×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чиновници яхват конфискуваните коли на пияните шофьори


Чиновници яхват конфискуваните коли на пияните шофьори
Снимката е илюстративна
26 Февруари 2024, Понеделник, 11:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Държавата си запазва само возила с регистрация след 2009 г.

Министерството на финансите има нови правила, по които отнети в полза на държавата автомобили да се предоставят на бюджетни организации за изпълнение на техните функции. 

Това става ясно от заповед на министъра на финансите Асен Василев, пусната на сайта на ведомството. От документа става ясно, че на бюджетните организации ще се предоставят само автомобили с първоначална регистрация след 1 януари 2010 г., за които няма пречки да бъдат пуснати в движение.

Ведомствата ще могат да се възползват само от возила, които са били конфискувани или изоставени в полза на държавата или придобити от нея в рамките на производства по несъстоятелност, но не и от такива, които са били отнети заради престъпна дейност.

На директорите на Националната агенция за приходите и Агенция „Митници“ се възлага да изготвят и предоставят на главния секретар на МФ списък с всички отговарящи на условията возила.

Такива справки ще се правят два пъти месечно и ще се изпращат във финансовото министерство по електронен път. Бюджетните организации пък ще внасят в МФ мотивирани писмени искания да им се предоставят коли от наличните. Крайната дума за това кое ведомство какви автомобили ще получи ще има министърът на финансите. Ако в срок от 6 месеца не е заявен интерес към дадено МПС, НАП и митниците ще трябва да му търсят купувач.

Право да ползват отнети в полза на държавата автомобили ще имат и общините, висшите държавни училища и БАН. Отнети в полза на държавата автомобили и сега се предоставят на бюджетни организации за техните нужди съгласно законите за НАП и митниците. Това обикновено са автомобили, отнети от лица със задължения към фиска.

След като от миналото лято държавата започна да конфискува и коли на пияни и дрогирани, техните автомобили също могат да бъдат давани на чиновници да ги карат, стига да отговарят на условията. Возилата, които не се предоставят на бюджетни организации, се продават на търгове.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Везенков наказа бившия си отбор Везенков наказа бившия си отбор 30/01/2026, Петък 08:20 0
Флагман.БГ Църквата отбелязва много важен празник Църквата отбелязва много важен празник 30/01/2026, Петък 08:00 0
Флагман.БГ Рецидивист опита да изнасили жена в магазин Рецидивист опита да изнасили жена в магазин 29/01/2026, Четвъртък 22:00 2
Тервел ИЛИЕВ Кралят на Дания ще посети Гренландия Кралят на Дания ще посети Гренландия 29/01/2026, Четвъртък 21:40 1
Тервел ИЛИЕВ В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага 29/01/2026, Четвъртък 20:50 0
11
Коментара по темата
11.
Чуках
27.02.2024 13:16:54
0
0
Да ги слагат пред чекмедже то в БАНКЯ! Водопроводчик е моя татко, пожарникар ще стана аз, ах само да порасна, ДЕСА ще клатя аз!
10.
Живко
26.02.2024 17:04:24
0
4
Дайте и на общината няколко за да не харчат излишно народни пари. Имам предвид поръчката за 240 000 за зам. кметовете.
9.
А после ако хванат
26.02.2024 15:41:00
2
10
чиновникът да ги кара надрусан или пиян, какво ще му отнемат точно?
8.
Не таков
26.02.2024 14:30:20
3
7
Земете им и къщите и жените,както не отдавна(Абсолютен РЕКЕТ)
7.
Ник
26.02.2024 14:25:26
6
19
Тия изроди ще ни онищожат .
6.
Фитипалди
26.02.2024 13:56:02
4
14
Ега се изпопребият с тях...
5.
Асан Ибисов
26.02.2024 13:55:36
6
8
Браво! Много добра идея. Докато 12 години г-н Б.Б прави за народа, сега е време да се погледне и към неуморимата денонощно работеща администрация благодарение на ПП-ДБ- ба.
4.
Тревор
26.02.2024 12:48:52
2
17
Злобното джудже пак се оака..
3.
Пиновника
26.02.2024 12:38:44
1
25
И ся кво , харесвам си някое возило и пращам Милицията да го хване с ,,наркотици,,
Собственика .
2.
Браво на Василев, Доста добра идея
26.02.2024 12:33:13
33
14
Дано намалеят джигитите с тези мерки които пп/дб наложиха, след като ГЕРБ 15 години не искаха
1.
наблюдател
26.02.2024 11:52:35
5
52
а колите на Диона и Мис Силикон къде са да попитаме....за един приятел питаме.....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България в топ 3 по скъп живот: Цените хвърчат, но заплатите пълзят България в топ 3 по скъп живот: Цените хвърчат, но заплатите пълзят КНСБ смята 1438 евро за минимум, повечето работещи остават под линията Извънредно! Мистериозно почина 21-годишният Николай М. Извънредно! Мистериозно почина 21-годишният Николай М.  Намериха го мъртъв в комплекс „Анжелика“ в Свети Влас Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Той е третият държавен глава в третото българско царство, който се отказва да е държавен глава, поясни президент 2012-2017 г. Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс Тя не посмя да говори за санитарен кордон и срещу президент (2017-2026), но вижда в появата му опасност за България  Внимание, спецакция: В следващите дни по пътищата ще почернее от полиция! Внимание, спецакция: В следващите дни по пътищата ще почернее от полиция! Започват засилени проверки в цялата страна след поредицата от тежки катастрофи с жертви Българите държат 107 млрд. лв. на депозит, но какво може да се купи с тези пари Българите държат 107 млрд. лв. на депозит, но какво може да се купи с тези пари С натрупаните спестявания може да се подмени почти целият автопарк у нас или да се купят стотици хиляди апартаменти Руснак вдигна скандал в Бургас заради ресто в евро, искал да му върнат в лева Руснак вдигна скандал в Бургас заради ресто в евро, искал да му върнат в лева Оставащите дни, в които може да се плаща в двете валути, явно предизвикват напрежение в търговските обекти От 1 февруари плащанията в България са само в евро От 1 февруари плащанията в България са само в евро КЗП засилва контрола върху цените, рестото и двойното обозначаване до август Общинският съвет в Камено прие ключови решения за култура, социални дейности и здравеопазване Общинският съвет в Камено прие ключови решения за култура, социални дейности и здравеопазване Одобрени са субсидиите за читалища и сдружения, средства за поликлиниката и подкрепа за деца и семейства през 2026 г. На един работещ са му нужни 799 евро, за да се издържа. За тричленно семейство - 1438 евро На един работещ са му нужни 799 евро, за да се издържа. За тричленно семейство - 1438 евро КНСБ отчита, че над половината от заетите се осигуряват на доход под необходимия за издръжка
Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон Политическото напрежение и въпросите за сигурността предизвикват сериозен дебат относно участието на европейски отбори в Мондиал 2026   Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана Сред жертвите е и колумбийският конгресмен Диогенес Кинтеро, не са открити оцелели след трагедията   Лукойл се разделя с чуждестранните си активи след споразумение с американската Carlyle Лукойл се разделя с чуждестранните си активи след споразумение с американската Carlyle Руската петролна компания продава международния си бизнес, но запазва активите си в Казахстан Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Съд в Париж осъди Жоел Герио на четири години затвор след дело с широк обществен отзвук във Франция
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори