×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ)
  • Заради ракетния обстрел: Болница в Йерусалим лекува десетки пациенти под земята
  • БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
  • Иран заплаши Румъния заради US самолетите на нейна територия
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нов рекорд! ЕС Глоби „Мета“ с 1,2 млрд. евро за предаване на лични данни


22 Май 2023, Понеделник, 20:21 ч.
Автор: Флагман.БГ

ИКЗД разследва предаването на лични данни от страна на Мета Ирландия от Европейския съюз към САЩ от 2020 г. насам

Ирландският регулаторен орган обяви, че собственикът на Фейсбук, компанията Мета, е глобена с рекордните 1,2 млрд. евро за предаване на данни на потребители от Европейския съюз на САЩ в нарушение на предишно съдебно решение, предаде АФП.

Ирландската Комисия за защита на данните (ИКЗД), която действа от името на Европейския съюз, заяви, че Европейският комитет по защита на данните (ЕКЗД) е наредил да бъде събрана "административна глоба в размер на 1,2 млрд. евро".

ИКЗД разследва предаването на лични данни от страна на Мета Ирландия от Европейския съюз към САЩ от 2020 г. насам.

Органът установи, че Мета, чието европейско седалище е в Дъблин, не е успяла да "преодолее рисковете за основните права и свободи, както и данните на потребителите ", което беше установено в предишно решение на Съда на Европейския съюз (СЕС).

Съдът на ЕС тълкува европейското право, така че да гарантира, че то се прилага по един и същ начин във всички държави-членки.

В отговор Мета заяви, че е "разочарована“ и решението е "погрешно, необосновано и създава опасен прецедент за безброй други компании".

"Възнамеряваме да обжалваме както същността на решението, така и разпорежданията му, включително глобата и ще поискаме по съдебен път спирани на сроковете за изпълнение", заявиха в публикация в блога си президентът на Мета по глобалните въпроси Ник Клег и главният юридически директор Дженифър Нюстед.

"Няма непосредствени смущения в работата на Фейсбук в Европа", добавиха те.

Четвърта глоба

Първоначално ИКЗД искаше да принуди Мета да преустанови трансфера на данни в нарушение, като заяви, че глобата "би надхвърлила обхвата на правомощията, които могат да бъдат описани като "подходящи, пропорционални и необходими".

Но аналогичните регулаторни органи в ЕС, известни като Заинтересовани надзорни органи (ЗНО), не се съгласиха с това предложение.

И четирите органа са на мнение, че на компанията трябва да бъде наложена административна глоба.

Без надежда за постигане на консенсус, ИКЗД препрати възраженията към Европейския комитет по защита на данните, който постанови Мета да преустанови бъдещото предаване на лични данни към САЩ и да плати глоба.

В своя блог Клег и Нюстед заявиха, че решението "повдига сериозни въпроси".

"Никоя държава не е направила повече от САЩ, за да се приведе в съответствие с европейските правила чрез последните си реформи, докато трансферите продължават до голяма степен безпроблемно към страни като Китай", допълват те.

Регулаторните органи на ЕС вече наложиха на Мета глоби в размер на стотици милиони евро заради нарушения на сигурността на данните от страна на нейните услуги Инстаграм, Уатсап и Фейсбук.

Това е третата глоба, наложена на технологичния конгломерат през тази година в ЕС, както и четвъртата в рамките на шест месеца.

През 2021 г. гигантът Амазон също беше глобен със 746 млн. евро в Люксембург за нарушаване на Общия регламент за защита на данните на ЕС.

 БГНЕС

 


В категории: Бизнес


4
Коментара
Флагман.БГ Намалете лошия холестерол с тези храни Намалете лошия холестерол с тези храни 16/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Скалата с обръщение към украинския си двойник Скалата с обръщение към украинския си двойник 16/03/2026, Понеделник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Гответе като професионалист: Основни правила Гответе като професионалист: Основни правила 16/03/2026, Понеделник 19:33 0
4
Коментара по темата
4.
_nib_
23.05.2023 08:23:28
0
0
Това си е двуличие-европедегейско.
Изпълняват всяка заповед на наглия мръсен американец,той ги подслушва,ама видите ли данни не можело да се изпращат.
3.
Байно
23.05.2023 08:04:34
1
1
Къде потъват тези пари след това? Метагейт? Купуват се къщи в барцилона?
2.
Бай Американец
22.05.2023 21:12:04
0
4
Абе те и в САЩ ги съдят за злоупотреба с данни само,че после обезщетяват пострадалите ако се включат в иска.В Европата кой ги прибира тези пари?Стигат ли до прострадалите или дебилни евробюркрати като Марчето Габриел ги наместват по усмотрение?
1.
паткан
22.05.2023 21:01:25
1
6
Това е най малкото за което трябва да бъдат глобени.
Съсипаха цяло поколение и ги превърнаха в бройлери.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Любителски театрални състави от цялата страна представиха своето изкуство в рамките на четиридневен празник на сцената, който събра актьори, публика и творци в Приморско Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Половината спешна помощ трябва да остане без книжки - заради това, че са бързали за спасяването на човешки животи  Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Намерихме проектила – извън колата е, казаха от прокуратурата 
Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Ударено е австрийското посолство и щаба на мисията на ЕС в Ирак Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти От магазина виждали как жестоко я ритат на земята, но останали безучастни Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Независимо от риториката на Тръмп, икономическата болка ще стане прекалено силна за много от съюзниците на САЩ, каза US експертът Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори