Първото събитие за новия вътрешен министър - вдигането на флага на кораба „Балчик“ в Бургас
Средствата за доставката на гранично-полицейския патрулен кораб са в размер на 30 580 851 лв.
На официалната церемония по вдигане на флага и присвояване на име „Балчик“ с бордови номер 524 на нов граничен полицейски кораб, която започна на кея пред Морска гара – Бургас, присъства новият вътрешен министър Калин Стоянов, който пое поста само преди 12 часа в София.
Бургазлия става вътрешен министър като компромис между ПП-ДБ и ГЕРБ
Шампанското за освещаване на кораба разби директорът на Главна дирекция „Гранична Полиция“ главен комисар Росица Димитрова. На церемонията присъстват още областният управител проф. Мария Нейкова, кметът на Бургас Димитър Николов, главният секретар на МВР Петър Тодоров, директори на държавни агенции.
Новият вътрешен министър Калин Стоянов е потомствен полицай. Корените му са от Граматиково в Странджа.
„Балчик“ е първият кораб, получен от 13 години насам в резултат на изпълнен от Главна дирекция „Гранична полиция“ проект „Доставка на гранично-полицейски патрулен кораб – Оборудване за ФРОНТЕКС". Той е финансиран по договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ от Индикативна годишна работна програма 2018 на Фонд “Вътрешна сигурност”.
В изпълнение на проекта е проведена обществена поръчка и е подписан договор между ГДГП и Baltic Workboats AS, Естония. Съгласно сключения договор, средствата за доставката на гранично-полицейския патрулен кораб са в размер на 30 580 851 лв.
Граничният патрулен кораб, построен в корабостроителницата на Baltic Workboats, е предназначен както за наблюдение на морската държавна граница на Република България, така и за участие в съвместни операции на Европейската агенция за гранична и брегова охрана. В края на април 2023 г. той е доставен, извършено е обучение на служители на ГД “Гранична полиция” за експлоатация и обслужване на машините, механизмите, системите и оборудването му и в средата на май плавателният съд е приет и зачислен в щата на Главна дирекция “Гранична полиция”.
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи
Трик с алуминиево фолио зад радиатора пести топлина и смъква сметките
Елегантно мезе с яйца, хайвер и шпроти за празничната трапеза
Германия въведе радар за 230 000 евро срещу джигити – глобите вече летят
Балъков откри "Каса Бала" в София с послание към болните герои от САЩ'94

На министъра да му по вода и да внимава да не го подхлъзнат подчинените му!
Az ko sam na tqh napravo v slan4ev brqg she spiram na hotelite