×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Четири начина как най-лесно да умреш в Бургас, най-добрия град за живеене


Четири начина как най-лесно да умреш в Бургас, най-добрия град за живеене
Високото напрежение и смъртта са на една ръка разстояние на улицата пред детска градина “Звездица” в ж.к.Зорница
27 Октомври 2011, Четвъртък, 12:38 ч.
Автор: Пелагия МАЙСКА снимки: Авторът

Това са част отместата, където подобна случка е гарантирана, макар, по някаква случайност, все още да не се е разиграла. Но вие може да сте първия

В града, където се живее най-добре, още по-удобно може и да се умре. Неочаквано, бързо и абсолютно неусетно.

През юни тук все още имаше действаща пешеходна пътека. Един от последните пешеходци по нея бе петокласничката Валя, за която това бе и последната разходка в живота.

След смъртта й градските власти изведнъж чевръсто се раздвижиха и уж заличиха маркировката.

1. Булевард “Транспортна”

 
По средата на пътя бе опънат плет, който да пречи на пресичането. Както се вижда, пътеката продължава да прозира. Но не това е актуалното удобно място за смърт на въпросния булевард. Само на 300 метра в посока към морето е кръстовището на МОЛ “Бургас плаза”, регулирано от светофар, който по отношение на колите може и да върши някаква дисциплинираща функция.

 
Но за пешеходците е като пътека към гробищата, които и без това не са толкова далеч.

Тези, които се движат от страната на търговския център и трябва да пресекат точно на това кръстовище, никога не е ясно кога могат да го направят. Ако от едната страна на пешеходната пътека свети зелено

 
от другата е винаги червено и обратно.

 
По-интересното е, че и в двата случая пресичането не е препоръчително, защото винаги отнякъде прииждат коли, готови да ви намачкат. Ако градските власти действително мислеха за живота на дечица като Валя, много от които пресичат по цял ден на това място, отдавна трябваше да дадат под съд фирмата, монтирала подобен безумен светофар.

2. Булевард “Струма”


 
Някога, точно на това място, имаше пешеходна пътека – единствената по почти цялото му протежение от кръстовището на МБАЛ та чак до “Елкабел”. Вярно, беше си пътеката на адреналина – пресичаш, но не знаеш къде точно ще стигнеш – отсреща или в парка на покоя до “Изгрев”.

Но стана трагедията с Валя и властите, за всеки случай, заличиха и нея. Сега на това огромно, около повече от километър, разстояние не е позволено пресичане, защото няма съответна маркировка. Да, ама тук постоянно щъкат хора, които имат неотложна нужда да се прехвърлят на отсрещния тротоар и не им се върви един километър надолу, за да дирят пешеходна пътека. Затова си минават, където им падне.

Този колоездач удари късмет.

 
Колата пред него наби спирачки и го остави в нашия свят. Но има време. Все някога някой ще загине, за да стресне онези, които се движат в служебни скъпарски коли и никога пеш, че освен от финтифлюшки по центъра, Бургас се нуждае спешно от подлези или поне надлези по големите си натоварени булеварди.

3. Кръгово движение между бул. “Никола Петков” и “Стефан Стамболов”


 
Преди време то бе регулирано от светофар. Който обаче всяка вечер причиняваше огромни задръствания. КАТ и община-Бургас решиха проблема по Пилат Понтийски – няма светофар, няма задръствания. Само че вече няма как и да се пресича безопасно. Колите си летят, а пешеходците преодоляват платната на прибежки.

 
Който има здрави крака – прибягва и оцелява. Който няма – да му мисли.

   

Направо не е за вярване, че все още няма някой смачкан, но ще се случи. Неминуемо. И тогава чевръстите чиновници ще измислят нещо да отчетат дейност – я полегнали полицаи, които да усмиряват скоростта на автомобилите, я грайфери, я някоя друга чиновническа глупост. И задължително ще изчегъртат от асфалта и последните остатъци на пешеходна маркировка. Важното е колите да си летят безпроблемно. Впрочем, горният текст се отнася едно към едно и за кръговото движение на входа на града откъм София.

4. Улицата пред ОДЗ “Звездица” в ж.к. “Зорница”

 
Тя никак не изглежда кръвожадна и правилно – смъртта не дебне на платното, а само на сантиметри от него. На срещуположния тротоар, от другата страна на входа на детската градина, има едно симпатично трафопостче.

 
Толкова е интересно, че всяко малко детенце ще изгаря от любопитство да си пъхне ръчичката вътре, за да го опипа по-подробно. От години там няма нито вратички, нито нищо.

 
А вътре електромерите примамливо жужат и мигат.

Някой се е сетил да облепи всичко това с тиксо, ама така, че детското любопитство още повече да се разчовърка.

Умряло дете все още няма, ама колко му е. Високото напрежение и смъртта са на една ръка разстояние. След това идват чевръстите чиновници, които винаги имат свежи идеи.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Денис ЕПИТРОПОВ Пиян моторист катастрофира край Пловдив Пиян моторист катастрофира край Пловдив 22/06/2026, Понеделник 14:10 0
Георги РУСЧЕВ Арестуваха китайски шпионин в София Арестуваха китайски шпионин в София 22/06/2026, Понеделник 11:20 0
15
Коментара по темата
15.
Баба Яга
05.11.2011 06:45:59
2
0
Кълнем ми. Що да не кълнем, ПОТРЕСЕН. И теб ща закълнем, ако се налага.
14.
ПЕЩЕХОДЕЦ
28.10.2011 13:39:08
0
5
ХАЙДЕ ПЪРВО ВСИЧКИ "ШОФЬОРИ" ДА ПРОЧЕТАТ ВНИМАТЕЛНО ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА И ПРАВИЛНИКА КЪМ НЕГО И ТОГАВА ДА МОЗЪКОРЪСЯТ!
13.
ПОТРЕСЕН
28.10.2011 11:32:38
3
0
Кълнете ли ве майка ви мръсна... вий да умрете .... НЕЩАСТНИЦИ
12.
yoyo
28.10.2011 10:43:30
1
1
"Живко" karam kola za6toto mi se nalaga i za6toto mi e kef da shofiram taka 4e tova da se prevarna v pe6ehodec e neseriozno,no kakto i da e :) imam predvid 4e po4ti navsqkade po sveta osobeno v kulturnite i razviti strani ot Evropa pe6ehodcite sa mnogo kulturni i mnogo disciplinirani i varvqt dori i po 300 400 metra za da presekat na mqsto kadeto e postavena pe6ehodna pateka i si stoqt zad bordiura i si 4akat i ne slizat po platnoto bqgaiki ili presi4aiki nastrani i razbira se 6ofiorite na tezi mesta spirat striktno i iz4akvat vsi4ki pe6ehodci da minat no tezi mesta za rpesi4ane ne sa prez 150 metra , trqbva da se nameri nai dobroto i za ednite i za drugite. vqrno e sas shofiori IDIOTI e palno .. prosto selskoto gi vle4e i nqma opraviq pri tqh..
11.
Опечален
28.10.2011 10:31:02
0
3
Днес в 12:00 е погребението на Габито. Моля всички Бургазлии, които им пука какво става по улиците и които имат възможност да дойдат на траурната зала на гробищата!
10.
Сподели
27.10.2011 17:20:38
1
9
Минаха изборите и Касабова вече може да се прави на журналист и да вади кирливите ризи на митето.

какво се оплаквате, ще вървите по главната улица, там е направено
9.
Миро
27.10.2011 17:15:59
0
6
Често ми се налага да пресичам до колелото срещу Мираж и твърдя че написаното е 200% вярно.Не случайно тук блъснаха един велосипедист който обикаля света с колело.Минал десетки държави и точно тук го подбраха.
8.
чевръстите журнаглисти
27.10.2011 17:09:48
2
5
Браво ма Касабова.
Ти си като някоя фурнаджийска лопата.
Къде бля че не каза по-рано.
7.
nuzzo
27.10.2011 17:01:43
1
2
и в допълнение на всичко, така както ние трябва да имаме малко съвест, то също и пешеходците, сред които съм и аз, трябва да се научат къде и как се пресича, а не където им скимне, защото заради такива заблудени овце ние после трябва да лежим по затворите.
6.
Живко
27.10.2011 17:00:52
0
1
Читателю yoyo,точно това е идеята на авторът на тази статия,че трябват урегулирани места за пешеходците,които да не застрашават пътната обстановка,така че водачите на МПС да са спокойни и пешеходците живи.А вас като ви изнервят легналите полицаи и ви се износва автомобила,ами защо не повървите пеш или карате велосипед?По този начин и автомобилът ще ви бъде здрав,няма да сте изнервени,няма да застрашавате живота на пешеходците,а и ще намалите вредните емисии в атмосферата.
5.
nuzzo
27.10.2011 16:58:16
1
3
първо До милена: на демекрация има подлез точно под светофара!!! това че си кьорава си е твой проблем! използвайте подлезите-те спасяват живот!!! второ - напълно със съгласен с предходния коментар на уоуо, наистина има много легнали полицаи, но затова сме виновни ние шофьорите, и по-точно идиотите зад волана, които са излезли не да карат, ами да се състезават. имаме ли съвест на пътя, един легнал полицай няма да има на пътя! има една поговорка - който бърза далеч не стига!!!
4.
xaxa
27.10.2011 16:57:21
0
3
Avtoryt na tazi statiq e dosta dalech ot jurnalistikata. Kogato pishete s cheren humor malko poveche se syobrazqvajte s imenata, koito namesvate i s glupostite za tova kak vseki moje da e pyrviqt ubit na tezi mesta. V Bylgariq e pylno s absurdni mesta, na koito mnogo hora mogat da sreshtnat smyrtta sj. Ne ste pyrvite otkrili "toplata voda". burgas napravi seriozni promeni po svoite ulici, koito podkrepqm poslednoto mnenie, idvat malko v poveche na shiofiorite. Zashto ne napishete statiq za tova, kyde e vyzpitanieto na onezi,koito presichat na cherveno.
3.
yoyo
27.10.2011 14:42:45
1
8
nemoje celiqt grad da byde v pe6ehodni pyteki i svetofari i taka nare4enite "legnali policai" kak podqvolite da se pridvijvam s avtomobil normalno ot to4ka A do to4ka B kato prez 100 metra trqbva da spiram da vkaram otnovo na parva i sled tova v momenta kogato prevklu4a i na vtora ve4e otnovo trqbva da spiram,.. nikade go nqma tova.pati6tata sa za avtomobili a pe6ehodcite trqbva d apreminavat prez podlezi nadlezi ili tam kadeto e nevazmojno ili e vazlovo mqsto za pe6ehodci da ima pe6ehodna pateka,no nemoje za razstoqnie 3 km da ima 4 svetofara 5 pe6ehodni pateki sas 5 legnali policaq pred i sled tqh tova e palna idiotiq razberete go ! do golqma stepen iznervq i drazni vseki shofior na MPS
2.
milena
27.10.2011 14:38:17
1
2
Има и още едно таква място-на бул. "Демокрация"-зад Механотехникума. Секцията от светофара, която ориентираше пешеход;ите е демонтирана-сигурно от съображения "икономии" и сега присичането там на пешеходците е оставено на тяхното въображение и находчивост да "издебнат" колите, за да преминат.
1.
adfgafg
27.10.2011 14:13:15
6
5
хахахаха минаха изборите и като няма пари вече критикуваме общината :D Митето Николов е милионер от далавери, ако трябва може да ви купи с бюрата направо!! :D
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Уж издирваният Невзоров се появи пред собственици в Баба Алино Уж издирваният Невзоров се появи пред собственици в Баба Алино По време на срещата са били обсъдени всички актуални обстоятелства около издадените заповеди от страна на кмета на Варна Благомир Коцев От „солени“ цени в евро до безплатна вечеря: Как приключи испанският фестивал в Бургас От „солени“ цени в евро до безплатна вечеря: Как приключи испанският фестивал в Бургас Докато мрежата гърми срещу калмари за 14 евро и сладолед за 8 евро, готвачите нахраниха без пари верните си фенове Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Зрелостниците от трите местни училища получиха своите дипломи за средно образование в препълнения салон на читалището Край на шоуто! Ивелин Михайлов май закрива и „Величие“ след Историческия парк Край на шоуто! Ивелин Михайлов май закрива и „Величие“ след Историческия парк Орязаната държавна субсидияпринуди партията да се свие до минимум, за да спаси оставащите хиляди евро ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи Футболистите на Димчо Ненов се събират на 29 юни за първа тренировка преди новия сезон в Трета лига Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата Всяка втора обява у нас е за търговски кадри или складови работници, като компаниите масово привличат служители с акции, ваучери и луксозни бонуси Холивуд на „Дондуков“: Гюров и Кандев влизат в кастинг за новите „Спасители на нацията“ Холивуд на „Дондуков“: Гюров и Кандев влизат в кастинг за новите „Спасители на нацията“ Доброто и лошото ченге на десницата или как искат да управляват държавата с лайкове и цепене на дърва Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет Невероятният морски танц се разиграл вчера привечер, секунди след като първият бозайник изплувал пред джета на Мартин Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите Общо 122-ма пияни и дрогирани водачи са задържани при мащабна акция на Европол, всеки втори проверен е в нарушение
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Любимият сериал от прехода остана само с един жив актьор, след като трагичната участ покоси почти цялото семейство Танер  
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори