×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само за седмица полицията в Бургаско иззе 24 автомобила на дрогирани и пияни шофьори


Само за седмица полицията в Бургаско иззе 24 автомобила на дрогирани и пияни шофьори
Ако това темпо се запази, до 15 август 2024 г. броят им ще набъбне до над 1200, място за складирането им обаче има, увериха от ОДМВР-Бургас
Тема в развитие
виж още
скрий
15 Август 2023, Вторник, 17:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимката е илюстративна

Новите разпоредби в НК продължават да бунят духовете, само за последното денонощие обаче в областта са арестувани общо 6 водачи след проверка с дрегер и drug test

Общо 24 автомобила са иззети от собствениците им за последната една седмица на територията на ОДМВР-Бургас след въвеждането на новите промени в Наказателния кодекс. Само за последното денонощие случаите са шест, разпределени почти по равно между такива с пияни шофьори и такива с надрусани.

В последните дни полицейската хроника е богата по отношение на заловените водачи под влияние на наркотици или алкохол. Това задава логичният въпрос – има ли достатъчно място на паркингите на МВР в Бургаско за всички случаи? Защото най-простата сметка сочи, че при 24 иззети автомобила за седмица, общата бройка до догодина ще надвиши 1200. А броят ще продължи да расте, тъй като приблизително година се влачат и делата в съда по това направление.

„Имаме достатъчно място на паркингите. Автомобилите се разпределят по районни управления и на други места, където разполагаме с бази, така че в това отношение проблем няма”, казаха от пресцентъра на ОДМВР-Бургас.

Впечатление обаче прави, че в 90% от случаите, описани в полицейската хроника, шофьорите, спрени за проверка, са отказали да им бъде взета кръвна проба за химичен анализ. Това, според психолози, се дължи на шоковия фактор с новите разпоредби в НК. „Водачите едва ли не се отказват да се борят, защото мислят, че всичко е загубено още при полевия тест”, споделиха запознати.

Това обаче съвсем не е така и е проблемно за самите водачи. Кръвната проба може да действа в съда както като допълнително сведение, доказващо вината, така и обаче като такова, доказващо невинност. Проблемът идва основно от полевите тестове за наркотици.

Те представляват кутийка с размерите на зарядно за акумулатор, в която се съдържа реагент. Той отчита общо 7 различни видове наркотични вещества, но е свръхточен – до такава степен, че отчита с дни, понякога и със седмици назад. Взима се проба от слюнката на водача, която се вкарва в машината и до 2-3 минути тя показва резултат. Понякога изважда и фалшиво положителни резултати за наличие на наркотици, когато всъщност се касае за предписани от лекар медикаменти. „Именно в този случай е повече от необходимо да се направи кръвна проба, тъй като това може да е от важно значение за изхода от делото”, довериха юристи.

В същото време много шофьори в момента си мислят, че като откажат полевата проба за алкохол или наркотици, си решават кардинално проблема. Това също е грешка. В Наказателният кодекс по отношение за нарушенията по ЗДвП е описано ясно, че в такива случаи книжката се отнема за 2 години (24 месеца) и се налага административна глоба от 2000 лв. Твърдо. Това е на практика същото като да останеш без кола за определен период от време.

Сумата много наподобява и стойността на някои от иззетите към момента автомобили в Бургаско. Засега няма регистрирани случаи с фрапантно скъпи коли. След приключване на делата пък, ако бъдат признати за виновни шофьорите, МПС-тата им ще бъдат прехвърляни към НАП, откъде возилата ще бъдат обявявани за продажба на търг.

 


В категории: Крими


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
22
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА 11/08/2026, Вторник 21:45 0
Михаил ДИМИТРОВ Левски го направи! На прага е на Шампионска лига Левски го направи! На прага е на Шампионска лига 11/08/2026, Вторник 21:42 0
22
Коментара по темата
22.
shopa
22.08.2023 10:47:27
0
0
ko etana we denko,drysasa i kara hahaha,sotnica e plamnala,vzema pari i ne wrasa
21.
:)
16.08.2023 09:01:00
0
6
няма иззети скъпи коли, защото законите в българия не въжат за богатите, изземат се коли само на клошарите, а богаташките мамини синчета си карат с 200 в градски условия дрогирани с скупите коли за по над 200 бона и никой не ги закача, вчера пред мен на морсак гара пича се качи в новата си и7 дръпна една лини и си тръгна с колата, но за него законите неважат, така че без значение каквито и закони да предприемете и да гласувате , те не важат за богаташите, а именно те са тези които убиват децата ви по пътя и затова смъртността по пътищата няма да намалее, ще продължават да ви избиват децата, но пък за сметка на това пе изземат колите на клошарите за цигара с трева
20.
Кую
16.08.2023 00:14:10
0
4
Да ми вземат локомотива..
19.
Адмирации
15.08.2023 22:22:22
1
7
Браво, само така! Пиендетата и наркоманите НЯМАТ място на пътя. Най-добре е да отидат и сами да со п–ережат гърлата!!!
18.
ФЕС служител
15.08.2023 22:12:32
0
5
очаквам търговете от НАП да зема някой С-Класа на половин цена
17.
Сандо
15.08.2023 21:36:01
1
7
Купихте си нова кола-КАТ ще бъде доволна от това,а и нападжии вече са си ги надписали.Не съм чул за конфискуван кон с каруца а те каруцарите трезвени некарат.Не съм видял и кола с чужда регистрация на паркинга с присвоените коли Що ли
16.
Пиночет
15.08.2023 20:43:14
0
9
Ако така продължават слоро няма да има и тарфик!
15.
Обзор
15.08.2023 20:32:44
1
15
А на полицейския шеф в Обзор кога ?
Говорят хората че кара пиян
14.
важното
15.08.2023 20:05:56
4
8
е да не се подписва това животно протокола за конфискация! Казват -трябва да я вземем,ми вземайте я ,ама не подписвайте ,щото после няма връщане!
13.
много яко
15.08.2023 19:37:19
2
9
Как ли изглежда "протокол за конфискация"? Някакво ново животно.
12.
RVG
15.08.2023 19:36:18
4
11
Новата касичка,ако полицаите взимат и процент на кола...не ми се мисли,всичко под ножа..ще вземат даже допълнителни смени ;)
11.
*********
15.08.2023 19:35:57
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
бургазлия
15.08.2023 19:29:30
6
18
Преди малко на Боттева стана лека катастрофа между автобус на градският транспорт и лека кола. Шофьорът на градският транспорт се оказа леко положителен и униформите се чудеха на кой паркинг да закарат конфискувания Б автобус. Бързо дойде друг бърз автобус и качи пътниците от конфискуваният. Всички бяха доволни и се снимаха с конфискуваният ;)
9.
Аз
15.08.2023 18:17:19
3
44
Оправете си тестовете първо,как така за полицаите тестовете с а невалидни а за гражданите са валидни ей опасна държава
8.
Ало, Полицията
15.08.2023 18:04:02
0
26
Вземете да слагате дежурни коли на паркинга пред Виденов - отсечката Янко Комитов(от Мола) с продължението по Даме Груев към моста над ж.п. линиите. Ще хващате поне по 6-7 пияни/дрогирани мекерета на ден с издухани 20-30-годишни таралясници, дето карат като на драг състезание - свистене, въртене на гуми и ръмжене на издухани ауспуси. Гарантирам ви преизпълнение на "плана"! ;)
7.
81
15.08.2023 17:45:56
4
17
И апартаменти трябва да се отнемат, също и фирми.
6.
А бе
15.08.2023 17:43:33
5
12
Лошо. Много лошо стана .
Спирам да карам бувкан. Това е.
5.
хахаха
15.08.2023 17:21:41
1
37
Скъпи коли няма и да има! Там е по други тарифи!
4.
Някой си
15.08.2023 17:21:14
4
29
В България да изземва или конфискува има право само съда!
3.
Абсурдистан Форевър!
15.08.2023 17:19:58
0
26
Втората Фаза на конфискуваните коли ще е -Търг "Наши и Ваши" там ще бъде още по голем смех)) само гледайте))
2.
Бивш Наркоман
15.08.2023 17:18:08
6
18
Бравооо.
1.
Кую
15.08.2023 17:16:12
3
19
Продавам коли за 300-1000 лева във движение.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Полицаи намериха 10 грама марихуана в апартамента на Миро от Бургас Полицаи намериха 10 грама марихуана в апартамента на Миро от Бургас 25-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа Знаково лице на ГЕРБ сложи лятна жълта рокля и обяви, че напуска партията Знаково лице на ГЕРБ сложи лятна жълта рокля и обяви, че напуска партията Днес продължавам напред - към нови хоризонти, нови успешни проекти и нови каузи, обяви Десислава Райчева Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА До този момент българският шампион отстрани Борац Баня Лука, Университатя Крайова и Кайрат Алмати по пътя си в Шампионската лига Небето над Бургас издаде края на лятото: Стотици щъркели завъртяха прощален танц Небето над Бургас издаде края на лятото: Стотици щъркели завъртяха прощален танц Белите птици вече се събират по Via Pontica за дългия път на юг, а големият миграционен спектакъл тепърва предстои Първата иновативна зебра с ИИ у нас е вече факт в Бургас (ВИДЕО) Първата иновативна зебра с ИИ у нас е вече факт в Бургас (ВИДЕО) Иновативното съоръжение бе монтирано преди броени часове край училище и детска градина - вижте как работи Спират хаоса с тротинетките по морето: Съвместни екипи блокираха най-големия ни курорт Спират хаоса с тротинетките по морето: Съвместни екипи блокираха най-големия ни курорт Проверяват и фирмите за отдаване под наем за спазване на възрастовите ограничения Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка Полицаите стреляли по гумите му Последната бариера пред морето беше вдигната: "Обетованата земя" вече не е само мираж Последната бариера пред морето беше вдигната: "Обетованата земя" вече не е само мираж Платформата и 10 специализирани колички очакват хората с увреждания на Северния плаж в Бургас, а първия тест направи гражданинът Тодор Кацаров 310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят 310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят Търговията, финансите и енергетиката също събират десетки хиляди работещи с максимални осигуровки, а в държавното управление те са едва 652 Народният представител Силвия Христова оглави "Прогресивна България" в Бургас Народният представител Силвия Христова оглави "Прогресивна България" в Бургас Партията залага на изцяло нови имена и вертикална структура, Силвия Христова е първият градски лидер
Левски го направи! На прага е на Шампионска лига Левски го направи! На прага е на Шампионска лига Сините се класираха за плейофа  Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро Касова бележка от Хвар отвори нов спор за сметките в курортите, а властите вече предупреждават бизнеса да не губи туристи Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух „Обичам Бургас“ е специален концерт, създаден от бургазлии за бургазлии, който всяка година обединява различни поколения и изкуства в една емоционална среща с таланта на града Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна Промени се задават и във Варна, но смяната на Иван Портних със Стоян Петков още не е обявена официално от ГЕРБ Кшищоф Яцковски: Силен удар по Иран ще отприщи хаос в Западна Европа Кшищоф Яцковски: Силен удар по Иран ще отприщи хаос в Западна Европа Коренното население ще бяга от много градове и дори села, за да се спаси, предвижда известният полски ясновидец Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала Спасител и екип на Спешна помощ са опитали да реанимират жената, а причината за смъртта ще се изяснява със съдебномедицинска експертиза Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Дева, Риби, Близнаци и Стрелец оставят зад себе си период на спънки, разочарования и трудни решения според астролога Ейми Демюр Башар Асад е осъден на смърт Башар Асад е осъден на смърт Наказанието беше наложено от сирийски съд Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Любимата туристическа дестинация ще предложи на своите посетители си музика, преживявания и много емоции за споделяне Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Свидетелка повикала полицията, двамата родители били задържани, а прокуратурата разпоредила детето да остане под лекарско наблюдение
Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив идях с очите си албумът от аутопсията. Цялото тяло на този човек няма здраво място Виц на деня Виц на деня - Скъпи, гледам Красавицата и звяра.
- И?
- Ако ти беше звяр, пак щях да те обичам!
- Еми, то и ти ако беше красавица щях да те обичам..
Виц на деня Виц на деня Ако жена те попита:
"Скъпи много ли ме обичаш?"
То помни - положителният отговор е платен!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Може ли да се гледа с телескоп Слънцето?
- Може, но само два пъти - един път с лявото и втори път с дясното око...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори