×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Юбилярят Петър Кънев, който остава джентълмен в политиката, бизнеса и спорта


Юбилярят Петър Кънев, който остава джентълмен в политиката, бизнеса и спорта
Бургаският депутат и общественик има широк спектър от каузи, за които не спира да се бори
18 Декември 2023, Понеделник, 13:50 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: Иван КОЛЕВ

Депутатът и собственик на "Демакс" днес става на 70

Българската политика през последните 2-3 години се тресе от емоции. Това се дължи и на новото поколение, което навлезе в нея. Част от него залага на кресливостта и крайния популизъм, то паразитира върху омразата и деградацията в човешките взаимоотношения.

Все още вирее обаче и една изчезваща порода политици, които държат на диалога, спокойния тон и прагматизма за решаване на обществените проблеми. Един от тях е Петър Кънев. Роден на днешната дата преди 70 години в ямболското село Миладиновци, извървял дълъг път и натрупал сериозен житейски и професионален опит, преди да навлезе в голямата политика през 2005 г. и да стане неизменен лидер на депутатите от БСП в Бургаска област.

Кънев завършва Математическата гимназия в Ямбол и отбива военната си служба в спортната рота на ЦСКА като волейболист. След това заминава за СССР, където се дипломира в Московския полиграфичен институт. Това предначертава и линията на живота му през следващите 45 години. Печатар в кръвта, след падането на тоталитарния режим той създава малък бизнес в сферата с дългогодишния си партньор Марин Несторов. Фирмата му „Демакс“ минава през перипетиите на прехода, а днес е лидер в полиграфичната индустия у нас и на Балканите, като осигурява работа на няколкостотин човека.

Инж. Петър Кънев създава и оглавява Съюза на печатарската индустрия в България, става и вицепрезидент на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България.

Отдава се и на различни обществени каузи. Спомоществовател в спорта той е един от стълбовете на волейбола у нас. Преизбиран е неколкократно за вицепрезидент на волейболната федерация, какъвто е и в момента.

Бори се за опазването на Странджа и развитието на археологията там, радетел е за делото на тракийските дружества.

В политиката Кънев се отличава с качествата си на парламентьор и свързващо звено в критични ситуации между непримирими сили. Неизменен водач на българската делегация в Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество (ПАЧИС). Вицепрезидент на ПАЧИС – организация, в която работата е сложна заради перманентния конфликт между много от държавите в региона.

И в настоящия парламент Петър Кънев пое ръководна позиция в групата за приятелство с Русия въпреки особената геополитическа ситуация.

Ключова е функцията му и на дългогодишен председател на Икономическата комисия в Народното събрание. Той е от малцината политици, които системно настояват за облекчаване на малкия бизнес от безсмислени регулации, генериращи корупция.

Понастоящем е редови член на органа заради странната конюнктура в парламента и протеста на опозицията, свързан с неучастие в ръководствата на комисиите. Преди дни по време на изслушване на представители на министерствата на икономиката и индустрията и на иновациите и растежа Кънев отново настоя за мерки срещу обраслия с регулации бизнес.

„Това са теми на вашите две министерства, за които пари въобще не трябват. Трябва просто активност, настъпателност. Знам, защото аз се опитвах години наред и не успях. Това е истината“, каза тогава привидно пораженчески Кънев.

Отстъплението му обаче е по-скоро тактическо. Защото крачка назад често води до две напред след това. И тези стъпки са добре познати на джентълмените в политиката и бизнеса, от каквито нуждата се усеща все по-остро в тези неспокойни времена.


В категории: Бизнес , Политика


Флагман.БГ Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже 17/06/2025, Вторник 21:10 5
Парите не са всичко
Парите не са всичко 17/06/2025, Вторник 20:48 1
Владимир Путин ще посрещне...
Владимир Путин ще посрещне... 17/06/2025, Вторник 20:21 3
Жестока трагедия в Китай
Жестока трагедия в Китай 17/06/2025, Вторник 20:00 0
България Всички новини
Поличбите за днес гласят... Поличбите за днес гласят... Ето какво Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Събитието стана в село Маринка България евакуира 148 души, сред които много чужденци България евакуира 148 души, сред които много чужденци Групата напусна Израел Предимно слънчево по Черноморието Предимно слънчево по Черноморието Ето прогнозата за времето Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Не е възпитателно да разрушиш нещо, създадено с много усилия, смъмри го Васил Димитров с отворено писмо до медиите  След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност Има достатъчно свидетели и записи от камери, доказващи вината на злодея за загубата на прекрасната жена Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Уговорени са проверки с Добруджа, Черно море, Ботев (Пловдив), Локомотив (ГО), Ямбол 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор Магистратите отчитали разкаянието и съжалението на обвиняемия Липсва ли ви като шоумен Липсва ли ви като шоумен Той е фигура с много силна енергия, казва Боби Борисов Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Системното неглижиране на летище Бургас ли доведе до смяната на досегашния оперативен ръковиодител на двата аеропорта 
Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Али Хаменей предрича триумф за страната си Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков Туристи се стреснаха от акули в... Туристи се стреснаха от акули в... Турция Тръмп: Контролираме небето над Иран Тръмп: Контролираме небето над Иран От Белия дом: Никой не го прави по-добре от добрите стари Съединени американски щати Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже Карлеуша е влюбена Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Прие ги в Овалния кабинет, за да ги поздрави Парите не са всичко Парите не са всичко Оклахома има скромен бюджет за НБА, но отлична организация Владимир Путин ще посрещне... Владимир Путин ще посрещне... Президентът на Русия ще говори с лидера на Индонезия при визита на Субианто в РФ Жестока трагедия в Китай Жестока трагедия в Китай При експлозия починаха най-малко 9 работници
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори