×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 31 юли е FASHION PHOTO DAY в Central Park Бургас, вижте подробности
  • Бизнесът с два месеца гратис за цените в евро
  • Външният дълг нарасна със 7 млрд. евро
  • САЩ заплашват Китай със 100-процентови мита
  • Производители вдигнаха цените на храните с 23%
  • Български са 30% от зеленчуците на пазара
  • Канада обяви, че ще признае палестинската държава през септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Уволненият главен прокурор Иван Гешев създава "Справедливост за България"


Уволненият главен прокурор Иван Гешев създава "Справедливост за България"
Събитието бе анонсирано като "Голямото начало"
04 Юли 2023, Вторник, 14:02 ч.
Автор: Флагман

Спряха му тока по време на живо предаване

Отстраненият като главен прокурор Иван Гешев отговаряше на въпроси на живо във фейсбук. Събитието бе насрочено за 14 ч. и бе анонсирано като „Голямото начало“. 

Излъчването започна с обръщение към хората на фона на лого с надпис "Справедливост за България". След това Гешев обяви, че създава гражданско сдружение с това име. Организацията щяла да защитава националното достойнство, християнската етика и традиционните ценности. 

От думите на Иван Гешев стана ясно, че ще създаде партия, когато бъде освободен и като редови прокурор. Припомняме, че той си подаде оставката като обвинител, но тя все още не е приета от Висшия съдебен съвет. Докато Гешев е магистрат, той няма право на политическа дейност.

Знам всичко за всеки, такава ми беше работата, обяви бившият главен прокурор по повод въпрос дали създава партия. Това, че знаел всичко, обаче не означавало, че може да се пребори с корупцията, когато тя е държавна политика. 

Иван Гешев отхвърли тезата, че реално е бил назначен за главен прокурор от Бойко Борисов и Делян Пеевски. Ако това било така, той нямало да има проблеми и още щял да е на поста си. 

Гешев призова Борисов да си подаде оставката като народен представител и така да се освободи и от депутатския си имунитет. Според бившия главен прокурор лидерът на ГЕРБ бил "воденичен камък" за партията си. 

Иван Гешев наблегна сериозно на патриотизма.

"Всички видяха, че решенията за съдбата на България се диктуват от чужди национални и корпоративни интереси. Това не може да бъде търпяно повече", каза той.

Тези думи будят недоумение, тъй като Гешев, докато беше главен прокурор, често ходеше в САЩ и така оставяше впечатление, че се надява оттам да удължат срока му на годност, който изтече, след като Борисов и Пеевски внезапно се отдръпнаха от него. И че, ако Гешев реши да прескочи от прокуратурата в политиката, това минава задължително през санкцията и одобрението на САЩ - тези, в чието посолство политиците ни ходят на крака, за да съгласуват назначенията по висшите етажи на властта.

Как ще се бори срещу тези, на чиято подкрепа Гешев разчита, не е ясно. Не е изключено той просто да е новия „Месия“, който започва да говори това, което хората искат да чуят, а после, като влезе във властта, да излъже избирателите така, както ги излъга Бойко Борисов на последните избори. Да припомним – хората гласуваха за ГЕРБ, за да изчегърта „промяната“, а не да прави сглобки с нея.

Гешев засегна и една друга чувствителна за нормалните българи тема: "навлизането на агресивни неолиберални теории и практики, застрашаващи семейството и децата ни". Спомена брака между мъж и жена, но и селското стопанство и как са ни накарали да ядем "чужда некачествена продукция".

Гешев обяви, че е склонен да работи с всеки и малко мъгляво обяви засилване на мажоритарния елемент.

На директен въпрос къде ще е позициониран в политическото пространство, той говори неясно - че искат да ни изтрият като народ и да изчезнем или да емигрираме.

Въпросите към Гешев можеше да се задават на имейл [email protected] или в коментар по време на излъчването на живо.

Репортер на „Флагман“ изпрати следните няколко питания на посочения мейл:

  • Има ли някакво влияние Иво Прокопиев върху прокуратурата?

  • Поръчано ли беше последното дело срещу Прокопиев, което претърпя пълно фиаско? Кой го поръча?

  • Какво е влиянието на Бойко Борисов и Делян Пеевски върху прокуратурата?

  • Двамата част ли са от „политическия боклук“?

  • Защо в три поредни парламента не поискахте имунитета на Костадин Костадинов при стартирало съдебно дело срещу него?

  • Защо прокурорската общност е толкова мълчалива и не надига глас срещу нечистото задкулисно влияние върху нея?

  • Защо в Румъния вкараха толкова политици в затвора за корупция, а в България това не може да се случи?

***

В един момент излъчването спря. След това то бе възобновено, като Иван Гешев се оплака, че са им спрели тока за първи път и това явно не било случайно. 

Модераторът зад кадър пък зададе само два от въпросите на "Флагман" - първия и последния. 

Гледайте тук:

 

 


В категории: Политика


26
Коментара
26
Коментара по темата
26.
ГешЕFF
05.07.2023 08:48:57
0
1
Всеки некадърник накрая става патрЕот .
25.
Хихихи
04.07.2023 21:55:23
0
8
Кухият каскет иска от порциона на копейката, който се храни с мърша от съветското посолство. Сори, Костя, и други клошари налазват твоя казан :)))
24.
Гешев червена гнидо
04.07.2023 21:37:17
0
7
И ти ли си руска спяща клетка.. нов проект.
ДС ебаа мама ти черена
23.
Каскет Шапкаров
04.07.2023 20:33:59
0
7
“Знам всичко за всеки, такава ми беше работата“

Иииии…..? К’во като знаеш??????? К’во стана от цялата тая’ работа, че знаеш?
Да евва и смотания.пууууу уеее.
22.
Българина
04.07.2023 16:17:49
7
6
Давай, Гешев,
Може пък и да минеш 4%...
21.
Дайте ни подкрепа!
04.07.2023 15:55:02
3
12
Никой не иска да работи шлосер, сервитьор или куриер.... измамници мръсни копелета от комунизма,свикнали да лапат....дано пукнете до 9 коляно.Амин.
20.
Чакъра 1993г
04.07.2023 15:46:48
1
5
Tui logo tam s me4 nqkoi voenen li go izmisli
РПГ то на borisof moi6e da narisuva
19.
Марк Твен
04.07.2023 15:28:49
3
8
Същите кукловоди.
18.
hahahahahahahahahahahahahahahahahah
04.07.2023 15:21:57
4
8
hahahahahahahahahahahahahahahahahah
17.
Късно е либе за китка
04.07.2023 15:18:50
2
20
Тези саби и мечове сме ги гледали и в други проекти. Иначе е смешно, че говори за справедливост. Можеше много да направи за справедливостта, но за съжаление не направи. Има толкова записи на задкулисни слагачески разговори с Борисов, а сега го играе сърдит. Кой ли ще му се върже? И кой стои зад този проект?
16.
Гешев Местан Крадан ЦвъЦвъ Киро Кунева и т.н.
04.07.2023 14:58:06
8
13
Абе то Волен трябваше да стане президент като беше на балотаж с Първанов и тогава тоя умнокрасавец отдолу щеше да предруса. Тъпакка така и не разбра че българското население е с Русия и сега ми се размята по 4ти юли с опорките на Кенет. А съвсем забрави че неговоте измекяри ги търсят с Интерпол заради Нексо. Ето това чудо ппдб дсб и както и да се именуват е ОПГ. И Гешев ги покри и осигури бягство, вместо да ги разтури и разследва.
15.
Кой беше тоя?
04.07.2023 14:48:26
3
13
тоя ушарестия май съм го мяркал в Меден рудник
14.
Мечът на Веселина
04.07.2023 14:46:53
3
40
"Абе, Гешев, ти като можеше, не арестува никого, къде се пънеш сега да плашиш гаргите?! "
13.
Къро
04.07.2023 14:43:57
9
14
Като ви е страх от копейкин, хващайте европа. Станете един от двата милиона българи, които се спасиха!
12.
Азъ
04.07.2023 14:40:48
6
16
Доколкото съм чел конституцията, има ред за регистрация на партия! Освен това, всеки има ПРАВО, гарантирано от конституцията да се яви на избори- като партия или независим! Няма значение какво ми харесва на мен, или не харесва на някой! Има конституция! За съжаление тя дава права и на гаменчета като Костадинов и групичката му,! Но такъв е закона! Упражняването в риторика на хейтъри, тролове и др е без смисъл! Един бивш президент също създаде партия, още докато беше президент! Друг такъв влезе като депутат след изтичане на мандата! Настоящ президент заема активна проруска позиция и се меси в политиката! По нашите ширини всичко е възможно!
11.
Народа
04.07.2023 14:39:25
4
39
Г-н Гешев ,никой не ви вярва .Късно е либе за китка.
10.
Хахо
04.07.2023 14:34:31
2
23
Политикантството на Гешев ще е същото като прокурорството му..Гръмки думи и изявления.Които се оказват празни приказки. Но може той и радев който също е мераклия за партия..Да са от полза за отклоняване на гласове от клиентелата на русороба копейкин .
9.
Хаха
04.07.2023 14:34:16
3
21
От неговите уста излизането на името на партийката му звучи много смешно.
8.
мен
04.07.2023 14:32:07
5
28
тоя в час ли е те хората го мразят 3години кри боико сега партия прави..
7.
НЕ ти вЕрваме , сори !
04.07.2023 14:29:26
7
36
Гешев първо да каже ПО ЧИЯ поръчка , лично той сготви Иванчева ?
6.
Селянин
04.07.2023 14:23:35
2
27
Празната работа. Още едно проектче на същите куклуводи с цел размиване на плаващият електорат по схемата с Янев и разни подобни еднодневки.
5.
X
04.07.2023 14:23:01
3
8
Браво за въпросите!
4.
Въпросите
04.07.2023 14:16:19
2
26
които са му зададени са добри, но няма да се получи нито един смислен отговор на нито един от тях!
Отговорите ще бъдат от рода "ала-бала" , нещо като "овладяването на прокуратурата" , атаките срещу прокуратурата, последователната борба на прокуратурата срещу мафията , ей такива работи !
3.
Tsatsata
04.07.2023 14:12:22
4
34
"Голямото начало" по-скоро звучи като "Голямата уста"....
Ако в началото на май Гешев звучеше заплашително, то сега вече звучи смешно каквото и да каже !
2.
късно е
04.07.2023 14:11:50
3
38
досега къде беше
1.
Vuchkov ot parlamenta
04.07.2023 14:09:01
1
23
Gledam i ne vqrvam na u6ite si
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Асен Василев обеща че ще ви направи 8 магистрали, 5 тунела, 7 моста. Е, возете се по тях, каза Бойко Борисов Асен Василев обеща че ще ви направи 8 магистрали, 5 тунела, 7 моста. Е, возете се по тях, каза Бойко Борисов Санитарен кордон има само около ПП, никой не ги иска, обяви лидерът на ГЕРБ Кирил подаде сигнал за висока музика, глобиха го 2 хил.лева Кирил подаде сигнал за висока музика, глобиха го 2 хил.лева От полицията са категорични, че мъжът системно подава неверни сигнали ЕК отново атакува Temu - продуктите им били опасни за потребителите ЕК отново атакува Temu - продуктите им били опасни за потребителите Не отговаряли на изискванията за безопасност в ЕС Защо търпим стари павилиони за 70 лв. наем на месец, а няма място за паркиране в Бургас Защо търпим стари павилиони за 70 лв. наем на месец, а няма място за паркиране в Бургас Ламаринените грозотии задръстват и други улици като тази – време е за промяна Почва нова риалити по бТВ, съобщиха имената на трима известни българи, които ще участват Почва нова риалити по бТВ, съобщиха имената на трима известни българи, които ще участват В центъра на шоуто е сблъсъкът между "Праведните“, които се стремят да изградят съюзи и да оцелеят, и "Предателите“, които манипулират останалите с цел да ги елиминират и да останат неразкрити до края Какво ще направите, ако получите тази чиния в скъп ресторант - ще я обърнете върху главата на готвача ли? Какво ще направите, ако получите тази чиния в скъп ресторант - ще я обърнете върху главата на готвача ли? невни потребители настояват за проверка от контролните органи и призовават хората да не мълчат, когато срещат подобно отношение Луксозна яхта предизвика задръстване на пътя Атия – Бургас, спря пред входа на Крайморие Луксозна яхта предизвика задръстване на пътя Атия – Бургас, спря пред входа на Крайморие Плавателният съд, качен върху специализирана платформа, се движеше с изключителна прецизнос Засилени проверки, за да се спре разпространението на шарка при овцете Засилени проверки, за да се спре разпространението на шарка при овцете От вчера е забранено движението в цялата страна на дребни преживни животни, почти без изключение Заслужава ли да се кръсти улица в София на чалгапевец, който се самоуби Заслужава ли да се кръсти улица в София на чалгапевец, който се самоуби Предлагат да има улица "Денис Теофиков" в София Бургазлии се удариха с колите си край града, ранена е 46-годишна жена Бургазлии се удариха с колите си край града, ранена е 46-годишна жена Няма опасност за живота на пострадалата бургазлийка
Гръцки кръчмари избиха рибата с нова такса Гръцки кръчмари избиха рибата с нова такса Поискали са 2,5 евро от клиентка за зехтин Това са цените в Албания за Лято 2025, по-евтино е от Гърция Това са цените в Албания за Лято 2025, по-евтино е от Гърция Бaлĸaнcĸaтa cтpaнa тeпъpвa нaбиpa пoпyляpнocт cpeд тypиcтитe, ĸoeтo eлиминиpa пpoблeмa c пpeтъпĸaнитe плaжoвe Канада ще признае Палестина за държава Канада ще признае Палестина за държава Отава следва примера на Великобритания и Франция, които в последната седмица изразиха позиция, че най-късно до септември конфликтът в Газа трябва да приключи Български национал направи супер изненадващ трансфер Български национал направи супер изненадващ трансфер Отиде в Тел Авив Мащабна руска атака по Киев, има загинали Мащабна руска атака по Киев, има загинали Ранени са над 50 човека, поне 2 са жертвите Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Военният е издавал информация на Кремъл за украинските изтребители Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Пет мощни вторични труса са фиксирани само за 10 минути Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Тя бе едва на 31 години Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Ето подробности Куп комплименти полетяха към Лиз Хърли - фенове не могат да повярват, че е на 60 Куп комплименти полетяха към Лиз Хърли - фенове не могат да повярват, че е на 60 Известната дама се показа по леопардов бански костюм
Проф. Николай Слатински Проф. Николай Слатински Надеждата ми е Украйна да издържи, докато Русия се сгромоляса Виц на деня Виц на деня Мъже, запомнете! Не е учтиво да питате дама за възрастта и. Достатъчно е да я попитате, знае ли руски? Виц на деня Виц на деня Съпругата:
- Утре е 30 годишнината от сватбата ни, искаш ли заколим прасето?
- Защо, то какво е виновно?! Брат ти ни запозна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Как се нарича човек, който харесва всичко във фейсбук?
- Вселайко!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори