ходиш с един същи буквар където 2+2=5 Библията е една книга за деца написана от платени летописци. Математиката е друго нещо там винаги 2+2=4 Процентите на вярващите в църквата са не повече между 20-30% като по голямата част са 40+ Една лъжа дълго време не може да остане скрита. Да няма да е скоро, ни времето за края на религиите наближава наближава.
18.
До 13
03.05.2024 20:13:44
2
5
То и не трябва да си айнщайн за да зацепиш че ако има бог или каквото и да е там то със сигурност няма общо с църква и религии
17.
Z
03.05.2024 20:08:23
4
3
Някой от тука коментиращите религиозни вярващи би ли обяснил Господа Исуса Христа син на Бога ли е или Господ? Ако е син на Бога защо го наричаме Господа Исуса Христа? Аз също вярвам Бог, но в единствения нашия Създател. Исус,Мохамед, Авраам и др. това са пророци, учители заслужили пред Бог в предишни превъплъщения да разпространят божественото учение тук на Земята. Ние хората отхвърляме тези учения като сме създали свои правила и религии и затова страдаме.
16.
1
03.05.2024 19:22:24
7
2
Атеистите разбират от всичко, от теология, от религия, от съдийство, стопанско управление и т.н.
15.
Г/Калъп Интернешенъл
03.05.2024 16:46:27
3
16
Ако "Калъп", бе проверил на борда на аварирал и падащ към земята самолет, колко са атеистите, резултатите щяха да са изумителни !
НИТО ЕДИН !
14.
292
03.05.2024 16:21:48
2
11
До оня, дето вижда с "учи". Я отвори някоя тематична книжка, да прочетеш кой е Исус Христос, че глупостите и неграмотността, които си показал в три реда текст са потресаващи.
13.
Чил Жил
03.05.2024 16:08:13
7
8
Не се и съмнявам да е така, но говоря генерално, за тези дето се определят като атеисти, трябва да си много прост и кух да си мислиш, че най-великото нещо в тази вселена и отвъд е човека, ако щеш и в силата от междузвездни воини вярвай, обаче да си мислиш, че няма нищо, според мен трябва да си пълен сбърканяк или човек който иска да си мисли, че няма нищо, защото го е страх от евентуално разплащане, защото е бил боклук през живота си

В всеки край на света има митични фигури и религиозни такива

А относно хората в БГ, хем са езичници, хем са сатанисти, хем мразят христианството защото е модерно да го мразиш, иначе на 8ми март парадират колко велики патриоти били, нищо че цялата идея е, че българите до последно са се борили за религията си, но тези псевдопатриоти така или иначе вечерта на 8 срещу 9 март са в местната кирлива чалготека с други потни копанари и псевдобатки

Руснаците също са християни, нашите псевдопатриоти, когато общуват с Руснаци ще се изкарат големите християни и т.н.

Масово г*за на Българина се върти на където е най-силния за момента, няма морал, няма ценности, нормално е за такъв човек да се надява да не съществува бог, а истината е че скоро българина няма да съществува

Има и много глупаци тука дето се кефят на Луцифер, нямат 2 гънки на мозъка да се сетят, че ако Луцифер е истина значи и Бог е, не знам колко прост трябва да си за да си сатанист.

Все още имате малко време да се покаяте, сатанисти, езичници, атеисти и какви ли още не
12.
Стефан
03.05.2024 15:59:22
9
13
Исус Христос е Бог,който създаде небето,морето и всичко що виждат учите ни. Библията е единствения начин да разбереш какво иска Бог от нас. Българите сме станали езични и се кланим на сатана. Цялата слава е на Исус
11.
292
03.05.2024 15:56:25
3
19
до 10. Най-много атеисти има сред определящите де като вярващи. Защото 95 от тях декларират, че вярват в Бог, а пък хал-хабер си нямат от православието, като философска доктрина. И го закъсват още на втората Божа заповед, бъркайки вярата в Бог с кумира, който са си създали чрез него. Също като навремето комунистите. От близо милион членове на компартията, 95% си нямаха понятие какво е комунизъм, но пък 95% от тях бяха убедени, че да си комунист е важно, защото е изгодно.
10.
Чил Жил
03.05.2024 15:28:27
10
14
По-прости от атеистите няма, а те се мислят за някакви много ерудирани и интелигентни хахаха

На какви ли не простотии се начетох в коментарите по-долу, най-смешното беше че Луцифер бил Бог и бил Буда и бил Алах

Уникални простаци, браво уникално е, че сте оцеляли толкова много години докато на най-горния етаж е по-кухо от бостанска лейка
9.
Абе,
03.05.2024 15:18:00
1
23
какво доверие ?! Имат имоти за милиарди, данъци не плащат и да сте чули при някое бедствие да отидат при хората да помогнат ?!
8.
Хахахаха
03.05.2024 15:15:58
3
23
Те в тиквата вярват още, какво остава за бог.
7.
до 3
03.05.2024 15:09:57
16
5
Той е само един, пробутван под различни имена - Луцифер.
6.
292
03.05.2024 15:05:22
1
19
58%!? Стига, бе! Остава да спазват 10-те Божии заповеди, да не вършат седем-те смъртни гряха и да не ручат блажно през Велики пости. И направо ставаме народ от ангели небесни.
5.
Атеисти
03.05.2024 15:03:36
6
28
Обществото ни е силно езическо , сатаниско и /или атеистично. Вълнуват ги курбани, конци, провиралки, яйца, агнешко, четни /нечетни ястия, Задушници, козунаци, кукери, нестинари, преподобни Стойни, дъновистки паневритмии, енергийни поляни и пр. Липсва всеобщо покаяние, всеобщ молебен, уважение към Бога и ближния Бог да пази България.
4.
ФЕС
03.05.2024 14:59:49
22
8
сега проверих всички стари историци и хронолози, никой никога не споменава Исус. Найстина споменават се много много по-стари личности и събития, но никога Исус, нито Алах нито Буда нито никви божества които са актуални в днешно време. Единствено се споменава Абрама, или Абрахам след като Еврейте правят копие на истинската история от Вавилонските библиотеки.
3.
Фара
03.05.2024 14:54:30
2
16
58% вярват в Бог , ама в кой Бог
Има мюсюлмански , христянски,еврейски...тенгри..и кой знае още колко?
2.
Фекрет Стораро
03.05.2024 14:36:12
19
13
Интересно е как има записи за хора преди Исус, Александър Велики и т.н., но за Исус няма нито един запис да еа. Интересно е как Мойсей еврейте го вкарват в библията, а никой не го споменава в стария завет. 10-те Божи заповеди как пък един от стария завет не ги споменава, а споменават за много по стари събития.
1.
Сър
03.05.2024 14:33:58
5
19
Идиоти сър
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Намерихме проектила – извън колата е, казаха от прокуратурата  Бургазлиев убит!? Изключено – няма причина, каза негов съсед от 37 години Бургазлиев убит!? Изключено – няма причина, каза негов съсед от 37 години Не се изключва и версия за самоубийство, но кръв по стъклото на шофьора не се вижда, нито от лявото слепоочие БАБХ откри бактерии и плесени в училищни сандвичи след проверки в над 400 училища БАБХ откри бактерии и плесени в училищни сандвичи след проверки в над 400 училища Агенцията въвежда пълен контрол върху пилешкото месо и нови правила за етикетиране на замразените храни Застреляният в центъра на Бургас е поморийският бизнесмен Христо Бургазлиев – собственик на чейндж бюро Застреляният в центъра на Бургас е поморийският бизнесмен Христо Бургазлиев – собственик на чейндж бюро Убиецът е стрелял или от упор през стъклото на Aудито му, или в непосредствена близост от отсрещния тротоар на ул. „Поп Георги“
Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори