×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В България е по-скъпо от Франция, защото там конкуренцията действа по-добре, смята банкерът Левон Хампарцумян


В България е по-скъпо от Франция, защото там конкуренцията действа по-добре, смята банкерът Левон Хампарцумян
В различни сектори на икономиката са се направили картелчета, споразумения и всичко това помпа инфлацията много повече, отколкото в страни, където има ефективно действащ пазар, категоричен е Хампарцумян
05 Март 2023, Неделя, 11:31 ч.
Автор: Флагман

Инфлацията означава, че има повече пари отколкото стоки и услуги, обобщи той

Няма защото да се учудваме, че тук плащаме повече, отколкото в Люксембург или Франция, защото там пазарът и конкуренцията действат по-добре отколкото в България. Това каза пред БНТ банкерът Левон Хампарцумян.

“Наскоро видяхме пътищата - 30% от това, което трябва да се вложи вътре, е спестено, но е платено. Това е една огромна маса пари, която излиза на пазара, а от другата страна няма път, това нещо не е произведено. Други стоки по други начини не са произведени също, в различни сектори на икономиката са се направили картелчета, споразумения и всичко това помпа инфлацията много повече, отколкото в страни, където има ефективно действащ пазар”, обясни той.

На въпрос за растящите банкови такси Хампарцумян каза:

“С част от таксите банките покриват неефективности в управлението им. В момента обаче, имаме повече от един канал за достъп до парите си 24/7 - това вече е друг вид услуга, по-удобна за хората, а това изисква разходи. Банките имат присъщи разходи, които трябва да направят и ги кара да вдигат цените. Това, което държи цените нормални, е конкуренцията, а между банките има конкуренция. Но цените се вдигат до момента, в който започват да ти се разбягват клиентите - това е начинът да се регулират нещата”, посочи още той.

"Жилищните кредити ще поскъпват плавно. Това е нещо нормално. Депозитите ще започнат да бъдат доходоносни. Може да очакваме е едноцифрена инфлация, но за по-дълго време", заяви още финансистът.

Той добави, че бързият кредит е най-удобният но и най-скъпият вид кредит. Когато някой реши да живее на бързи кредити, започва да става проблем.

Инфлацията означава, че има повече пари отколкото стоки и услуги. Трябва да има конкуренция и някои, който да следи за качеството, за да има действащ пазар. Ако се съберат сто производителя, ще могат да предлагат качествени неща на по-високи цени."


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
25
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето 30/04/2026, Четвъртък 10:28 0
25
Коментара по темата
25.
ТБС
05.03.2023 18:59:41
0
6
Каква конкуренция бе нагъл и алчен дебил, няма таван на печалбата. Всички държави имат максимум 13% печалба, само тук може и да е 1200 процента. Ама нали си алчен, да споменеш, че си съгласен да си намалиш печалбата, ще го мълчиш дори и децата ти да мрат от глад.
24.
Бай....до 23
05.03.2023 18:07:11
4
0
А бе, бай Тодоре, те парите отидоха в Дубай, но в кое чекмедже?! Нещастник!
23.
Бай Тодор
05.03.2023 16:20:03
1
10
Там във Франция, данък печалба стига до 70% и затова внимават вного. Но във връзка със спестените 30% асфалт , парите с чевали напуснаха страната в посока Дубай, така че няма как да помпят инфлацията-спекула е.
22.
Много
05.03.2023 16:16:50
2
16
Боклуци има в бг, този е един от тях
21.
Скармоз
05.03.2023 16:00:27
2
6
Е тези вериги от Европа, там се конкурират тука не. Любопитно ?
20.
Наблюдател
05.03.2023 15:56:14
1
10
Не си точен Цървул!
Просто тук Мафията и Картелите си имат държава! И ти добре знаеш това, още от времето когато Костов от инженер-тухла те направи банкер!
19.
Този боклук
05.03.2023 15:51:12
1
12
Е част от виновните....изрод долен
18.
Командос
05.03.2023 14:52:49
2
14
Тъз гад да не приказва тоя е олицетворение на злото !!!
17.
По повод старта на кампанията на Герб
05.03.2023 14:46:53
1
8
Най -добре за обществото е тази ОПГ да се саморазпусне.
16.
Бай....
05.03.2023 14:13:19
2
13
ГЕРБ е една мошеническа партия, която трябва да отиде в боклука !
15.
Българин
05.03.2023 14:11:39
3
18
Тоя нагъл шибаняк докога ще ни го навирате да ни дрънка глупости...
14.
хахаха
05.03.2023 13:33:26
3
32
Гледам гербаджии си напривили купон в Бургас и щели да слагат край на безвремието? На кое безвремие? На това, което 14 години управлява община Бургас ли?
13.
До 1
05.03.2023 13:27:50
1
4
50% - 100%?!?!??
Ти изобщо четеш ли какви глупости пишеш?
Хахахахахахахахахаха....
12.
Ъ
05.03.2023 13:13:49
4
22
На такива като тоя инфлацията им е помощник, за да си подобряват стандарта на живот
11.
E
05.03.2023 13:13:33
3
21
Урод
10.
Ей такива
05.03.2023 12:54:51
1
23
Тарикати на дребно като тоя с мисия да осигури него СИ и родата СИ доведоха държавата до това трагично състояние и всеки се спасява както може. Време е да отворят Белене и там да леят акъл от плитките и егоистични мисли такива “капацитети”! Време е да си върнем държавноста и изметем тарикатите на дребно€€€€
9.
Бай....
05.03.2023 12:51:33
1
21
Арменец-миньор или арменец-милионер ? Кое предпочитате ?!
8.
Ачо
05.03.2023 12:42:34
1
26
др. Хампарцумян е отдавна милионер. Него инфлацията не го интересува!
7.
Хам Хум Парцуца Мян
05.03.2023 12:19:10
3
29
Ко го слушате тоя кандидат миньор Хам Хум Парцуца Мян. Ей с такива пинкилер икономисти я докарахме до тука!
6.
6
05.03.2023 12:12:57
0
17
Гладни брокери сделки сънуват.
5.
Jo nevestulkata
05.03.2023 12:01:35
2
15
Toz v televiziqta li spi 4e seki den go pokazvat za surp hadja ne i po4erpil ot prednata godina
4.
абе просто арменско копеленце
05.03.2023 11:55:37
5
18
ТАКА - ВСИЧКИ ПРОПАГАНДИСКИ ПОНЯТИЯ КАТО ДЕМОНКРАЦИЯ, ПРАВОВА ДЪРЖАВА, СВОБОДЕН ПАЗАР СА ИЗПРАЗНЕНИ ОТ СЪДЪРЖАНИЕ ОЩЕ ОТ ЗАМИСЪЛА ИМ ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 300Г. ТЕ СЛУЖАТ ЕДИНСТВЕНО И САМО НА ДОЛНАТА ЕТАТИСТИЧНА (ПРЕДИ ТОВА ЦЪРКОВНА, ОЩЕ ПРЕДИ ТОВА СЛЪНЧЕВО КУЛТИСТИЧНА) СГАН ЗА ДА ЗАРОБВАТ ХОРАТА И ДА ГИ ИЗСМУКВАТ. РЕШЕНИЕТО ВИНАГИ Е БИЛО САМО ЕДНО - ВСИЧКИ ДО ЕДИН, АКО УЧАСТВАТ В КАКВОТО И ДА Е БИЛА ВЛАСТНО-АГИТАЦИОННА СТРУКТУРА ДА БЪДАТ У-НИ-ЩО-ЖА-ВА-НИ, ДЕЦАТА И ЖЕНИТЕ ИМ СЪЩО, КАКТО И РОДИТЕЛИТЕ ИМ И БЕЗМИЛОСТНО ПРЕСЛЕДВАНИ ДО 99ТО КОЛЯНО. НИТО ЕДИН ДА НЕ ОСТАВЯ ЖИВ! ЗИГ ХЕЙЛ този кретен е подлога на чифутите и говори само простотии. инфлацията на "запад" е също 50% и дори повече експлоатират хората там. да се разстреля on mfin sight
3.
????
05.03.2023 11:55:22
4
16
kakvo stana s vrustaneto na narodniya syd?
2.
Пенчо
05.03.2023 11:50:33
0
19
Точно така. Яйце във Франция 22 цента, вратни пържоли 4,75 евро, бутилка вино 3 евро в Интермарше. Явява се на клас приблизително колкото Карфур.
1.
666
05.03.2023 11:36:11
21
26
Инфлацията е 50-100% на годишна база. Това означава че лева и еврото се обезценяват. Средната класа която не пести в имоти, а пести в левчета го отнася!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова С купения вот се справиха българските граждани, които гласуваха масово, каза държавният глава  Внимание! Преместете колите си в Бургас от тези места на 8 и 9 май, ще репатрират принудително Внимание! Преместете колите си в Бургас от тези места на 8 и 9 май, ще репатрират принудително Автомобилите, които не спазят правилата ще бъдат оставени от паяка на паркинга на Северния плаж на 8 май, а на 9 май на на наказателния паркинг - в дните паркирането в синята зона на Бургас няма да се таксува 20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите 20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите Според Венцислав Пенгезов, който е собственик на бензиностанция, е временно явление задържането на цените На живо във Флагман.бг: Депутатите положиха клетва, Михаела Доцова фаворит за председател На живо във Флагман.бг: Депутатите положиха клетва, Михаела Доцова фаворит за председател В залата са и всички служебни министри Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците Аз не съм началник в нашата партия, така че задайте ги към някои от ръководителите, лаконичен бе той  Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите Според него появата на нова политическа сила също е повлияла на резултатите и необходимостта от промяна. Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер Бюджетът е в катастрофално състояние според информацията, която имаме в момента. Разбира се, ПВУ, както и изборът на нов Висш съдебен съвет, са сред основните задачи за нашите депутати, заяви Радев Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео) Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео) Попадението на Николай Желязков от Черноморец в мача срещу Хебър бе признат за най-добър на изминалия кръг  Асен Василев: Темата с разцеплението е приключила, имаме важни неща Асен Василев: Темата с разцеплението е приключила, имаме важни неща Василев коментира и въпроса за политическото разделение, като заяви, че според него темата е вече изяснена и не следва да отклонява вниманието от реалната работа на парламента Владимир Николов посочи кой ще бъде премиер и каза за Министерството на спорта Владимир Николов посочи кой ще бъде премиер и каза за Министерството на спорта Волейболната легенда няма притеснение относно министерско кресло, но заяви, че решението не е негово
Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето В рамките на операцията се извършват обиски на адреси, проверки за издирвани лица, както и контрол за притежание на наркотици, незаконни оръжия и предмети с неясен произход Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  От 1 май гражданите на повечето държави ще платят значително повече за годишни и дългосрочни разрешителни, като най-голямото увеличение е за годишното разрешително Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Руският президент предложи прекратяване на огъня за Деня на победата Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори