Общински съветник от Криводол овладява фирми от обръча на Къро
Румен Илиев е управител на “Камекс Ка”
Общинският съветник от Криводол Румен Илиев става собственик на фирми от обръча на Красимир Каменов-Къро след убийството му, пише “24 часа”. Той е управител на “Камекс Ка” - едно от трите дружества, в което официален собственик е Къро. Илиев е вписал това обстоятелство още през 2019 г. в декларацията си пред КПКОНПИ.
7 дни след разстрела на Каменов в РЮА Румен Илиев става собственик и управител на друга фирма - “Омега 69” ЕООД, която е наемател на общински паркинги в София. Тя също е на Къро, но формално е била собственост на бившата му съпруга Светлана, а след това и на приближения му бодигард Александър Младенов. Точно от него Румен Илиев купува фирмата, станала известна със скандала за паркинга до зала “Арена София”.
На 1 юни т.г. Румен Илиев купува и друга компания с много имоти под контрола на Къро - “Булрат” ЕООД, този път от Марио Христов, който е управител на един от боксовите клубове, регистрирани в зеленчуковата борса на Каменов. Общинският съветник се появява и в новия списък на съвета на директорите на “Слатина-Къра” АД, която стопанисва едноименната зеленчукова борса в квартала.
Заявлението в Търговския регистър е входирано от адвокат Виктор Рашев, който работи с компаниите на Къро. В стария управителен съвет са той, Каменов, разстреляната му съпруга Гергана и Гергана Първанова.
В новия убитите в РЮА вече са заличени, а на тяхно място се появяват Румен Илиев и Тома Партанако, който е треньор по ръгби, както и адвокатка от София.
В същата фирма директор беше Филип Стоянов, който заедно с бившата съпруга на Къро - Светлана, и приближения му в миналото Размиг Чакърян станаха свидетели срещу Красимир Каменов по разследванията за него. Румен Илиев е общински съветник от 2019 г. Кандидат е на партията “Български демократичен център”, която има 5 от общо 13 съветници.
Какво иска да каже Емил Дечев с тази черна овца
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може да се обажда на лекаря си по телефона
Премиера на моноспектакъла „BG МАРИУС“ в Бургас с Мариус Куркински
Кметът Николай Димитров даде начало на историческия старт Giro dItalia и на туристическия сезон в Несебър
Всички скочиха срещу шеф Ангелов: Голямо падение!
Кои депутати влизат на мястото на избраните министри в кабинета „Радев“
Несебър отдаде почит на "Българския папа" с тържествено откриване на паметна плоча на Папа Йоан XXIII
Простреляна жена е второ тежко престъпление за седмица във Варна
„Красавицата и звяра“ оживява на сцената на Културен дом НХК
Новият министър на енергетиката Ива Петрова пое поста
ТИР се запали на АМ "Тракия" (СНИМКИ)
Зайн с магично шоу и мащабно DJ парти завладяват Пантеона! Вижте програмата!
