×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стана ясно какъв е хонорарът на Рачков от "Капките", сумата е рекордна


24 Февруари 2023, Петък, 15:31 ч.
Автор: Флагман

За 12 седмици, колкото ще продължи предаването, ще спечели 240 хиляди лева

И през новия тв сезон Димитър Рачков затвърди славата си най-скъпоплатеното тв лице в България.Комикът ще получава рекорден хонорар като водещ на „Като две капки вода“, като за всеки епизод в джоба му ще влизат по 20 хиляди лева, коментират хора от тв средите.

Това означава, че за 12 седмици, колкото ще продължи предаването, ще спечели 240 хиляди лева. Актьорът обаче не се задоволява само с доходоносни телевизионни халтури. Комикът все повече преминава към амплоато на бизнесмен и не пропуска възможност за крупни инвестиции. Оказва се, че отскоро водещият на „Капките“ се е захванал и с ново начинание, нагазвайки в ловния бизнес. Заедно с двама съдружници той е регистрирал още една фирма, този път на територията на Стара Загора.

От информацията за „Лопатака“ ООД в Търговския регистър става ясно, че Рачков и ортаците му се занимават с ловен и риболовен туризъм у нас и в чужбина, стопанисване на ловни стопанства, дивечовъдство и рибовъдство. Начинанието им е стартирало още през лятото на 2021 г., а двамата съдружници на актьора не са популярни лица. Тримата с него имат абсолютно равни дялове от бизнеса, което означава, че делят и печалбата си на три.

Комикът е страстен почитател на лова още от младежките си години, но с течение на времето решил, че може да печели от хобито си, тъй като частните ловни стопанства са доходоносна ниша. Рачков обича да ходи за глигани най-вече в Балкана около Твърдица, където построи планинска резиденция за чудо и приказ на родителите си Станка и Минко. Именно покрай лова се запознал и с редица влиятелни и богати българи, с които завъртял бизнес начинания.

Империята му от фирми се допълва и от още едно дружество „Дипроел“ ЕООД, което се води изцяло на негово име. То се занимава с производство на енергия. Рачков го регистрирал, защото се подготвял да инвестира половин милион лева и в соларен парк със слънчеви панели, които произвеждат електричество.

За целта той се сдобил с парцел в Ямболско, където устройствата щели да бъдат разположени. В този регион на България слънчевите централи не са рядкост и очевидно актьорът е получил съвети от вече опитни в сферата хора, които го насочили къде и как точно да вложи парите си.

Предвид непрекъснато галопиращите цени на енергията със сигурност Рачков ще печели солидни суми, продавайки тока, който неговите слънчеви панели ще произвеждат. Според други бизнесмени от бранша Митко щял да си избие инвестицията от половин милион лева, които вложил в амбициозния проект, буквално за месеци.

Отделно от това актьорът е съдружник и на продуцента си Маги Халваджиян, с когото държат заедно едно от най-актуалните кафенета в столицата, намиращо се в голям софийски мол. Четвърта фир ма пък се занимава с неговите творчески дейности, моноспектакли, турнета и други халтури.

Единствено с нея комикът е имал наскоро проблеми, тъй като натрупал дълг и е попаднал в лапите на частен съдебен изпълнител. Над фирмата бил наложен запор за 5 хиляди лева, но Рачков успял да изчисти дължимото и запорът бил вдигнат, пише "Ретро".


В категории: Лайфстайл


2
Коментара по темата
2.
RADI
24.02.2023 16:45:11
1
6
PRIKASKATA SA SELNIKA ? KOI E LUDIJA?
1.
vesko marinov
24.02.2023 15:46:10
3
16
tozi oligofren e komik,showmen i vodesht,kolkoto az sum kosmonaft.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси ChatGPT се нуждае от 3,617 NVIDIA HGX A100 сървъра, с над 28,936 графичи процесора (GPUs), за да работи - около 564 MWh на ден LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) Иновативният фестивал гостува на Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец от 1 до 4 август,  с различни 3D визуализации на върха на вълните и проекции по сградите Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството
Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев В Белия дом и Кремъл са на тръни Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори