×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Слънчева и топла сряда с температури до 35°
  • Началниците на отбраната на България, Румъния и Турция се срещат в София днес
  • Google ще плати над 314 млн. долара за злоупотреба с данни от мобилни устройства
  • САЩ спират някои оръжейни доставки за Украйна
  • "Демократична България" няма да подкрепи вота на недоверие
  • Оставката на Кирил Петков влиза за гласуване в парламента
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Препълнена зала откри десетото издание на кинофеста „Златната липа“ 2023


Препълнена зала откри десетото издание на кинофеста „Златната липа“ 2023
Тема в развитие
виж още
скрий
29 Май 2023, Понеделник, 19:50 ч.
Автор: Флагман.бг

Десетият кинофестивал за ново европейско кино „Златната липа“ беше официално открит тази вечер с красива церемония в сградата на Старозагорската опера. Стотици старозагорци дойдоха пред западния вход на операта, за да аплодират своите любимци от екрана. А тук бяха Васил Банов, Мария Статулова, Катето Евро, Антон Радичев, Йоана Буковска Давидова, Гергана Стоянова, Христофор Недков и актьорът с най-сините очи – Любен Чаталов, който по- късно на сцената получи специалната награда на фестивала – „Златна липа“ за цялостен принос в киното.

Те бяха приветствани от директора на фестивала Магдалена Ралчева. Тук бяха и зам.кметовете на Стара Загора – Милена Желева, Красимира Чахова, Надежда Чакърова, както и омбудсмана Иванка Сотирова, която като зам.-кмет оказваше голяма подкрепа за фестивала през изминалите вече 11 години.

Военният духов оркестър обяви началото на фестивала с празнично шествие под палката на капитан Цветомир Василев и мажоретен състав при Центъра за личностно развитие. Официалните гости и публиката преминаха по червения килим. Тържествен водосвет за събитието беше отслужен от свещеници на Старозагорската митрополия. Водещ на събитието беше актьорът Севар Иванов, който покани на сцената директора на фестивала Магдалена Ралчева и зам.-кметът по култура, туризъм и младежки дейности Милена Желева.

„За мен е изключителна чест и удоволствие за десети път да открия Международния филмов фестивал "Златната липа“ в тази емблематична сграда заедно с вас – многобройните приятели на киното“, каза Магдалена Ралчева.

„Мога да кажа че след всички тези години виждам тук искрени приятели, признание, споделени емоции и един път, който извървяхме заедно с вас. „Златната липа“ се утвърди с подкрепата на Община Стара Загора и на Националния филмов център, но най-вече на публиката, която оцени нашите усилия да създадем един различен и стойностен кинофорум. В празничната ни селекция тази година вие ще видите 48 филма от 19 европейски страни. Сред тях ще се насладите и на любимите си български игрални, документални и анимационни филми, които ще бъдат представени от своите автори. Изказвам своята признателност на кмета на града Живко Тодоров и на неговия заместник Милена Желева за изключителната подкрепа, за достойното домакинство и затова, че утвърдиха тази културна традиция не само в България, но и в Европа.“ „Сред нас са плеяда от известни български актьори, благодаря ви, че сте сред нас“, каза в приветствието си зам.-кметът Милена Желева. -

„Когато през 2013 година се зароди идеята за този кинофестивал, имаше много скептицизъм. Много хора ни питаха защо го правите, какво искате да покажете в Стара Загора? Искаме да показваме ново, интересно, европейско кино – беше нашият отговор. Тези изминали вече 11 години са доказателство, че тогава сме взели правилно решение. Благодаря на Магдалена Ралчева и на нейния страхотен екип за прекрасния фестивал“. На сцената излязоха и членовете на международното жури на фестивала, председателствано от кинодокументалиста Адела Пеева. „Благодаря Ви, Стара Загора, за пълната зала, с която ни посрещате. За един кинотворец няма по-хубава гледка от пълна зала!“, възкликна Адела Пеева и получи силните аплодисменти на публиката.

„Аз съм много щастлива и горда, че съм поканена да бъда председател на жури в Стара Загора и то на десети, юбилеен международен фестивал. Едва чакам да се вдигне завесата, за да гледаме заедно с вас кино. Защото няма нищо по-хубаво от колективното преживяване на киното“.

Програмата продължи с изпълнения на джаз квартет и вокалистите от „Траяна глас“. След музикалната програма беше прожектиран кратък филм с откъси от най-запомнящите се роли на Любен Чаталов. Той беше посрещнат с аплодисменти на сцената, за да получи статуетката „Златна липа“ от ръцете на Магдалена Ралчева и поздравителен адрес от Милена Желева. „За мен „Златната липа“ е една от най-красивите и стойностни награди, които съм получавал“, благодари Любен Чаталов, който утре ще даде пресконференция в 12 часа на обед във фоайето на операта, а след това ще посади свое дръвче в Алеята на липите, където ще открие и звезда със своето име. Фестивалът беше официално открит с филма на Мари Кройцер „Корсаж“, разказващ впечатляващата история на австрийската кралица, която всички в любов наричали Сиси.




В категории: Стара Загора


Коментари
Флагман.БГ Отиде си Верка Сидерова Отиде си Верка Сидерова 02/07/2025, Сряда 23:03 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отиде си Верка Сидерова Отиде си Верка Сидерова "Лале ли си, зюмбюл ли си", "Изгряла е месечинка" и "Росен, росен, зелен росен" са емблематични песни за дългата кариера на голямата певица Млада бургазлийка: Вече не искам мъже, а шофьори на такси Млада бургазлийка: Вече не искам мъже, а шофьори на такси От една нощ в таксито вече не мога да погледна жълта кола спокойно, признава палавницата  "Казана дума – хвърлен камък" в отворената рана на българското здравеопазване "Казана дума – хвърлен камък" в отворената рана на българското здравеопазване Тошко Йорданов се извини. Думите му били извадени от контекста. Да де, ама... КЗП със съвети към търговците относно етикетите с "лев" и "евро" КЗП със съвети към търговците относно етикетите с "лев" и "евро" Комисията продължава да разчита на търговците за гарантиране на коректна и прозрачна практика Дете загина, след като влак удари каруца на прелез Дете загина, след като влак удари каруца на прелез Каруцата е преминала на спуснати бариери, а в нея са били 31-годишен водач и две деца, на 14 и 10 години Да не повярва човек - стяга се за нова сватба Да не повярва човек - стяга се за нова сватба Мрежата завря, сравниха я с Мара Отварачката и многобройните й авантюри Кметът на София безсилен срещу Таки? Лена Бориславова ли управлява София Кметът на София безсилен срещу Таки? Лена Бориславова ли управлява София Може да имаме мнение, но нямаме право да отстраним някоя фирма от конкурсите за обществени поръчки, ако е негова, обясни Васил Терзиев Нарко-килърката Ивет стана инфлуенсърка, рекламира гащи Нарко-килърката Ивет стана инфлуенсърка, рекламира гащи Убийцата на актрисата Виолета Донева получи 17 години на първа инстанция Притискат Тошко Йорданов за оставка след скандала с младите лекари? Оправда се, че не бил робот Притискат Тошко Йорданов за оставка след скандала с младите лекари? Оправда се, че не бил робот Тези, които наричах розови джендъри, са ни казвали, че сме чалгари и мафиоти, каза заместник-председателят на ИТН Масирана акция в Слънчев бряг. Държавата влезе с всички сили в проверка на туристически обекти Масирана акция в Слънчев бряг. Държавата влезе с всички сили в проверка на туристически обекти Министерството на туризма координира безпрецедентна съвместна проверка с участието на КЗП, НАП, РЗИ и Икономическа полиция
Десен шамар за Урсула фон дер Лайен! Искат да я свалят заради ваксините срещу COVID-19 Десен шамар за Урсула фон дер Лайен! Искат да я свалят заради ваксините срещу COVID-19 Румънски евродепутат внесе вот на недоверие Шок за турисите в Халкидики! Грешно съобщение изпрати хора в огъня Шок за турисите в Халкидики! Грешно съобщение изпрати хора в огъня Опасността за къщите край Вурвуру е овладяна за момента, но вятърът насочи пламъците към девствена гора След тупаник при съседите: 17-годишен българин е арестуван в Гърция, задържаха и майка му След тупаник при съседите: 17-годишен българин е арестуван в Гърция, задържаха и майка му До инцидента се стигнало заради свада с негов връстник Жена роди в тоалетната на дискотека Жена роди в тоалетната на дискотека Посетителите клуба се обадили на службите за спешна помощ, когато разбрали какво се случва 2-годишно дете е починало, след като е било оставено с часове в паркирана кола на слънце 2-годишно дете е починало, след като е било оставено с часове в паркирана кола на слънце Открити телата и на двама души, след като пожар обхвана североизточната част на Испания Млад мъж от Бургас изпадна в отчаяние: Жена ми иска секс по два пъти на ден, не издържам вече Млад мъж от Бургас изпадна в отчаяние: Жена ми иска секс по два пъти на ден, не издържам вече Сутрин още не съм си отворил очите, тя вече е над мен, споделя анонимният мъж Българка снима еротичен филм с африканци на плаж в Халкидики, полицията ги арестува погрешка Българка снима еротичен филм с африканци на плаж в Халкидики, полицията ги арестува погрешка Според репортажа на SKAI, снимките на филма са приключили и екипът е прибирал техниката и се е приготвял да се прибира Защо кухнята изглежда мръсна Защо кухнята изглежда мръсна Все повече домакинства признават, че дори и при редовно чистене, мястото за готвене не излъчва онази свежест, която очакваме Топ 5 на най-лъжливите зодии: На тях не трябва да се доверяваш за нищо на света Топ 5 на най-лъжливите зодии: На тях не трябва да се доверяваш за нищо на света Астрологията откроява пет знака, за които лъжата не е грях, а инструмент – за оцеляване, забавление или просто удобство Отказа се от грима, но не и от имплантите Отказа се от грима, но не и от имплантите Момичето с червен бански, което тичаше по плажа и възбуждаше мъжките фантазии, е останало в миналото. За добро или лошо обаче е тази промяна?
Нидал Алгафари Нидал Алгафари Още едни записи и ще се разпадне съвсем ПП
Виц на деня Виц на деня Който твърди, че кафето пречи на съня, явно не е ял диня вечерта. Виц на деня Виц на деня - Какво е работа в екип?
- Възможността да прехвърлиш отговорността за грешките си на останалите.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Разбираш колко много приятели и роднини имаш, чак когато си построиш къща на морето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори