Спасиха корабокрушенец, който прекара 3 месеца с кучето си в Тихия океан (СНИМКИ)
Двамата с кучето Бела оцеляват, хранейки се със сурова риба
Австралийският моряк, спасен от мексикански рибарски кораб, след като прекара близо три месеца отдалечен от брега в Тихия океан заедно с кучето си, каза, че е благодарен да е жив. Той стъпи на суша за първи път от началото на премеждието си, предаде Асошиейтед прес.
54-годишният Тимъти Линдзи Шадок слезе на сушата в мексиканския град Мансанильо, след като беше прегледан на борда на кораба "Мария Делия", който го спаси.
"Чувствам се добре. Чувствам се много по-добре, отколкото бях", каза брадясалият и отслабнал Шадок с усмивка пред репортери на дока.
"Изключително съм благодарен на капитана и риболовната компания, които спасиха живота ми. Жив съм, а дори не мислех, че ще оцелея", сподели още Шадок, добавяйки, че двамата с неговото невероятно куче Бела се чувстват добре.
Тимъти Шадок описва себе си като тих човек, който обича да бъде сам на брега на океана. Запитан защо е тръгнал през април от мексиканския полуостров Южна Калифорния, за да прекоси Тихия океан до Френска Полинезия, Шадок първоначално изглежда объркан.
"Не съм сигурен, че имам отговора, но много обичам да плавам и обичам хората в морето. Те ни свързват и събират. Океанът е в нас. Ние сме океанът", казва той.
Катамаранът на мъжа от Сидни отплава от мексиканския град Ла Пас, но е повреден от лошото време седмици след началото на пътуването. Шадок казва, че за последен път е видял суша през май, когато навлиза в Тихия океан. По думите му тогава е имало пълнолуние.
Шадок разказва, че разполагал с достатъчно провизии, но буря е повредила електрониката на лодката и го е лишила от възможността да готви. Двамата с кучето Бела оцеляват, хранейки се със сурова риба.
източник: БТА
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
3
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
