Боби Михайлов подаде оставка
Нито един клуб не ми иска оставката, но я давам, защото милея за българския футбол, каза Михайлов
Президентът на Българския футболен съюз (БФС) Борислав Михайлов ще подаде оставка до минути, научи Флагман.бг. Току-що той е уведомил членовете на Изпълкома на футболната централа, че ще напусне.
Славният футболист от златното поколение в прав текст признал, че не желая да си тръгва, защото смята, че е дал достатъчно, а и имал още какво да даде на футбола, но щял да го направи, защото такива били обществените очаквания и оставането на поста щяло да фокусира всички скандали върху футболния съюз.
Днес се появиха информации, че той иска да запази поста си, а заседанието на Изпълкома се пази от много полиция и водни оръдия. (ВИЖТЕ ТУК)
Най-вероятният наследник на Борислав Михайлов до провеждането на нов Конгрес ще е Борислав Попов.
„Тук ми изглежда по-нормално да говорим, отколкото през последните няколко дни. Въпреки краткото време изпълнихме стратегии за устойчивото развитие на българския футбол. Да, националният отбор не се представи на ниво. Всичко останало, което е зависело от мен и БФС е изпълнено. Изградихме система за развитие на таланти, подобрихме първенствата под шапката на БФС, вършехме всичко в полза на клубовете. Написахме анекс с телевизионните права. Продължихме инвестиции в инфраструктурни проекти. Както обещах, организационната структура на БФС бе подобрена. Щяхме да направим повече, ако не се бяхме превърнали в отдушник на българското първенство. Нито един клуб не ми е поискал оставката, а мен ме избират клубовете. Президентът се избира от футболните делегати, футболът е за феновете, но футболните делегати избират президента. Пожелавам на журналистите да не се месят в работите на следващия президент“, заяви Борислав Михайлов.
Подробности за процедурата по избор на нов президент даде изпълнителният директор Борислав Попов.
„На 6 декември ще бъде свикано ново заседание на Изпълкома, на което ще бъдат приети дневен ред, място и дата на предстоящия Конгрес, който явно ще се състои следващата година. Технологичното време е минимум два месеца”, каза Попов.
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
3
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои

Истината Куме в очи !
Партията ти пожелава още дълги години крепко здраве, щастие и още успехи!
(следващия да му мисли)
След 10г пак няма да сме се класирали на първенство.
Живи и здрави...
Манталитета не се променя със смяна на президенти.
Сега ще изберат Красен Кралев и ще стане "от трън, та на глог".
Сглобката добре ги умее тези манипулации на дебилните българи. Спомнете си как смениха Гешев и сложиха Сарафов на неговото място! Нещо промени ли се? Не, разбира се, само дебилите повярваха, че има промяна.