Вижте щетите от необяснимия пожар в кооперация в жк „Лазур“ (СНИМКИ)
Беше кошмарно, помислихме, че ще изгорим живи, разказа живуща в блока
Беше ужасяващо! Пламъците стигнаха от първия чак до четвъртия етаж. Помислихме, че ще изгорим живи, още сме в шок. Това разказа пред Флагман.бг живуща в кооперацията на ул. „Карлово“ 25 в бургаския жк „Лазур“. Припомняме, че късно снощи пожар в сградата вдигна на крак огнеборците. Той е възникнал между 23:00 и 23:20 ч. снощи от детска електрическа количка, но не за превозване на бебе, а мобилна играчка.
Количката е била оставена на стълбищната площадка между първия и втория етаж. Следите на мястото, откъдето е тръгнал огънят, все още ясно личат. Прилича на умишлен палеж, но няма обясними причини. Миризмата от пушек се усеща от входа на жилищната сграда, а следите стигат до четвъртия етаж, видя репортер на Флагман.бг.
Мини автомобилът е собственост на живущи на първия етаж. По време на пожара те не са си били у дома, казаха съседите им. Нямаше ги и днес.
„Така и не разбрахме как пламна тази количка, нито пък сме забелязали точно каква е и как може да причини пожар. Важното е, че сме живи и здрави и нямаме щети по домовете. Тук, в коридора ще направим ремонт, но стресът трудно ще мине“, каза още бургазлийката, която живее в сградата.
Причините за пожара все още не са установени. Вероятно е дефект в литиево-йонната батерия, която се е възпламенила.
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
