×
София Парламентарни избори 2023 Личност на годината 2022 Местни избори 2023 Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изтича срокът за регистрация в ЦИК на социологическите агенции
  • Земетресение с магнитуд 4,7 по Рихтер е регистрирано в централната част на Турция
  • Днес отбелязваме Часът на Земята. Загасяме светлините в домовете си от 20.30 до 21.30 ч.
  • Откриха 15 мигранти в капан във влак в Тексас, двама загинали
  • Най-малко двама души са загинали, а други девет са в неизвестност след експлозия и последвал пожар в шоколадовата фабрика в САЩ
  • Студент атмосферен фронт разваля времето у нас
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дупнишки полицаи пребиха момче и му казаха, че ще го копат


15 Февруари 2023, Сряда, 16:41 ч.
Автор: Флагман.БГ

Снимките в мрежата показват в какво състояние е бил пострадалият

Шокираща история публикува в социалната мрежа роден адвокат. Юристът Петър Николов от Русе разказа за жестоко насилие над младеж от полицаи.

За насилието разказва дни, след като в медийното пространство гръмна новината за пребитото от четирима полицаи момче в Плевен.

Пребитото момче се казва Даниел. И той като момчето от Плевен е срещнал без да иска четирима не плевенски, а дупнишки полицаи. И не цивилни, а униформени, твърди Петър Николов.

В страницата си във Фейсбук адвокатът пише, че униформените дошли на място по сигнал на техен колега при съседска свада и още щом зърнали Даниел полицаите започнали да го бият където сварят.

"При опит да обясни, че живее в съседния блок те го наричат лъжец", пише адвокат Николов.

След побоя Даниел е откаран в болница - споделените снимките в мрежата показват в какво състояние е бил пострадалият.

По данни на Петър Николов, дежурният лекар е записал, че на Даниел му няма нищо и може да лежи в ареста. 

"Боят в ареста продължава цяла нощ на смени, а Даниел моли полицаите да спрат, защото има сърдечна операция. Те му се изсмиват и казват, че ще го копат. На сутринта Даниел е пуснат от ареста в това състояние и веднага постъпва в болницата", добавя адвокатът.

Петър Николов е категоричен, че на Даниел не е повдигнато каквото и да е било обвинение.

"На сутринта един полицай го разпознава, че наистина живее в съседния блок. Даниел подава жалба в Прокуратурата. Образуват досъдебно производство. На никой не му се разследва. Полицаите са колеги, “наши момчета”. Следователката води “разследването” с мъка. Едвам едвам. Гледам празния и поглед. И тя е “осъдила” Даниел. Така са й казали. Задава формални въпроси. Всички имат алиби. Вътрешна сигурност преписва от делото за не вината на полицаите (къде остана тайната на следствието). Казват Даниел така си дошъл набит отнякъде", добавя още адвокат Николов.

Адвокатът е поискал отвод на следователя и прокурора, но твърди, че със зъби и нокти са се борили да не го дадат.

"Камерите в районното случайно не пазят записа, защото паметта на компютъра била малка. Никой нищо не е видял и не помни. Даниел и родителите му са сами срещу всички. Искат справедливост. Искат да знаят защо е била необходима тази жестокост над детето им. То не е осъждано, няма криминални прояви, но не е познат в града, защото от дълги години е живеел в София, където работил като АйТи. Това е Даниел, нормално момче, което се е набило само, а (половите) органи на реда продължават да стискат делото и да го мачкат. Но аз повече няма да ги чакам и ще съдя МВР. Тези хора дори не се извиниха. Съветвам така да постъпи и плевенският баща, ако полицаите са били на служба в този момент. Отсега се вижда, че версиите вече се градят и полицаите ще излязат невинни", така завъръшва разказа си адвокат Николов.

Коментиращи публикацията на Петър Николов са категорични, че това е поредният абсурд в страната ни, а институциите продължават да са в кома.

"МВР е най-слабото и показно звено, че в една държава корупцията и мафията владеят ежедневието! Полицаите се мислят за богопомазани, но при един добър адвокат положението може коренно да се промени", коментира Кремелина Ц.

Междувременно разследването на побоя на 19-годишния Емил в Плевен продължава. Записи от камерите за общинско видеонаблюдение са заснели целия конфликт. Прокуратурата и бащата на пострадалия младеж обаче имат различни версии за видяното.


В категории: Русе


1
Коментара по темата
1.
Българин
15.02.2023 19:21:01
0
10
Какъв е тоя баща да започва даги избива тези мекерета бавно и мъчително това са измет които изявата даржавата от вътре. Бихги изкормил тези копелдаци
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо хиперзвуковите оръжия променят облика на модерното военно дело Защо хиперзвуковите оръжия променят облика на модерното военно дело Обяснява хърватският пенсиониран адмирал Даворин Домазет Областен лидер се отцепи от партията на Васил Божков – основа си своя Областен лидер се отцепи от партията на Васил Божков – основа си своя "Бъдете смели" е най-новата политическа сила у нас, сочи справка в регистъра на партиите Бургас е един от градовете с най-голям потенциал за развитие на високотехнологичния сектор Бургас е един от градовете с най-голям потенциал за развитие на високотехнологичния сектор Визията на AIBEST е да представим възможностите за кариерно развитие на младите хора в града в IT сектора, коментира председателят на Асоциацията за иновации Обмисля се нова отстъпка за горивата Обмисля се нова отстъпка за горивата Тази мярка обаче ще има социален, а не масов аспект, каза министърът на икономиката Никола Стоянов Прайд-активисти протестираха със среден пръст срещу консервативен форум Прайд-активисти протестираха със среден пръст срещу консервативен форум Един от участниците им занесе кафе, но говорещите за толерантност не бяха толерантни с него Водачът Жечо Станков: Управлението на Борисов има своя почерк в Бургаския регион Водачът Жечо Станков: Управлението на Борисов има своя почерк в Бургаския регион Трябва да продължим това развитие на държавата отново, каза той пред пълната зала в НХК   Бойко Борисов в Бургас: Знам как да изтегля държавата от кризата Бойко Борисов в Бургас: Знам как да изтегля държавата от кризата ГЕРБ няма да допусне вдигане на данъци, обяви бившият премиер Работещи в Спешна помощ се събират на национален протест във вторник Работещи в Спешна помощ се събират на национален протест във вторник Поводът за недоволството е свързан с ниските трудови възнаграждения На живо във Флагман.бг: Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е в Бургас, Домът на Нефтохимика се пука по шевовете На живо във Флагман.бг: Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е в Бургас, Домът на Нефтохимика се пука по шевовете Час преди посещението му в залата започнаха да пристигат симпатизанти на ГЕРБ Отмениха част от полетите на „Луфтханза“ между летищата в София, Мюнхен и Франкфурт Отмениха част от полетите на „Луфтханза“ между летищата в София, Мюнхен и Франкфурт За днес е отменен полет от Мюнхен, който трябваше да кацне в София в 22:45 ч.
Какво е състоянието на Роман Костомаров след ампутациите Какво е състоянието на Роман Костомаров след ампутациите На 10 януари Костомаров беше приет в реанимация с пневмония Средната класа в Русия ще се свие, неравенствата се увеличават Средната класа в Русия ще се свие, неравенствата се увеличават Влошени са перспективите за социално развитие в страната   60 минути „почивка” за планетата! Светът отбелязва „Часът на Земята” 60 минути „почивка” за планетата! Светът отбелязва „Часът на Земята” Милиони хора ще загасят светлините в домовете си от 20.30 до 21.30 ч. Жестока катастрофа с автобус в Нигерия, над 20 души са загинали Жестока катастрофа с автобус в Нигерия, над 20 души са загинали Той излязъл от пътя заради спукана гума Почти 80% е доверието на руснаците към президента Владимир Путин Почти 80% е доверието на руснаците към президента Владимир Путин Работата на правителството на Русия одобряват 52,3% от участниците в допитването Шофьор се вряза в група хора на летище в Германия Шофьор се вряза в група хора на летище в Германия Сред ранените в инцидента са и двама полицейски служители Разрешават пробно употребата на марихуана в Цюрих Разрешават пробно употребата на марихуана в Цюрих Мярката е в опит да се оценят социалните и икономическите ползи от регулирането на леката дрога Забраниха на транссексуалните атлетки да участват в женски състезания Забраниха на транссексуалните атлетки да участват в женски състезания Ще бъде създадена работна група, която да извърши допълнителни проучвания на насоките за допустимост на транссексуалните Екшън край Панагюрище, арестуваха крадец с 44 криминални регистрации Екшън край Панагюрище, арестуваха крадец с 44 криминални регистрации Скрил се в гора след гонка с полицията, прекосил река и преминал няколко баира, но накрая му щракнали белезниците Словакия даде четири самолета МиГ-29 на Украйна Словакия даде четири самолета МиГ-29 на Украйна Останалите ще бъдат доставени през следващите седмици
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Полицията в България вече не бие
Виц на деня Виц на деня - Мило, ще ти призная нещо. От три години съм лесбийка.
- Браво, ма! Сливи ли имаше в устата, че чак сега ми казваш?!?
Виц на деня Виц на деня - Господине, във вашия фитнес клуб има ли солариум?
- Да, но е само за членове!
- Аз търся за цялото тяло...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Толкова съм стар, че помня чалга певиците с оригиналните им носове и устни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори
Flagman.bg използва "бисквитки", за да подобри вашето преживяване и да анализира трафика към сайта.Научете повече