Ще строят пречиствателна станция в село Маринка
През тази година ще започне реализацията на втория етап от изграждането на канализацията в село Маринка. Средствата за това ще бъдат отпуснати от Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда /ПУДОOС/ към Министерството на околната среда и водите. Това обяви вчера пред жителите на бургаското село зам.-кметът Красимир Стойчев по време на първото от поредицата обществени обсъждания на проектобюджета за 2012 г. на Община Бургас.
В началото на срещата зам.-кметът Красимир Стойчев припомни на присъстващите, че през изминалата година бе открит нов пенсионерски клуб и нов медицински пункт в селото. Освен това със средства по Фонд „Енергийна ефективност“, осигурени от Община Бургас, бе извършено цялостно саниране, боядисване и подмяна на дограмата на училище „Христо Ботев“ в Маринка.
Той запозна присъстващите с основните параметри и пера на проектобюджета на общината, и заложените в него обекти, планирани за реализация през настоящата година там.
Пак тази година предстои и изграждане на пречиствателната станция в Маринка. Средствата за стартиране на строежа вече са осигурени от Община Бургас. Вече са в ход тръжните процедури за избор на изпълнител, който да изготви работния проект и изгради пречиствателната станция. Предвидено е след прокарване на канализацията, улиците под които минават новите тръби да бъдат преасфалтирани. Положена ще бъде и нова настилка на ул. „Стефан Караджа“.
Приоритетен обект за общината е и полагането на водопровод, обслужващ Маринка, Твърдица, Димчево и Извор, с което ще бъде направена важна стъпка към решаване на един от основните проблеми на жителите на тези села – некачественото водоснабдяване в района.
В проектобюджета за 2012 г. е предвидено още изграждане на нова спортна и нова детска площадка в парка на селото.
Жителите на селото пожелаха нова детска градина, банкомат и нова ограда на училището. Зам.-кметът Красимир Стойчев обясни на присъстващите, че първо трябва да се направи проучване за броя на децата в селото и тогава според нуждата да се мисли за изграждане на детска градина там. За разкриване на банкомат се оказва, че няма достатъчно хора в селото, а училищната ограда може да бъде ремонтирана още тази годинаот бюджета на учебното заведение.
Общественото обсъждане на проектобюджет`2012 в Маринка премина при засилен интерес от страна на жителите и в пълна зала. На него присъстваха още кметът на селото Лъчезар Колев, директорът на общинска дирекция „УКОРС“ Веселин Василев и общинските съветници Димитър Людиев и Галя Василева.
Следващото публично обсъждане на бюджет 2012 ще се проведе днес /18 януари, сряда/ от 18.00 часа в детската градина в с. Твърдица.
Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
Сладкиш 7+7+7: Рецептата, която се помни от първия път и се изяжда още по-бързо
Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия!
Западнонилската треска плъзва из Гърция: 45 нови случая за седмица, жертвите станаха 9
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия
